Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-03-30, 22:51

Autor

Wiadomo¶æ

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-04-18, 22:45   twarda woda, sucha skóra...

czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem, że po kąpieli/prysznicu itp. itd. ma się ogromne świądy, szczególnie na rękach i nogach, także trochę na brzuchu... Zawsze tak mam i muszę się drapać pół godziny. Mówią, że to wina: suchej skóry albo twardej wody. Istotnie, na dolnymśląsku w mojej mieścinie mam te świądy, ale np. w warszawie to już nie - tj. lekko piekło, ale całkiem znośnie (znośnie a nieznośnie :P). Co więc zrobić, jeśli owa woda jest za twarda?
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-04-18, 23:19   

Ostatnio nasiliły się u mnie podobne objawy - uda, biodra, brzuch, ręce - skóra swędzi i jest sucha, jak nigdy dotąd. Nie jestem pewna, czy to wina żelów pod prysznic czy twardej wody, ale pomaga mi na to smarowanie skóry oliwką dla dzieci lub kremami dla bardzo suchej skóry. Tyle, że to jest doraźny środek. Nie bardzo wiem, jak temu zaradzić na dłuższą metę.
_________________
meow
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-04-19, 07:30   

To są bardzo częste objawy i wcale nie muszą być wynikiem twardej wody. Wystarczy, że zmieniło się ujście, zaszły jakieś zmiany w kanalizacji etc. Dlatego jadąc np. do innego miasta, bądź przeprowadzając się do innej dzielnicy, objawy mogą zniknąć.

Objawy te pasują do początków atopowego zapalenia skóry. Warto pójść z tym do dermatologa. Ja także miałam taki problem, akurat na ¦ląsku. Gdy jadę do rodzinnego miasta- problem ten znika. Natomiast, gdy jestem u mamy, problem ten nasila się.

Jest wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji takiej skóry. Warto zainwestować w specjalny żel pod prysznic, dostępny z reguły w aptekach. Ewentualnie wybrać takie kosmetyki jak Dove. Mi pomogło także stałe nawilżanie skóry. Kosmetykami przeznaczonymi dla niemowląt lub osób z atopowym zapaleniem skóry. Raz w tygodniu używam do kąpieli naturalnej oliwki. Ważna jest tu systematyczność. W moim przypadku chwila zapomnienia to zwykle okropnie swędząca skóra pod pachami i na kościach biodrowych.

Jeżeli ktoś ma wannę, to polecam specjalne kąpiele dla skóry z problemami. Płyny można dostać w aptece, nie kosztują zbyt drogo i przynoszą doraźną ulgę.
_________________
Drugs&hugs.
 

ance

User


Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-14, 15:17   

mi pomaga zwykła oliwka dla dzieci (smaruje się na noc) i picie wody min 1,5 litra dziennie
_________________

 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2014-10-14, 15:40   

Oliwka tuż przed kąpielą rozumiem?
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-10-14, 16:09   

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem video
https://www.youtube.com/watch?v=F2hIibSPP9U
_________________
You know who i am
 

ance

User


Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-17, 11:34   

migel napisa³/a:

Oliwka tuż przed kąpielą rozumiem?



po, wycieram się dość niedokładnie wcieram oliwkę i czekam 10 min (mysje wtedy zeby, wcieram krem itd) serio pomoga :)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-29, 20:21   

Trzeba wiedzieć, że oliwka to substancja hydrofobowa, ona nie nawilży skóry a tylko ją natłuści, zabezpieczy, zmiękczy. Faktycznie działa kojąco na podrażnienia, natomiast nie nawilży i nie odbuduje głęboko wysuszonego naskórka. Przy skórze wysuszonej czy atopowej dobrze sięgnąć po prostu po dobry krem/emulsję która zawiera substancje nawilżające (zwykle jest to glicerol albo glikole, kwas hialuronowy) oraz lipidy. Na bardzo przesuszone rogowaciejące miejsca można miejscowo zastosować wręcz glicerynę apteczną jednak jest to dosyć niewygodne. Do mycia używać preparatów specjalistycznych które nie uszkadzają warstwy ochronnej naskórka lub takich przeznaczonych dla dzieci. Przy tym jeść dużo wodnistych posiłków, pamiętać o piciu i nie przeginać z alkoholem :)
Miałam i mam takie problemy, powyższe info to miszmasz z neta, gazet i gabinetu lekarskiego.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2014-10-29, 21:46   

Dzięki za te rady. przydadzą się. Nie byłem z tym u dermatologa, ale też zauważyłem inny dziwny objaw. Otóż po kąpieli, jeśli wycieram się ręcznikiem normalnie - to swędzi jak cholera. A jak tylko przykładam ręcznik do skóry (przykładam, nie pocieram!) po całym ciele, to swędzi o wiele mniej.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

izulek

User


Do³±czy³: 04 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-11-27, 10:00   

Też mam problem z sucha skórą :( Zwłaszcza zimą, jak jest bardzo mroźno na dworze, to miejscami jest ona tak przesuszona, że aż się łuszczy. Dlatego zimą , zamiast balsamów, stosuję olejki do wcierania w skórę. Ostatni testuję ten, bo poprzedni mnie uczulał:



Powiem Wam, że jest całkiem ok, co najważniejsze- nie mam przesuszonej skóry :D:D
 

baguette  

User

baguette



Do³±czy³a: 02 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-12-01, 20:34   

Wypróbujcie naturalny olej kokosowy, cena dość sporego słoika waha się między 7-15 zł. Ma też dużo innych zastosowań oprócz nawilżania, poczytajcie sobie na różnych stronkach.
 

dorota_k

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 04 Lut 2009

   

Wys³any: 2014-12-04, 20:22   

Oleje same w sobie nie nawilżają, ale zatrzymują wilgoć w skórze, więc używanie ich ma sens tylko tuż po kąpieli.
Moja skóra zimą bardzo się przesusza, dlatego nawet zrezygnowałam z mydła czy tradycyjnych żeli do mycia na rzecz emulsji micelarnej.
_________________
:)
 

RakRaczek

User


Do³±czy³: 01 Gru 2014

   

Wys³any: 2015-01-03, 20:20   

czajka napisa³/a:

Dla osób z atopowym zapaleniem skóry bardzo przydatna jest aplikacja na androida - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.heel&amp . Są tam moduły wiedzowe, ale też takie, gdzie można prześledzić skuteczność stosowanych kremów czy leków. Bardzo fajne



Myślę, że taką aplikacją raczej skóry się nie zabezpieczy...

[ Dodano: 2015-01-03, 20:20 ]

dorota_k napisa³/a:

Oleje same w sobie nie nawilżają, ale zatrzymują wilgoć w skórze, więc używanie ich ma sens tylko tuż po kąpieli.
Moja skóra zimą bardzo się przesusza, dlatego nawet zrezygnowałam z mydła czy tradycyjnych żeli do mycia na rzecz emulsji micelarnej.




A co lekarz na to? ;)
 

Liliana90

User


Do³±czy³: 06 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-04-06, 11:46   sucha skóra

Jeżeli chodzi o mnie to na suchą skórę stosowałam suplementy diety - Neoglandynę, to są kwasy omega 3-6-9. Sucha skóra bardzo długo mi się utrzymywała i miałam z nią duży problem, żadne kremy i maści mi nie pomagały, tylko te suplementy...
_________________
Liliana90
 

fikorka

User


Do³±czy³: 08 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-11, 07:41   

Może oliwkowe mydełka pomogą?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com