Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dex  

Stały User

dex


Wiek: 31

Do³±czy³: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2014-04-18, 23:59   BojÄ™ siÄ™ iść do pierwszej pracy, bo jestem czÄ™sto gÅ‚odny

W te wakacje chciałbym w końcu znaleźć jakąś pracę choćby dorywczą/sezonową - 21 lat to chyba późno jak na rozpoczęcie pierwszej pracy. Nie mam żadnego doświadczenia i jestem jeszcze studentem, wiem że właśnie na studiach młodzi ludzie często rozpoczynają pracę (czy to na wakacje, czy to podczas roku akademickiego). Wcześniej zwlekałem z podjęciem pracy, bo uważałem że wakacje są od odpoczywania od szkoły, studiów. Teraz jednak wiem, że przydała by się własna, trochę większa gotówka - jakieś wydatki, odkładać na samochód itp. Zdaję sobie sprawę, że pierwsza praca to zarobki poniżej 1tyś./mc, ale to nie istotne. Najbardziej obawiam się tego, że w pracy trzeba wysiedzieć te 8 czy więcej godzin (nawet po kilkanaście), a będąc na umowach śmieciowych ma się możliwość odbycia jednej-dwóch przerw kilkunasto minutowych. W związku z tym nie mam pojęcia jak miałbym pracować (a uwzględniając to, że taka praca była by pracą fizyczną, czyli zużywałbym dużo energii) jeśli co 2-3 godziny byłbym głodny. Licząc optymistycznie, że pracowałbym 6-8 godzin (rozładowanie towaru, inwentaryzacje itp.), to jest mała szansa że mógłbym robić sobie 2-3 przerwy. Mam szybką przemianę materii, jem dziennie 5-6 posiłków, a i tak jestem szczupły (powiedziałbym nawet chudy), a nie chciałbym przez pracę jeszcze bardziej schudnąć, bo nie uśmiecha mi się anoreksja.
Nie wiem więc co mam zrobić teraz, albo robić w pracy, lub przed wyjściem do niej, by wytrzymać nie będąc szybko głodnym. Dodam tylko, że za czasów szkolnych - od podstawówki do liceum - to mogłem zjeść śniadanie o 8 a po szkole dopiero o 15-16 obiad i jeszcze często wf był. Teraz, jak zjem śniadanie o 8 to o 11-12 muszę zjeść drugie bo inaczej się źle czuję, a przecież będąc na uczelni nie pracuję aż tak fizycznie jak to się robi w pracy. W moim przypadku najlepiej było by pracować w biurze, gdzie mógłbym sobie zjeść coś nie odchodząc od biurka, ale na pewno pierwszej pracy takiej nie dostanę.
Liczę na jakieś sugestie, może ktoś ma podobny problem, choć jeszcze nie słyszałem żeby ktoś (poza mną) nie wytrzymał kilku godzin bez jedzenia - w mediach trąbią o otyłości i odchudzaniu :/
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-19, 08:29   

Człowieku nie panikuj. W miejscach gdzie ja pracowałam dorywczo, faktycznie praca trwała nawet po 10h dziennie, ale w trakcie tego były dwie przerwy jedna godzinna, druga pół godzinna. Nawet jeśli w Twojej pracy przerw nie będzie to nikt Ci głowy nie urwie jak odejdziesz na trzy minuty zjeść kanapkę.
Nie martw się nie Ty jeden jesteś głodomorem, który lubi jeść i pracodawcy wiedzą o tym. Na pewno z głodu nie umrzesz. Tak, że nawet nie patrz na to szukając pracy. W sumie to najpierw ją znajdź, a później się martw o posiłki;)
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2014-04-19, 09:03   

Nie masz się czego bać. Uwierz mi, że pogodzisz wszystko. Będziesz mógł pracować, a i na posiłki się czas znajdzie. Popracujesz to zobaczysz.
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-19, 10:16   

Jeśli przeszkadza Ci zamiłowanie do jedzenia, to ustal sobie posiłki o danych godzinach a poza nimi nie jedz. Tyle że jak dla mnie to to jest takie trochę szukanie na siły wymówki, byle tylko nie iść do tej pracy "bo przecież nic z tego i tak nie będzie". Pójdziesz, zobaczysz, znajdziesz rozwiązanie. Siedząc i dywagując nad tym nic a nic nie zyskasz.
 

Przemek K  

Stały User



ImiÄ™: Przemek

Do³±czy³: 16 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-19, 15:42   

Sacher napisa³/a:

Tyle że jak dla mnie to to jest takie trochę szukanie na siły wymówki, byle tylko nie iść do tej pracy "bo przecież nic z tego i tak nie będzie". [...] Siedząc i dywagując nad tym nic a nic nie zyskasz.


Otóż to.

Poza tym, skąd w Tobie tyle paniki? Tworzysz na siłę problemy, które nie istnieją. W pracy też są ludzie i serio... każdy musi jeść. ;]
_________________
Czym jest Dirtymind?

LIFESTYLE - KULTURA - ROZWÓJ - INSPIRACJE

Wiecie, gdzie go znaleźć. :)
 

Joker1

Stały User


Do³±czy³: 07 Kwi 2013

   

Wys³any: 2014-04-19, 17:38   

Zawsze się znajdzie chwila na jakaś mała kanapkę czy coś innego :)..
Wiadomo pierwsza praca na Legalu to tak jak mówisz zarobki są różne jak jesteś w czymś dobry i spotkasz fajnego pracodawcę to da Ci na początek minimum później zwiększając, a jak trafisz na kogoś głupiego to będziesz miał często dużo mniej kasy..

Wszystko zależy od tego gdzie pójdziesz pracować, bo jeśli np.: Praca za biurkiem - wypisywanie jakieś dokumentów, robienie kaw itd... to w takim trybie możesz sobie kiedy chcesz praktycznie coś zjeść, no chyba że klient jest przy tobie.. równie dobrze przy załadunku czy wyładunku jakiś towarów zawsze można sobie zrobić mniejszą kanapkę aby i wrzucić do kieszeni (u spodni roboczych) i w między czasie zjeść... zawsze jest jakieś wyjście :)

Pozdrawiam :)
 

dex  

Stały User

dex


Wiek: 31

Do³±czy³: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2014-05-06, 13:53   

Nie szukam wymówki - jem często, bo muszę aby nie być głodnym (szybki metabolizm). Znam osoby, które pracują na umowę zlecenie po 8 i więcej godzin, ale one nie są tak często głodne. Niektórzy mogą jeść 3-4 razy dziennie, więc w pracy bez problemu 5 godzin nie będą głodni. Nawet w kodeksie prawa pracy jest napisane, że pracownik, który pracuje minimum 6 godzin ma prawo do jednej przerwy 15 minutowej ustawowo - chyba że pracodawca w regulaminie ustali inaczej. W przypadku osób pracujących dorywczo, gdzie konkurencja i ilość chętnych osób do podjęcia pracy jest duża, pracodawca może przebierać w ofertach więc jeśli jakiś pracownik się nie spodoba to "do widzenia, na Twoje miejsce jest wielu chętnych". Dlatego też nie chciałbym podpaść z tego powodu.
Po drugie w pierwszej pracy (i w zależności od stanowiska) dochodzi stres co też wpływa na głód. Jako, że jestem wyczulony na tym punkcie, to moja panika jest uzasadniona :) Tyle, że nie wiem co z tym zrobić.

[ Dodano: 2014-05-06, 13:52 ]
Odświeżam.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-05-06, 14:25   

Do konca zycia nie pojdziesz do pracy bo boisz sie ze w trakcie zmiany mozesz zglodniec? No bez zartow, nie wymyslaj. Jedz obfite posilki, moze zainwestuj w jakies odzywki i tyle.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

CzarodziejkaP  

Stały User

Owszem



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-05-06, 14:34   

Bez paniki; w mojej pierwszej pracy (duża sieciówka z ubraniami z dwoma literkami w nazwie z czego pierwsza to H a druga M) miałam tylko jedną przerwę 15 minut, jeśli przychodziłam na 8 godziny. To niewiele, ale... tyle się działo, że nie miałam czasu myśleć o jedzeniu. Cały czas klienci, dostawa towaru, zawalone przymierzalnie... jak przychodziłam do socjalnego to nie wiedziałam nawet czy naprawdę jestem głodna. Twój problem zniknie, kiedy przestaniesz o nim myśleć.
_________________
Cza­sami wy­daje mi się, że to wszys­tko; wscho­dy, zacho­dy słońca, szum wo­dy w rze­ce czy uśmie­chy in­nych ludzi są tyl­ko sce­nog­ra­fią do kiep­skiego przed­sta­wienia, w którym na­wet nie gram głównej roli.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com