Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Girtz  

Pogromca postĂłw

M.



Wiek: 32

Doł±czył: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wysłany: 2010-07-31, 12:05   Ukulele

Witam ostatnio zastanawiałem się nad nauką gry na ukulele. Może ktoś z was miał styczność z tym instrumentem, trudno jest nauczyć się grać? widziałem na allegro cena jest ok 100zł , myslicie że na początek taka by wystarczyła?
_________________
___________________________
 

pqnku  

User

facebook.com/pqnku


ImiÄ™: Mikolaj

Wiek: 29

Doł±czył: 31 Lip 2010

Sk±d: Krotoszyn

   

Wysłany: 2010-07-31, 12:14   

Ukulele to instrument podobny do gitary klasycznej, wiec musi byc wykonany z dobrego drewna, a nie zwyklej sklejki. Czy kupilbys sobie gitare klasyczna za 100zl? Mysle, ze nie. Wiec chyba lepiej dolozyc 200-250zl i miec satysfakcje z instrumentu. Oczywiscie sa rownie dobre za 100 czy 130zl, ale musisz sie dobrze zastanowic.
 

Girtz  

Pogromca postĂłw

M.



Wiek: 32

Doł±czył: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wysłany: 2010-07-31, 12:19   

pqnku, Tylko ja nigdy nie grałem xD i gdyby sie okazało że to nie dla mnie to te 200 zł w błoto. Chciałbym na początek taką do nauki.
_________________
___________________________
 

pqnku  

User

facebook.com/pqnku


ImiÄ™: Mikolaj

Wiek: 29

Doł±czył: 31 Lip 2010

Sk±d: Krotoszyn

   

Wysłany: 2010-07-31, 12:21   

Girtz napisał/a:

pqnku gdyby sie okazało że to nie dla mnie to te 200 zł w błoto. Chciałbym na początek taką do nauki.


W takim razie moze byc takie w granicach 125-150zl ;)
I zastanow sie nad tym czy kupic w sklepie muzycznym, gdzie mozesz 'obadac' instrument.
 

Girtz  

Pogromca postĂłw

M.



Wiek: 32

Doł±czył: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wysłany: 2010-07-31, 14:13   

Mam jeszcze pytanie lepiej kupić sopranowe czy barytonowe? Na czym polega róznica? xD
_________________
___________________________
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Doł±czyła: 07 Kwi 2010

   

Wysłany: 2010-07-31, 15:14   

nie wiem ja gram na mandolinie... ale wiesz :D sopranowe- molowe- smutne a barytonowe- chyba durowe jesli to te niskie- wesołe ;D tyle w temacie, a co do ukulele za 100 zł... nie wierze zeby wydobyło ładny dźwięk ;D
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

offss  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Doł±czył: 30 Lip 2010

Sk±d: Poznañ

   

Wysłany: 2010-07-31, 15:33   

Tak, pqnku dobrze napisał.
Ukulele tak jak gitara musi być wykonana z prawdziwego drewna, żadna sklejka laminowana (laminat)- Pffu. Odradzam również odmianę mahoniu - nato. Wystrzegaj się plastikowych elementów. Oblukaj fora poświęcone ukulele lub zwyczajne gitarowe.
Gitara z prawdziwego drewna, wymiarowa jest w cenie od 600zł, więc myślę, że Ukulele może wahać się w granicach 200zł. Poszukaj w sklepach muzycznych z twojego miasta, tam ty, lub obsługa ogra instrument. :-D
 

pqnku  

User

facebook.com/pqnku


ImiÄ™: Mikolaj

Wiek: 29

Doł±czył: 31 Lip 2010

Sk±d: Krotoszyn

   

Wysłany: 2010-08-01, 00:08   

Girtz napisał/a:

Mam jeszcze pytanie lepiej kupić sopranowe czy barytonowe? Na czym polega róznica? xD


Sopran to wysoki dzwiek kobiecy, natomiast baryton miesci sie w srodkowej skali glosu meskiego.
Ale nie mam pojecia jak to wyglada przy ukulele ;p
 

Kulczan  

User

Kulka


ImiÄ™: Karol

Doł±czył: 29 Kwi 2018

   

Wysłany: 2018-04-29, 11:32   

Jak dalej szukasz lub ktoś inny będzie szukał polecam kursy i instrumenty ze sklepu nauczsiegrac.pl/pl/
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com