Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

polcia.polcia

User


Do³±czy³: 27 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-27, 11:51   Testy gimnazjalne

Hejka,
piszÄ™ tutaj pierwszy raz i liczÄ™ na waszÄ… pomoc :-)

Jestem aktualnie w drugiej klasie gimnazjum i testy gimnazjalne zbliżają się nieubłagalnie! :-( Już teraz strasznie się stresuję, bo jeszcze egzaminy próbne w grudniu i ogólnie ten cały nacisk na naukę i przygotowania przez całą trzecią klasę!

Pytanie: Czy to prawda, że testy gimnazjalne wymagają bardzo dużego przygotowania i codziennego, wieczornego wkuwania? Od tego zależy moja przyszłość?
 

bartek80

User


Do³±czy³: 26 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-27, 13:27   

Cześć, ktoś Cię chyba nieźle postraszył tymi testami gimnazjalnymi :D Ja co prawda dość dawno pisałem ten test, ale myślę, że niewiele zmieniło się w tym temacie. Test gimnazjalny jak każdy inny wymaga wiedzy, ale jeśli jesteś pilnym i systematycznym uczniem, nie będziesz miał najmniejszego problemu z jego rozwiązaniem. Jeśli nie masz problemu z nauką, jesteś na bieżąco z tematami, to Twoje przygotowania obejdą się bez nocnego wkuwania na tydzień przed testem ;)
_________________
"Cogito ergo sum" Budowa domów Firma budowlana - Śląsk
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2016-02-27, 15:23   

Jeśli masz dobre oceny, to nie masz się czym martwić. Ucz się po prostu regularnie, wypełniaj próbne testy, które znajdziesz w sieci i zdasz to z łatwością. Podobnie będzie z maturą. Jeśli ma się trochę oleju w głowie, to nie sposób nie zdać.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-02-27, 16:32   

W rok i tak 100% materiału na tip-top nie opanujesz. Wszystko zależy od tego co Ci się trafi. Mój znajomy z gimnazjum miał 2 na koniec gimnazjum z matmy, a egzamin napisał na 96%. A warto podkreślić, że nie był typowym olewaczem lekcji.
 

podchorąży  

User



Do³±czy³: 22 Sty 2016

   

Wys³any: 2016-02-27, 20:17   

Ja mam egzamin gimnazjalny w tym roku i nie przejmuję się tym. Nie musisz się do tego przygotowywać siedząc całe dnie nad książkami.
3 klasa jest poświęcona na powtórki, więc zobaczysz co umiesz, a co należy jeszcze dopracować. Ucz się tego czego nie rozumiesz, a resztę wystarczy powtórzyć, po prostu przeczytaj materiał który masz w zeszycie lub książce.
 

TheFoQuSsi  

Stały User


Do³±czy³: 30 Maj 2015

   

Wys³any: 2016-02-27, 21:05   

Ja egzamin gimnazjalny pisałem w zeszłym roku. Chciałem miesiąc wcześniej zacząć powtarzać wszystkie zagadnienia od klasy 1 włącznie. Skończyło się na tym, że nie otworzyłem ani jednej książki.
Jedyną powtórką były "Zajęcia E", z każdego przedmiotu ścisłego - dodatkowa godzina w tygodniu w ramach lekcji, na których powtarzaliśmy najważniejsze tematy. Mogę Ci polecić stronę klasowka.onet.pl, a której znajdziesz testy oraz streszczenia z różnych przedmiotów i działów.
To wszystko. Skończyło się na tym, że średnią z testów miałem na poziomie 90%, więc całkiem nieźle.

Wynik z egzaminu jest jednym z najważniejszych w rekrutacji do szkoły średniej, bo często jest to około połowy puntów, które uda się zgromadzić. Dobre liceum to próg w granicach 120-130 punktów, natomiast ja wybrałem technikum (5. w Polsce), a próg na mój kierunek wynosił 112 punktów bodajże.
Pamiętaj jednak, że egzamin nie decyduje w 100% odnośnie następnej szkoły. Ważne są też oceny z poszczególnych przedmiotów takich jak j.polski, matematyka, j.obcy itp.
Warto brać udział w konkurach przedmiotowych, bo dotarcie do jakiegoś etapu to dodatkowe punkty, a jeśli zostaniesz laureatką to zwalnia Cię to z danej części egzaminu.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-02-28, 12:15   

Testy gimnazjalne nie są takie złe. Owszem, trzeba powtórzyć, ale da radę. Ja w tydzień przed egzaminem opanowałam cały materiał. Oczywiście ucząc się po kilkanaście godzin dziennie. Jeśli nie chcesz w ten sposób zakuwać, radzę zacząć wcześniej. Ja mam pamięć krótkotrwałą, więc taki sposób nauki jest dla mnie lepszy i efekty były bardzo dobre. Aczkolwiek, jeśli zechcesz zastosować moją metodę, rada na przyszłość - do matury tak się nie da. Trzeba zacząć wcześniej.
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-02-28, 16:53   

Dziewczyno, ja przez cale gimnazjum dnia nie spedzilem uczac sie czegokolwiek pod ten test.
I jestem w scislej czolowce 1-2% wszystkich uczniow w kraju pod wzgledem wynikow.
Nie wiem z czego to wynika, po prostu ja piszac test nie zastanawiam sie, nie probuje wytrzasnac jakiejs konkretnej wiedzy ze swojej glowy, tylko lece na intelekt. Bo ten test jest wprost pisany pod lemingrad, wiele sie z tego da wydedukowac nie majac pojecia w temacie. Na przyklad lektury - po co komu bylo sie meczyc z lekturami w gimnazjum, czytajac je... skoro i tak bedzie to trzeba zrobic powtornie na tescie. Bo daja fragment tekstu z ktorego trzeba wydedukowac to i owo z tresci. Nic z pamieci. Matematyka byla tak latwa, ze nie mialem problemu z niczym, mimo ze sprawdzianami mnie ostro gnoili. A wlasciwie gnoila - taka jedna nauczycielka. Rznela mnie ostro jak szlo do sprawdzianu. No ale co bylo to bylo, teraz w liceum dopiero zaczalem na serio poznawac tajniki matmy, bo jedyna matematyka jakiej doswiadczylem w gimnazjum bylo obliczanie 50% obecnosci zeby mnie sklasyfikowali.
Sa tacy co mowia ze cale zycie jade na farcie. I maja cholerna racje. Z moim szczesciem to pewnie studia skoncze nie przemeczajac sie. I jeszcze prace znajde... a wlasciwie nie musze szukac bo juz ja mam.. powiedzmy. No czysty fart.. cale to zycie.
Inni - i znam takich, wohoho, mozesz byc pewna ze znam, i to wielu - pracowali ciezko cale zycie, albo studiujac jak zapalency, konczac pierwszymi na roku, albo pieli sie w szczeblach kariery robiac po 17 godzin dziennie. I powiem ci co dzisiaj z tego maja - otoz nic! Nie maja nawet wlasnych mieszkan, nie maja samochodu... a przynajmniej takiego ktory jezdzi... chodza w ubraniach, schodzonych do bieli przez murzynow z Senegalu, ktore kupili w szmateksach i ciesza sie jak zjedza pizze raz na rok. Podcieraja prezesom dupe w Niemczech za jedna setna wyrobku. A inny smiec taki jak ja decyduje, lub bedzie decydowal o ich zyciu i smierci, wszystkie swoje zyciowe osiagniecia zawdzieczajac... szczesciu. Tak dziala swiat.
To tak jak z tymi Je..anymi Debilami ktorzy regularnie wychodza na ulice krzyczac 'precz z wiadomokim'.
Ja nie mam nic przeciwko wiadomo jakim sferom wykrzykujacym te brednie... Ale jak dzisiaj zobaczylem tych mizernych Januszy i te Grazyny...i te cwiercmozgie Mariany i Mariolki.. No az ich zaluje. Nadstawiaja swoje mizerne dupy tylko po to zeby ta cala machina mogla ich wyrznac I splunac na nich z gory, tak jak urodzila sie by robic.
 

RemiliaSc  

User

Remilia



Wiek: 23

Do³±czy³a: 18 Sie 2016

Sk±d: Zachód

   

Wys³any: 2016-08-18, 10:13   

Ja zaczęłam się uczyć... 2 tygodnie przed :D Ale to pod egzamin. Wcześniej brałam udział w naprawdę wielu konkursach, przez co się przyzwyczaiłam trochę do pisania testów. Poza tym dopiero w 3 klasie gimnazjum określiłam się, co tak naprawdę mnie interesuje i 2 tyg. przed testami przysiadłam tylko do chemii i biologii, żeby sobie przypomnieć ''jako tako'' materiał. Nie ukrywam, że m.in z tych 2 przedmiotow miałam 100% dobrych odpowiedzi, ale dla porównania bez uczenia miałam tylko 66% z przyrodniczego na probnym egzaminie. Reszta poszła na spontan. W sumie średni mój wynik z wszystkich testów to było równo 90%, czyli może być. :-D
Zależy na jaki chcesz iść profil, to pod niego się ucz. Ja akurat od września będę w klasie medyczno-politechnicznej.
I tak btw, mieliśmy niezbyt fajne warunki, bo moja klasa pisala egzaminy w niedużej sali (13 osób), większość się ''porozumiewała'', a nauczyciele pilnujący w sumie nic sobie z tego nie robili, pogrozili palcem, ale i tak nic to nie dało. Na matmie nie mogłam się skupić, bo ''koleżka'' z ławki przed ciągle się obracał i gapił na moją kartkę, a siedział w 1 ławce. :-> :znudzony: Niby mu zwracali uwagę, ale co z tego, skoro i tak robił swoje.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com