Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2014-11-24, 12:08   

"Ukryta rzeczywistość. W poszukiwaniu wszechświatów równoległych" B. Greene. Ciekawa, aczkolwiek trudna.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 14:45   

1) "Hitler w Argentynie i Czwarta Rzesza" Igora Witkowskiego.
Niestety, stan pana Igora pogorszył się od czasów serii SBH, i klepie takie bzdety, że tylko dla śmiechu czytam dalej. :oczami: ( a ta płyta DVD z jego "badaniami" i 100% dowodem na życie Hitlera w Argentynie, mnie kompletnie zabiła )

2) "Porozumienia w prawie podatkowym. Horyzontalne metody determinacji powinności podatkowej" - taka prawnicza cegła.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-11-25, 10:16   

Blackout Mira Grant
_________________
Drugs&hugs.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-11-25, 16:18   

Anioły i demony Dan Brown
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2014-11-26, 19:24   

Jordan Radiczkow Wężowe jajo

Nie ogarniam faceta kompletnie jak chodzi o ten zbiór opowiadań. Chyba podejdę do tego jeszcze raz, ale przy butelce wina tym razem.
_________________
meow
 

MarioBros  

User



ImiÄ™: Mariusz

Wiek: 26

Do³±czy³: 09 Pa¼ 2014

Sk±d: stamt±d

   

Wys³any: 2014-11-27, 14:18   

¦piÄ…cy napisa³/a:

"Dzikie serce" Moiry Young. I tylko teraz marzę, żeby Ridley Scot naprawdę to zekranizował. Na razie wykupił tylko prawa.



Nie wiedziałem, że Ridley Scott wykupił prawa do tego. Co prawda po "Prometeuszu" trochę mi spadła o nim opinia, ale dalej jest jednym z moich ulubionych reżyserów ;)
A sama książka idealnie nadaje się do ekranizacji, szybka akcja, charakterystyczni bohaterowi, no i ciekawa narracja.


A poza tym zacząłem własnie czytać GoT - wcześniej tylko oglądałem serial, teraz uznałem, ze czas nadrobić zaległości w lekturze :P
_________________
Lay beside me, tell me what they've done
Speak the words I wanna hear, to make my demons run
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2014-11-27, 16:14   

Jordan Radiczkow - My wróbelki
_________________
meow
 

LadyX

Stały User


Do³±czy³: 16 Gru 2013

   

Wys³any: 2014-12-18, 16:09   

Ja teraz odstawiłam na bok powieści i wzięłam się za drążenie tematu przepisów świątecznych i nie tylko, w końcu czas wziąć "byka za rogi" jeśli chodzi o pieczenie. Studiuje teraz "Moje wypieki i desery" - rewelacyjnie proste i fajne przepisy nawet dla kogoś kto nie potrafi piec (jak ja).
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-12-23, 14:24   

"Maratha Confederacy: A Study in Its Origin and Development" - bardzo ciekawe, jedyny temat z poza XIX-XX wieku, który mnie interesuje na poważnie ( tak zwana wojna o hinduizm ), na który mało co jest napisane poza Indiami - tu jest bardzo dobry przekrój od upadku ostatniego państwa hinduskiego - Vijayanagaru na rzecz islamskich sułtanatów, po utworzenie Konfederacji Marathy i 27-letniej świętej wojny przeciw islamowi ( tzw. "hindi-swaraya" ) - i jak wpłynęła ona na dzisiejsze Indie. ( biorąc pod uwagę, że wojnę zakończyła kobieta, w północnych Indiach, gdzie wpływy islamu są duże, temat jest okrajany z wielu faktów )
Znalazł się tam też opis uzbrojenia obu stron konfliktu, co często jest pomijane przy takich około-politycznych pozycjach.
Nawet okładka jest stylizowana pod tematykę - zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie czytałem.

"Wojny Mussoliniego" - kończę, autor to niestety bajkopisarz, który chciał zabłysnąć niesamowitymi teoriami - połowa książki to kompletne bzdety ( Włosi i zrzucenie bomby atomowej na Nowy Jork :-> - oesu...gość ma tytuł akademicki... ) i myślenie życzeniowe,
opis działań w Libii i Etiopii kompletnie bez sensu, facet nie zna się na sprzęcie, myli czołgi z tankietkami, dywizje górską "Pusteria" widzi w Afryce ( pewnie chodziło o 16 zmotoryzowaną dywizję "Pistoria" - no, ale kij, i to na "P" i tamto :-D ) - gniot, nie polecam nikomu.
 

Rosepha  

Stały User

rose



Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-12-23, 14:27   

'Przysięga' Kimberly Derting
nawet, nawet
_________________
But I'm a pyromaniac
I'm storming this w i l d f i r e
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-12-25, 09:16   

Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

Berest Anne, Diwan Audrey, de Maigret Carolina, Mas Sophie
_________________
Drugs&hugs.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2014-12-25, 14:54   

Byłem księdzem Roman Jonasz
_________________
meow
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-03, 16:32   

"Walka o Hiszpanię - pierwsze starcie totalitaryzmów" - niezła cegła, prawie 700 stron, jednak za dużo autor poszedł w politykę, za mało działań wojennych ( oblężenie Alcazaru czy ofensywa w Katalonii na kilku stronach - co to ma być? :-> ).
Kolejny historyk-humanista, który nie zna się na sprzęcie ( nazywanie Ft-17 - tankietką, to już dyletanctwo ) - przydałby się w końcu ktoś znający się na technice.
Ja nie wiem, na zachodzie widać, cenią takich co leją wodę przez kilkaset stron i tam Beevor zbiera laury geniusza, ale ja bym wolał konkrety, zamiast "gmoułkowszczyzny".
Na dodatek jechanie po Franco i nacjonalistach, z jednoczesną naiwną sympatią dla Republikanów i anarchistów, aż trąca zachodnim lewactwem i nieznajomością co to znaczy "demolud". Książka zbyt stronnicza.
700 stron i nie dowiedziałem się niczego, czego bym nie wiedział wcześniej...


"Nowelizacja prawa podatkowego 2015" - dla mnie, obowiązkowa lektura, zobaczymy co przyszykowano w najjaśniejszej RP na nowy rok. :-D
 

rejczel93  

Stały User

Inspiracja



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-03, 23:45   

Obecnie - Bóg nigdy nie mruga.
_________________
I poczuj choć raz, że jesteś częścią tego świata.
I nie możesz bez niego istnieć, a on nie może istnieć bez Ciebie.
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-01-05, 20:07   

Teraz czytam "Hopeless" Colleen Hoover.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com