Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-01-02, 16:50   

mam problemy z trądzikiem. z tym ze na plecach. nie widać go nawet. lecz ja go czuje. pamiętam ten dzień kiedy zemdlałam z wrażenia. często przez niego płaczę. byłam u dermatologa i teraz się leczę. ale nie wiem kiedy minie. na razie nie widać efektów. boże boże co za problemy ostatnio ze mną. nienawidzę teraz swoich pleców. tyle kompleksów to rodzi. ze nie pozwalam się po nich dotykać. a co dopiero odsłaniac je. na szczęście mamy zimę .
_________________
W miękkim futrze kota
 

flooo

User


Do³±czy³: 27 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-27, 21:33   Suplementy diety na trÄ…dzik

Witam, piszę pracę magisterską na temat suplementów diety stosowanych w terapii trądziku. Jeżeli znajdują się tu osoby, które stosują takie suplementy bądź stosowały proszę bardzo o wypełnienie aknkiety, która zawiera tylko 17 pytań, jest całkowicie anonimowa a jej wyniki posłużą mi do przeprowadzenia badań w mojej pracy magisterskiej. Nie ukrywam, że jest mi bardzo ciężko znaleźć takie osoby i będę niezmiernie wdzięczna za odzew z Państwa strony.

link do ankiety:

http://www.interankiety.p...36a5ac56ece.xml
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-02-08, 01:00   

Miałem jeszcze parę miesięcy temu na twarzy. Co prawda nie było tak tragicznie, może z 5-10 pryszczy na całą twarz, ale kto to miał, wie, że trudno się tym nie przejmować. Ale prawie całkowicie przeszło, odkąd zacząłem stosować zalecone przez dermatologa rzeczy, takie jak antybiotyk-tabletki Tetralysal, maść Locacid, potem żel Glamid oraz tabletki 4Akne. Na początku jak zacząłem brać antybiotyki, to było tak źle jak rzadko kiedy, ale potem z kolei nastąpiła znaczna poprawa. Teraz jest świetnie, nie wiem natomiast co będzie gdy odstawię tabletki i maści, ale na razie problemu nie ma, więc nie ma też i zmartwienia.
 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2014-02-08, 01:46   

DeSade napisa³/a:

mam problemy z trądzikiem. z tym ze na plecach. nie widać go nawet. lecz ja go czuje. pamiętam ten dzień kiedy zemdlałam z wrażenia. często przez niego płaczę. byłam u dermatologa i teraz się leczę. ale nie wiem kiedy minie. na razie nie widać efektów. boże boże co za problemy ostatnio ze mną. nienawidzę teraz swoich pleców. tyle kompleksów to rodzi. ze nie pozwalam się po nich dotykać. a co dopiero odsłaniac je. na szczęście mamy zimę .


Rozumiem Cię. U siebie zaobserwowałem, ze to głownie przez stres. Spróbuj wyluzować i nie jeść ostrych, słonych etc.
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-02-08, 18:42   

sacharon napisa³/a:

Miałem jeszcze parę miesięcy temu na twarzy. Co prawda nie było tak tragicznie, może z 5-10 pryszczy na całą twarz, ale kto to miał, wie, że trudno się tym nie przejmować. Ale prawie całkowicie przeszło, odkąd zacząłem stosować zalecone przez dermatologa rzeczy, takie jak antybiotyk-tabletki Tetralysal, maść Locacid, potem żel Glamid oraz tabletki 4Akne. Na początku jak zacząłem brać antybiotyki, to było tak źle jak rzadko kiedy, ale potem z kolei nastąpiła znaczna poprawa. Teraz jest świetnie, nie wiem natomiast co będzie gdy odstawię tabletki i maści, ale na razie problemu nie ma, więc nie ma też i zmartwienia.



Zapomniałem o jeszcze dwóch bardzo ważnych rzeczach. Pryszcze na twarzy w znacznym stopniu znikły wtedy, gdy zamiast mydłem zacząłem myć twarz kremem oczyszczającym Garniera oraz ograniczyłem jedzenie ostrych rzeczy, a przede wszystkim napojów gazowanych. Nie wyzbyłem się natomiast słodyczy i to w niczym nie przeszkadza jak na razie.
 

grimsch

User


Do³±czy³: 27 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-07-19, 13:52   

Czy ktoś się orientuje [URL=jak pielęgnować cerę trądzikową]jak pielęgnować cerę trądzikową[/URL]? Podobno trzeba wiedzieć czy cera jest sucha, wilgotna, czy wrażliwa na słońce itp. Mam zamiar udać się do dermatologa ale pomyślałem, że zapytam najpierw tutaj. Niestety jest to dosyć duży problem bo pomimo wyciskania pryszczy i oczyszczania twarzy zawsze pojawia się nowy.
 

Black Wind

User


Do³±czy³: 20 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-20, 13:56   Cera trÄ…dzikowa

Hej, też miałam ten problem. Teraz jest już lepiej. Ale nie dość, że trądzik, to jeszcze większość kosmetyków wysuszała mi skórę na czerwono :kwasny: Testowałam mnóstwo rzeczy :kwasny: Koleżanka poleciła mi kiedyś kosmetyki Ziaja. I to był strzał w 10tkę! Używam zawsze peelingów- żeby oczyścić skórę, a potem jakiś kremik. Z peelingów polecić Wam mogę: https://e-ziaja.com/pl/limonkowa/99-peeling-orzezwiajacy-do-twarzy-i-ciala-limonka-5901887029991.html W sumie używam go tylko do twarzy, ale jest napisane, ze do ciała też się nadaje - więc na plecy pomoże ;) no i kremik: https://e-ziaja.com/pl/glowna/68-manuka-krem-mikrozluszczajacy-z-kwasem-migdalowym-na-noc-5901887029144.html I wszystko będzie pięknie ;)
 

majkaa01

User


Do³±czy³: 28 Kwi 2014

   

Wys³any: 2016-08-03, 12:36   

Słuchajcie, a słyszałyście coś o tym, że wentylator może źle działać na cerę, zwłaszcza, jeśli już ma się z nią problemy? Długo czasu latem spędzam pracując przy komputerze w domu i mam na biurku taki mały wentylator
http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-stojace.html . Zazwyczaj włączony jest na środkowy stopień nawiewu.
 

Whistle  

User



Do³±czy³a: 23 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-08-04, 11:56   

Wentylator to na pewno wysusza, a wysuszenie przy trądziku dobre też nie jest.

Eh, jak ja mam już dość moich problemów ze skórą. Mam wrażenie że jest coraz gorzej. Gluten odstawiony, laktoza też, a teraz to już jest wszędzie nie tylko na twarzy. :(
Chyba nie ma co tego przedłużać tylko kupić ten izotek.
 

dorota_k

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 04 Lut 2009

   

Wys³any: 2016-09-04, 22:44   

też go mam, czasem mi coś tam wyskoczy, smaruję miejscowo 2 razy dziennie i znacznie szybciej pryszcze znikają
_________________
:)
 

munieks

User


Do³±czy³: 20 Sty 2015

   

Wys³any: 2016-11-23, 08:02   

No właśnie jakby mi coś tak raz na jakiś czas wyskakiwało to byłoby spoko.Nawet nic bym z tym nie robił.Nie jest jednak tak wesoło poniewaz moja twarz jest normalnie cała nakrapiana i zastanawiam się co z tym robić. Generalnei czytałem coś o serum sevolium, że niby fajne.Miał ktoś z nim do czynienia?
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2016-12-12, 23:05   

ja dostałem od dermatolog epiduo i od kilku miesięcy nie mam już trądziku na twarzy
 

jarzębina_zielona

User


Do³±czy³: 15 Gru 2016

   

Wys³any: 2016-12-15, 15:20   

Polecam nie jesc cytrusow ani fast foodow, palic papierosow. Unikac alkoholu. Najlepiej isc do dermatologa. Avene to dobra firma na twarz ;)
 

Iwonka87

User


Do³±czy³: 16 Gru 2016

   

Wys³any: 2016-12-17, 21:15   

Ograniczyć słodycze, zwłaszcza czekoladę oraz nabiał. Nie dotykać twarzy brudnymi rękoma i nie używać kosmetyków, które wysuszają twarz. Dla cery trądzikowej dobry jest krem Dr Medica od Bielendy, ma w składzie kwas laktobionowy i salicylowy, które działają antybakteryjnie i łagodzą zmiany trądzikowe.
 

wendero  

User


Wiek: 44

Do³±czy³: 06 Gru 2016

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2017-01-19, 12:04   

Miałem trądzik przez wiele lat. Wypróbowałem wiele możliwych specyfików i niewiele to pomogło. Kolega przeszedł kuracje z laserami i wyraźnie poprawiła mu się cera. U mnie trądzik odpuścił raczej samoistnie około 19 roku życia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com