Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Akashi  

User



ImiÄ™: Antek

Wiek: 27

Do³±czy³: 09 Kwi 2014

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2014-04-11, 23:28   

"Milion Małych Kawałków" Frey'a, "Samotność w Sieci", "Lolita" Nabokova, "Ciemno, prawie noc". Jakoś nic więcej nie przychodzi mi do głowy...
Teraz akurat czytam "Dekameron" Boccaccia, to taki zbiór nowel.

A Ty, droga Lady, zdradzisz kilka książek, które zapadły Ci w pamięć?
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-12, 15:46   

Akashi napisa³/a:

A Ty, droga Lady, zdradzisz kilka książek, które zapadły Ci w pamięć?


Nawet nie wiesz z jaką przyjemnością xDD

Anne Bishop - "Trylogia Czarnych Kamieni" oraz Stephenie Meyer "Intruz" (fantasy);
Philip José Farmer "Gdzie wasze ciała porzucone", "Najwspanialszy parostatek" i "Mroczny wzór" czyli "¦wiat Rzeki" (science fiction);
Paullina Simons "Jeździec Miedziany" (w życiu nie czytałam tak dobrego opisu stosunku płciowego^^ - romans);
Coben "Mistyfikacje" (kryminał);
Carlos Riuz Zafon "Cień wiatru" (powieść obyczajowo - kryminalna);
No i moja ulubiona postać pierwszoplanowa "Wiedźmin" :)

Teraz aktualnie czytam "Tamtaradei" też Sapkowskiego ;)
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Akashi  

User



ImiÄ™: Antek

Wiek: 27

Do³±czy³: 09 Kwi 2014

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2014-04-12, 22:28   

Lady Virgin napisa³/a:

"Intruz"



To też czytałem. A poza tym, to nic z wyżej wymienionych, ale chyba przeczytam tego "Jeźdźca Miedzianego" XDDD
Lubię również horrory King'a.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-13, 11:22   

Z tego co Ty wymieniłeś nie czytałam nic, aczkolwiek parę dni temu kumpela polecała mi "Samotność w Sieci" więc pewnie do niej zajrzę:)
Jeśli chodzi o grozę to mi do gustu przypały opowiadania Edgara Allana Poe i nieco mniej sławnego niż King, książki Deana Koontz'a (mam problemy, aby zachować składnie tego zdania XD)
King'a czytałam jedną książkę ale w tempie 10 stron na tydzień, tak że nie bardzo mieliśmy okazję, aby się bliżej poznać:P Chociaż ja generalnie jeśli chodzi o książki to nie często sięgam po horrory. Zupełnie odwrotnie jak w kwestii filmów, bo tu leci thriller za thrillerem xDD
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Akashi  

User



ImiÄ™: Antek

Wiek: 27

Do³±czy³: 09 Kwi 2014

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2014-04-13, 18:08   

Hahah, ja najdłużej czytałem książkę przez dwa lata. "Władca Pierścieni"... Boże, dla mnie to był koszmar. Najgorsza książka wszech czasów, dla mnie nawet "Pan Tadeusz" był lepszy.

A polecisz jakieś ciekawe filmy? Ostatnio mam ochotę na jakiś dobry thriller. Próbowałem oglądać kilka, ale były takie nudne, że wyłączałem w połowie...
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-13, 22:55   

Mój ulubiony film to "Wywiad z wampirem" - świetna gra aktorska, świetny klimat (nie jakieś bajki typu zmierzch), aczkolwiek wielu znajomych twierdzi, że film jest taki średni. Wszystko zależy od gustu.
Z czystym sumieniem mogę polecić takie filmy jak "Podziemny krąg", "wyspę tajemnic" i "Incepcja" - w sumie filmy tak trochę na jedno kopyto. Trafiamy do realnego świata, później okazuje się, że coś w nim nie gra i wcale nie jest taki normalny, a na zakończenia mamy efekt "Wow" - pisane z dużej litery. Nie chce powiedzieć za dużo, aby nie popsuć niespodzianki.

Dobre filmy to też:
"Skłóceni z życiem" - czarno-biały film obyczajowy, taki trochę western (chociaż nie do końca bo bez torów kolejowych). To jest mój ulubiony film z Merlin Monroe, bardzo przyjemny, pokazuje dużo prawdy o ludziach i życiu. Polecam przeczytać jakąś recenzje, wtedy jeszcze łatwiej się ogląda.
"Requiem for a dream" - lepsza wersja sali samobójców (jakbym miała wskazać najgorszy polski film pod względem fabuły to byłaby to właśnie sala samobójców. Banalna fabuła, co prawda ukłon dla gry aktorskiej, ale po filmie byłam tylko zdołowana i dosłownie nie wiedziałam co zrobić dalej ze swoim życiem.
Dobra może nie będę opisywać wszystkich filmów: wymienię 10 swoich ulubionych, jak coś Cię zaciekawi to pytaj (i czytaj moje kilometrowe posty), albo prościej: zerknij w recenzje.

1. Eagle eye (sokole oko) - science-fiction
2. Lord of war (pan wojny) - dramat i może akcja
3. Mr. Nobody (nie umiem tego zakwalifikować - abstrakcja może xDD)
4. The Perks of Being a Wallflower - dramat
3. Nietykalni - dramat, komedia
4. Woda dla słoni - dramat, romans
5. Mroczne cienie - fantasy, dramat, komedia,
5. Efekt motyla - dramat, fantasy,
6. Iluzja - fikcja
7. Iluzjonista - też świetny film z "Wow" zakończeniem.
8. Underground : l'histoire de Julian Assange - świetny film dokumentalny
9. Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet.
10. Pachnidło
10. Ghost Rider

* kolejność przypadkowa.

A biorąc pod uwagę, że to Twój wątek, może również zechcesz podzielić się poglądami filmowymi^^ ?
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-13, 23:10   

"Donnie Darko", polecam. "Pająk" też może być i "Drabina Jakubowa".

Jeśli jednak wolisz coś, gdzie ciągle coś się dzieje, ktoś ginie czy zmartwychwstaje a z sufitu kapie krew, to żaden z tych filmów Ci się nie spodoba raczej.
 

Akashi  

User



ImiÄ™: Antek

Wiek: 27

Do³±czy³: 09 Kwi 2014

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2014-04-14, 19:55   

Uuu, dzięki Lady Virgin. Na pewno przejrzę recenzje.
"Requiem for a dream", "Ghost Rider","Nietykalni"(ten film wymiata) oglądałem, fajne.

Lady Virgin napisa³/a:

A biorąc pod uwagę, że to Twój wątek, może również zechcesz podzielić się poglądami filmowymi^^ ?


Hmm... Lubię oglądać horrory i dramaty. Horrorów oglądałem tyle i większość badziewnych, że nawet ich sobie wszystkich nie przypomnę. Kilka zapadło mi w pamięć - "Paranormal Activity", "Martrys. Skazani na strach"(trochę masakra z krwią w roli głównej, ohyda, ale mnie się podobał), "The Ring" japoński, wszystkie części, "Egzorcyzmy Emily Rose", "Dom w głębi lasu" (tan jest całkiem okej).

Z innych gatunków to ostatnio oglądałem "Ręka nad kołyską" - thriller, podobał mi się, "Pod krzewem głogu" (dramat), "Pianista", "Upadek Hitlera" (lubię historyczne filmy xd).

Sacher napisa³/a:

Jeśli jednak wolisz coś, gdzie ciągle coś się dzieje, ktoś ginie czy zmartwychwstaje a z sufitu kapie krew, to żaden z tych filmów Ci się nie spodoba raczej.



Wolę napięcie budowane powoli. Dzięki, sprawdzę. No to teraz nie będę się nudził.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com