Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2010-01-03, 19:55

Autor

Wiadomo¶æ

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-08-14, 01:45   Szukam organizacji

Nie jest to jakiś super problem. Po prostu nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem organizacji, którą mógłbym zainteresować nurtującą mnie sprawą.

Otóż chyba wszyscy mogą zauważyć że dzieciaki, które mają teraz 12-13 lat są cholernie wysokie. Po 160-170cm nawet. Mam podejrzanego. Witaminy i sterydy, którymi karmi się zwierzęta odkładające się w komórkach, później wchłaniane przez człowieka.

Zwykła hipoteza, samemu nie mam jak tego sprawdzić, więc szukam właśnie jakieś firmy, organizacji naukowej czy czegoś podobnego, którą można by było zainteresować tą sprawą i może by przeprowadzili badania pod tym kątem.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-14, 01:54   

A sprawdzales czy tego typu badan juz nie robiono? Wydaje mi sie, ze slyszalam o czyms takim.
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

Krzysiek T.  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 24 Maj 2009

Sk±d: Ko¶cierzyna

   

Wys³any: 2009-08-14, 05:39   

Spytaj firmy Danone :-)
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-08-14, 06:42   

Sagad napisa³/a:

Otóż chyba wszyscy mogą zauważyć że dzieciaki, które mają teraz 12-13 lat są cholernie wysokie. Po 160-170cm nawet.


Fakt, a do tego choć akceleracja jest zjawiskiem naturalnym, o tyle w ostatnich pokoleniach bardzo przyspieszyła.

Sagad napisa³/a:

Witaminy i sterydy, którymi karmi się zwierzęta odkładające się w komórkach, później wchłaniane przez człowieka.


I to właśnie winny. Wszelkie hormony wzrostu, które zjadamy wraz z pożywieniem. Znalazłem gdzieś informacje o firmie, której kurczaki rosły prawie 1,5 raza szybciej niż normalnie. Ciekawe dlaczego...

Słyszałem o organizacji która cię interesuje, jestem pewny że istnieje, tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Jeśli sobie przypomnę, to napiszę.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-08-14, 10:31   

Cytat:

A sprawdzales czy tego typu badan juz nie robiono? Wydaje mi sie, ze slyszalam o czyms takim.



Słyszałaś, bo było powiedziane tylko że "może" coś tam wywoływać, ale nie zostało udowodnione że odkłada się to w komórkach i że potem jest wchłaniane przez człowieka.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-14, 10:52   

Jakie witaminy jakie sterydy, skąd masz takie poufne informacje. To wszystko "zasługa" genów a przede wszystkim hormonu wzrostu. U jednym jest bardziej wydzielany u innych mniej. Ja jakoś nawet na to nie zwróciłem uwagi.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-08-14, 11:06   

TQIT napisa³/a:

I to właśnie winny. Wszelkie hormony wzrostu, które zjadamy wraz z pożywieniem. Znalazłem gdzieś informacje o firmie, której kurczaki rosły prawie 1,5 raza szybciej niż normalnie. Ciekawe dlaczego...



No jak widać nie tylko ja mam takie dane :->

Straho napisa³/a:

To wszystko "zasługa" genów a przede wszystkim hormonu wzrostu. U jednym jest bardziej wydzielany u innych mniej. Ja jakoś nawet na to nie zwróciłem uwagi.



Jasne u niektórych, na pięć przypadków na trzydzieści osób, a nie na dwadzieścia sześć przypadków na trzydzieści.

Jeśli nie wiesz o czym mowa to po prostu się nie odzywaj. Gówno wiesz, ale musisz się wtrącić bo byłbyś chory gdybyś się nie pokazał jaki to Ty nie zaje**** jesteś.

//Ostrzeżenie słowne.
Proszę na przyszłość,abyś zachował kulturę wypowiedzi.
Ewentualnie proszę załatwiać takie sprawy na PW.
Następna obraza użytkownika bądź nadużycie wulgaryzmów skończy się ostrzeżeniem.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Balrog  

Stały User



Imię: Paweł

Wiek: 34

Do³±czy³: 13 Sie 2009

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-08-14, 11:14   

eee ogolnie teraz sie rodzi coraz wiecej wysokich i dobrze bedzie wiecej wysokich dziewczyn :D moj pra dziadek tez mial 2 metry :p ja mam 2 metry nie rosne od 15-16 roku zycia teraz 19 mam a brat ma chyba 195 XD ale on starszy ;p 24 lata xD
_________________
Błąkają się w ciemnościach, nie wiedzą co i jak,
Ja mam przy sobie lampÄ™, lecz zdmuchnÄ™ jÄ… i tak.
Wyciągam zatem rękę. I liczę, że ty też.
Chcę pobyć z tobą razem, gdy ciemność wokół jest.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-14, 11:15   

Sagad napisa³/a:

Gówno wiesz,


Stolec to też rzecz.

Piszę tutaj to co zapamiętałem z lekcji biologi, bardzo mi przykro, że tak lekceważąco się do mnie zwracasz :-(

Jak już napisałem problem tkwi w DNA znalazłem ci firmę, która zajmuje się ekspertyzą DNA http://katalog.pf.pl/EKSP...P0R10C-m11.html
Już tłumaczę o co mi chodzi z ową ekspertyzą. Otóż zawsze możesz zebrać jakąś grupkę osób w jakimś tam przedziale wiekowym z ponad przeciętnym wzrostem i poddać ich dobrowolnym badaniom DNA co by wykluczyć np. hormon wzrostu, lub inne czynniki zewnętrzne, które by to miały wpływ na prawidłowy rozwój DNA lub wydzielania hormonu, o którym zdążyłem wcześniej wspomnieć.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Balrog  

Stały User



Imię: Paweł

Wiek: 34

Do³±czy³: 13 Sie 2009

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-08-14, 11:31   

Dodajac ze prywatne sprawdzenie DNA jest ciut przydrogie: D
_________________
Błąkają się w ciemnościach, nie wiedzą co i jak,
Ja mam przy sobie lampÄ™, lecz zdmuchnÄ™ jÄ… i tak.
Wyciągam zatem rękę. I liczę, że ty też.
Chcę pobyć z tobą razem, gdy ciemność wokół jest.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-14, 13:12   

Dziwne, bo ja się z kolegą jakiś czas temu śmiałem, że te dzieciaki teraz, co rosną, to takie kurduple, coraz mniejsze :-D
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-14, 14:15   

Sagad napisa³/a:

Otóż chyba wszyscy mogą zauważyć że dzieciaki, które mają teraz 12-13 lat są cholernie wysokie. Po 160-170cm nawet.



Jak na moje oko to właśnie coraz to młodsze pokolenie robi się niskie niż wysokie. Będą w tech. widzą pierwszą klasę mam wrażenie, że jestem w szkole podstawowej tacy niscy uczniowie.

Czy ja wiem, wzrost zależy od wzrostu kości długich i w jaki sposób to przebiega i przez przysadkę mózgową (wytwarzany hormon przez nią).
Zresztą to też idzie w genach, jeśli rodzice są mali to raczej ich dziecko nie będzie wielkie lub jeśli babcia i dziadek są niscy to również prawdopodobieństwo, że dziecko nie będzie wysokie bo takie cechy bardziej dziedziczy się po dziadkach niż po rodzicach swoich.
Mogą także duża role odgrywać warunki środowiskowe tj. palenie tytoniu, nadużywanie alko, uboga dieta w pierwiastki etc.
A teraz raczej większość młodych nie je tak jak kiedyś, zdrowych posiłków albo z paczki jedzą wszytko chem. albo fast foody to też ma wpływ na kości i cały wzrost organizmu.


Możesz poszukać na portalach medyczny, zagranicznych może coś znajdziesz.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com