Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Shanda  

Mega wymiatacz

filozof na pół etatu



Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2013

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2013-11-04, 01:15   Tabletki antykoncepcyjne i ich wpÅ‚yw

Witam, drogie Panie. Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych przez dłuższy czas, zdarzyło mi się jedynie parę razy na okres miesiąca, by powstrzymać miesiączkę np. w czasie wakacji nad morzem, co polecił mi znajomy ginekolog (mimo, że oczywiście nie można robić tak zbyt często, bo nie jest to chyba do konca zdrowe). Nie zauważyłam w sobie większych zmian. Jednak zastanawiam się, czy za jakiś czas nie zacznę używać ich stale, bo jest to chyba najpewniejsze zabezpieczenie na chwilę obecną. I tu pojawia się mały dylemat. Znam dziewczyny, na które tabletki mają bardzo zły wpływ, jeżeli chodzi o choćby psychikę. Huśtawki nastrojów, brak libido, jakieś foszki, humorki, a z biegiem czasu nawet i zupełna zmiana charakteru. Ponadto boję się też skutków ubocznych, jeżeli chodzi o fizjologiczne sprawy.

Chciałabym, żebyście napisały mi, jakie wy macie doświadczenia na tym tle, ewentualnie wasze znajome. Domyślam się, że każdy organizm reaguje trochę inaczej, jednak pewna powtarzalność z pewnością występować może, poza tym, jeżeli trochę by się Was tu wypowiedziało, miałabym jako taki ogląd na to, czy skutki uboczne tak często dają się we znaki, czy akurat te dziewcyzny, które znam miały do tego pecha.
Z góry dzięki.
_________________
Gdy ludzie walczą o swoją wolność, rzadko otrzymują po zwycięstwie coś innego niż tylko nowych panów.
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-11-04, 12:36   

Nie pamiętam dokładnie od jakiego czasu biorę tabletki ale na pewno nie jest to krótki czas. Na początku brałam tylko ze względów hormonalnych, potem.. wiadomo, poznałam mojego obecnego partnera. ;)
Szczerze mówiąc jeśli chodzi o skutki uboczne to zauważyłam u siebie tylko, że piersi mi znacznie urosły. Jeśli chodzi o jakąś huśtawkę nastrojów, foszki to wręcz przeciwnie. Tabletki tak jakby zredukowały moje nastroje.
Libido też mam w normie, nie przytyłam kompletnie. Wręcz odwrotnie.
Zażywam OC-35, wcześniej brałam Diane 35.

Jakbyś miała jakieś konkretne pytania to pisz, chętnie odpowiem.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-11-04, 13:04   

Biorę tabletki od ponad dwóch lat. Naczytałam się różnych przerażających teorii o skutkach ubocznych i z początku też byłam bardzo sceptyczna co do antykoncepcji hormonalnej.
Biorę Midianę. Poprawiła mi się cera, powiększył się biust, okres pojawia się punktualnie, wręcz co do godziny. Wahań nastrojów - większych niż zazwyczaj - nie odnotowałam. Nie przytyłam nawet kilograma, co bardzo mnie cieszy, bo wiele znajomych miało problem z wagą. Do minusów zaliczyłabym znacznie obniżone libido.
W grudniu jednak zamierzam już z nich zrezygnować. Zetknęłam się z opiniami, że możliwe są po tabsach problemy z zajściem w ciążę. Może to naiwne pytać tutaj (rzecz jasna, skonsultuję to również z ginekologiem), ale czy ktoś spotkał się lub słyszał o takowych trudnościach?
_________________
meow
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-11-04, 15:21   

destrukcyjna tak, to prawda. Moja znajoma bardzo długo stosowała antykoncepcję hormonalną po czym stała się bezpłodna. Też zamierzam na początku roku zrobić sobie przerwę a potem znów wrócić.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Shanda  

Mega wymiatacz

filozof na pół etatu



Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2013

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2013-11-05, 01:26   

destrukcyjna napisa³/a:

Zetknęłam się z opiniami, że możliwe są po tabsach problemy z zajściem w ciążę.


No nie, kolejna rzecz, której teraz będę się bała.

Miło byłoby mieć większe piersi, no, na takie skutki uboczne to bym nie narzekała. O to libido trochę się boję, bo mój mężczyzna jest niezłym napaleńcem i mogłoby być mu ciężko, gdyby bolała mnie głowa :d Ale za to żadna z Was nie wspomina o tych emocjonalnych problemach, więc tu plus. Zobaczymy, czy ktoś się jeszcze wypowie. I dzięki za odp, a CheeryLipstick, jeśli jakieś konkretne pytanie przyjdzie mi do głowy, będę pisać. ;)
_________________
Gdy ludzie walczą o swoją wolność, rzadko otrzymują po zwycięstwie coś innego niż tylko nowych panów.
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-11-05, 10:42   

oj, ja po plastrach miałam problemy z huśtawkami nastroju, po roku przyjmowania ich stałam się nie do zniesienia, co prawie doprowadziło do rozpadu ówczesnego związku. Teraz biorę tabsy, Kontracept, nie przytyłam, piersi urosły i są bardziej wrażliwe, libido nie zmalało tak jak przy plastrach, ale w obu przypadkach stałam się bardziej drazliwa i placzliwa.

[ Dodano: 2013-11-05, 10:42 ]
A no i stosując plastry miałam problem z zapaleniami, przykra sprawa.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Shanda  

Mega wymiatacz

filozof na pół etatu



Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2013

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2013-11-06, 21:14   

apocalypse,

apocalypse napisa³/a:

libido nie zmalało tak jak przy plastrach, ale w obu przypadkach stałam się bardziej drazliwa i placzliwa.

czyli tak jakby tabletki powodowały te same problemy, tyle, że w znacznie mniejszym stopniu, tak?
_________________
Gdy ludzie walczą o swoją wolność, rzadko otrzymują po zwycięstwie coś innego niż tylko nowych panów.
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-11-07, 09:59   

Jeśli chodzi o zmiany psychiczne to tak, są one odczuwalne zarówno przy plastrach jak i tabletkach. Ale teraz nie mam zapaleń i zmniejszonego libido. Póki ci, bo biorę dopiero czwarte opakowanie ;)
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Dominika1992

User


Do³±czy³: 26 Gru 2011

   

Wys³any: 2013-11-07, 19:54   

"Mam mnóstwo koleżanek w moim wieku, które przez lata mieszkały z facetami bez ślubu, a teraz zostały same. One chciały dziecka, oni nie, więc one brały tabletki, teraz są po nich chore, wyglądają inaczej, mają mniejszą ochotę na seks..." (fragment wywiadu z aktorką Patrycją Hurlak)
 

Ellira  

User



ImiÄ™: Agata

Wiek: 34

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-11-08, 10:47   

Biorę od trzech lat. Na początku miałam czasem wieczorem, po wzięciu jakieś bóle głowy i większą drażliwość ogólnie, ale potem zmieniłam na inne i przestałam. :) Oprócz tego, poprawiła mi się cera, urosły piersi. Libido trochę spadło, ale nie drastycznie. Też się ostatnio nasłuchałam o tych problemach z zajściem w ciążę, jak się długo bez przerwy bierze tabletki i zastanawiam się teraz nad przerwą...
 

miśkaa2

User


Do³±czy³: 08 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-08, 11:38   

Ja używam tabletek od 4 lat i nigdy nie miałam problemów, nie miałam jakichkolwiek skutków ubocznych (typu bóle głowy, huśtawki nastojów itp). Za to bardzoo poprawiła mi się cera ( miałam lekkie problemy z trądzikiem teraz to wszystko zniknęło :D ). Uważam że nie należy się ich bać ( chociaż wiem ze każdy reaguje inaczej ) a przy regularnych wizytach u ginekologa nie powinno być żadnych problemów
 

Dominika1992

User


Do³±czy³: 26 Gru 2011

   

Wys³any: 2013-11-08, 13:29   

PatrzÄ…c tak zupeÅ‚nie po ludzku – jeÅ›li facet wytrzyma bez seksu do Å›lubu, to wytrzyma bez współżycia kiedy bÄ™dziesz w ciąży albo chora. BÄ™dzie miaÅ‚ do ciebie szacunek. W innym razie, bÄ™dzie ciÄ™ kochaÅ‚ do momentu, w którym siÄ™ zestarzejesz, rozchorujesz, roztyjesz, etc… Czy to taka fajna miÅ‚ość? Do momentu?
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-11-08, 17:12   

Dominika1992 napisa³/a:

PatrzÄ…c tak zupeÅ‚nie po ludzku – jeÅ›li facet wytrzyma bez seksu do Å›lubu, to wytrzyma bez współżycia kiedy bÄ™dziesz w ciąży albo chora. BÄ™dzie miaÅ‚ do ciebie szacunek. W innym razie, bÄ™dzie ciÄ™ kochaÅ‚ do momentu, w którym siÄ™ zestarzejesz, rozchorujesz, roztyjesz, etc… Czy to taka fajna miÅ‚ość? Do momentu?


co za życiowe podejście... tylko jest jedna sprawa zasadnicza, inaczej mozna wytrzymać jak sie nie wie jak to wygląda zreszta partnerze powinni sie dopasować rownież pod tym wzgledem.

Ale nie rozumiem jednej rzeczy, po co wszyscy mowią o szacunku? Jezeli dziewczyna sama sie szanuje, to inni tez ją bedą szanować.A jak bedzie sie zachowywała jak szmata, to niech mowi o szacunku i niech potem marudzi ze tego szacunku nie mają.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-11-08, 19:00   

To nie jest temat o wstrzemięźliwości seksualnej, ani o religii, ten temat polega na wymianie doświadczeń. Jeśli takich nie masz to się nie wypowiadaj i poszukaj tematów w innych działach.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Shanda  

Mega wymiatacz

filozof na pół etatu



Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2013

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2013-11-10, 23:18   

Dominika1992, ale chyba nie obczajam, o co w tym momencie Ci chodzi... Nijak ma się to do tematu. A tak przy okazji, mój facet kochałby mnie tak samo, bez względu na moje libido i nie muszę go testować, poprzez branie tabletek, które odbiorą mi ochotę na seks :o Poza tym sama chce mieć tę ochotę, lubię ją mieć, swojego faceta kocham nad życie i nie czuję, jakbym sypiając z nim się nie szanowała, lub też nie była szanowana przez niego :mrgreen:

[ Dodano: 2013-11-10, 23:23 ]
Zaskoczyłyście mnie, dziewczyny, z tym poprawieniem się cery. Wydawało mi się, że jest na odwrót, więc dobrze wiedzieć.
miśkaa2, rozpalasz nadzieję!

Ellira napisa³/a:

Też się ostatnio nasłuchałam o tych problemach z zajściem w ciążę, jak się długo bez przerwy bierze tabletki


Ale za to tego bym chyba nie przeżyła. Kiedyś bardzo chcę zostać matką.
_________________
Gdy ludzie walczą o swoją wolność, rzadko otrzymują po zwycięstwie coś innego niż tylko nowych panów.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com