Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

damianek23  

User


Do³±czy³a: 18 Sty 2016

   

Wys³any: 2016-01-18, 20:49   [VIDEO] Wywiady z Youtuberami

Cześć!
Zajmuje sie tworzeniem video. Między innymi od pewnego czasu prowadze serie #ZZAKAMERY - luźne wywiady z youtuberami. Co sądzicie? :) :-) :?:

https://www.youtube.com/watch?v=DE1oWbb6Vb0
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-01-18, 21:27   

Jak dla mnie niestety, ale drewno. Wywiad wbrew pozorom nie jest prostą formą. Ty zacząłeś od... no w zasadzie początku jako takiego nie ma, gdyby wyciąć intro ktoś mógłby stwierdzić, że to jakiś urywek. Powinno się unikać krótkich pytań i wpleść do niego kawałek rozmowy, wtedy nie brzmi to tak sztywno - a przecież to nie jest twój cel. No i wcinasz się w wypowiedzi... 3xnie, z tym się czeka do końca. Niekoniecznie podoba mi się twoja modulacja głosu, nieco sztuczna, może spięta?
Unika się też słów czy lub co, a jeśli już się pojawiają to musisz coś do tego dodać, chociażby proste "dlaczego".
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2016-01-18, 23:01   

Po dwóch minutach chciałem wyłączyć, ale żeby pomóc Ci konstruktywną krytyką, to obejrzałem do końca. Ten "wywiad" uratował Twój rozmówca, bo jego wypowiedzi były naprawdę płynne i długie. Gdybyś przeprowadzał taką rozmowę ze mną, film trwałby 3 minuty - dlatego, że nie jestem zbyt gadatliwą osobą. To bardziej przypominało ankietę niż wywiad: "wolisz wersje pudełkowe czy elektroniczne?" - serio? Ten cały Xaorus to bardzo miły człowiek, skoro nie ograniczył się jedynie do jednego słowa.
Byłoby fajnie, gdybyś skombinował jakieś intro: bądź co bądź, jest to w pewnym sensie wizytówka Twojego programu.
Jeśli już przygotowujesz się do wywiadu, dowiedz się, kim jest Twój rozmówca, co robi, co lubi, o czym jest jego kanał. Chyba, że Twój program jest skierowany do youtubowych laików takich jak ja, którzy większość autorów nie kojarzy. Ale jeśli gość ma kilka czy kilkadziesiąt subskrypcji to jednak mimo wszystko jest już trochę rozpoznawalny i znany. Jego fani nie dowiedzieliby się z tego wywiadu niczego nowego. Gość ma ponad 3k subów, Ty 30.
Przygotuj więc temat, konkretny, na jaki będziecie rozmawiać.
Tak jak Sonmi zauważyła, wcinasz się w zdanie. To niegrzeczne. Jeśli faktycznie Twój rozmówca odpowiadając na pytanie zahaczył o inny temat, daj mu dokończyć i dopiero wtedy się przyczep: "wspomniałeś, że..."
Co było z Twoją kamerką? Poza tym, zainwestuj w mikrofon, bo ostatniego zdania kompletnie nie zrozumiałem. Dobrze, że On powtórzył.
I najważniejsze - wiem, że przygotowanie takiego materiału to kupa roboty, ale jeśli film jest spieprzony, nie publikuj za wszelką cenę.
I dodaj w opisie link do kanału swojego rozmówcy.

Tyle ode mnie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com