Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Pseudo28

User


Do³±czy³: 22 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-22, 21:05   ZwiÄ…zek-problem z mamÄ…

Witam. Sprawa dotyczy mojej matki. Mam blisko 15 lat, i kochanego chłopaka rok starszego. Jesteśmy razem już praktycznie rok, ale nie o tym tutaj.
Z moją mamą zawsze było dość ciężko. Chodzi głównie o to, że odkąd pamiętam wszyscy, w większości tych których znam, wychodzili wszędzie i z każdym, mieli, można by rzec, dużą swobodę. Osobiście, nie narzekałam na to, do czasu gdy nadchodziły czasy, kiedy chciałam wyjść na dłużej. Teraz, gdy mam chłopaka, potrzebujemy wiele czasu dla siebie. Niestety związek cierpi przez zakazy, które właśnie wychodzą od mojej mamy. Rzecz jasna kocham ją, ale nie potrafimy znieść i zrozumieć tego, dlaczego spotykamy się tylko 2 razy w tygodniu i to góra 4 godziny plus jakiś spacer na godzinkę dodatkowo? Zaraz ktoś że - "niektórzy są w związkach i dzieli ich 500 kilometrów i im starcza 1 spotkanie na miesiąc...". Tak, oczywiście, wiem o tym. Niestety, moja matka niema na te dykcje żadnych argumentów. Mówi że jesteśmy młodzi i nie mamy wymyślać sobie miłości oraz zająć się nauką i znajomymi. I tu pytanie - jaki jest powód tego że zamiast pozwolić mi wyjść na dwór w piękną pogodę z chłopakiem czy znajomymi, pozwala mi wyjść na godzinę, a resztę czasu marnuje w domu przy kompie bo matka trzyma mnie w domu?! Jaka w tym logika?! Według niej spędzamy o wiele za dużo czasu razem. Tak.. 3 dni w tygodniu czyli razem łącznie maks 9 godzin na tydzień, a rozmowa w szkole to nie to samo co spotkanie i możliwość rozmów, których tak bardzo nam brakuje. Ciągle tylko się załamujemy, dochodzi do tego że muszę błagać o spacer w środku tygodnia, i to jeszcze w taką piękną pogodę gdzie wszyscy moi znajomi i chłopaka są na dworze. Nie proszę o 5 godzin dziennie na dworze, ale o zrozumienie i nie czepianie się o wyjście na 2 godziny na spacer. Rozumiem rok szkolny.. Ja się uczę dosyć dobrze a chłopak ma blisko średnią z paskiem i wzorowe zachowanie. Nie wiemy już co robić, ponieważ do mojej matki nie trafia nic! Kompletnie! Najgorsze jest to że każde moje słowo pogarsza sytuacje (nie mogę się nawet odezwać!). Jeśli mam do 18, i być może nawet po, znosić jej zakazy poparte argumentacją dziecka (typu: bo tak, bo nie...), słuchanie że na miłość i chłopaków mam czas, to ja bardzo dziękuję za to. Związek tylko cierpi bez powodu. Nasi rodzice powinni się cieszyć że mamy siebie, bardzo dobrze się uczymy, nie pijemy i nie palimy, jesteśmy rozsądni i odpowiedzialni, to zamiast wspierać tylko nas dobijają i pogarszają sprawy. Bardzo zazdroszczę tym których rodzice wspierają w związku, a znam wiele takich par z mojego i chłopaka rocznika.

ProszÄ™ o pomoc :zalamany:
 

Claudiaa  

User



ImiÄ™: Klaudia

Do³±czy³a: 22 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-22, 21:26   

Faktycznie niefajnie :zalamany:
Spróbuj może na spokojnie pogadać z mamą, na pewno nie chce dla Ciebie źle :-)
A może mogłabyś znaleźć też jakieś oparcie w innych członkach rodziny? Może babcia, starsze rodzeństwo, albo tato.
Mama sama też na pewno kiedyś była zakochana, może spróbuj jej przypomnieć, jak ważne jest wtedy móc zobaczyć się z Tą Osobą. ;)
 

Smutas  

Mega wymiatacz

MY¦L



Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-22, 22:18   

Dziękuj Bogu za taką mamę i się trochę uspokój bo nikt tu nie chce tematów ,, Boże jestem w Ciąży a mój chłopak to ciapa i jestem z tym sama oh ah" Twoja mam nie chce być za szybko babcią wiec zajmij się nauką i tyle ;]
_________________
I'm not a hero... Hero always Die. I'm.. LEGEND, LEGEND NEVER DIE.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2014-04-23, 13:47   

Smutas, ale zrzedzisz, chyba sam masz jakis problem.
Pseudo 28 - moze spróbuj pokazac mamie, że ten czas razme to nie tlyko lizanie sie, ale że robicie razem jakies fajne, wartosciowe rzeczy, a po drugie - jesteś mloda, teraz myślisz, ze to TEN, ale na 90% to nie twój ostatni facet, więce nie poświęej mu całego swego czsu, skup sie na sobie w pozostałym - na kształceniu i odr=krywaniu tego, co cię kręci poza nim ;)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Hera03  

User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Kwi 2013

Sk±d: Podkarpackie

   

Wys³any: 2014-04-23, 14:15   

Może i Twoja mama trochę przesadza, ale tutaj kładę nacisk na słowo - trochę. Twoja mama zapewne wiele przeszła w życiu, z wieloma sytuacjami za młodu miała do czynienia i zapewne ma powody, nawet takie związane z jej doświadczeniem, że pozwala tylko na widzenie się tyle i tyle. Masz 15lat i nie chcę Cię tutaj obrażać, ale jednak jest to jeszcze wiek co popełnia się czasami największe głupoty w życiu i obecna miłość zapewne i tak nie będzie tą na całą resztę życia, a mama jest tego świadoma dlatego daje Ci ograniczenia. Podejrzewam, że też bym w tym wieku jeszcze ograniczała swoją córkę do tylu spotkań ile ty masz ze swoim chłopakiem.. no bo fajnie, teraz jesteście rozsądni, zajmujecie się tak czy owak nauką..no bo nie macie możliwości się spotykać więcej, a co jeśli by byla możliwosc ze byście mogli sie co dzień spotykać po te 3,4 godziny? Biorąc pod uwage ze do popołudnia jesteście w szkole, a po niej jeszcze byście mieli się widzieć..to kiedy jakaś nauka ?
Uwierz, i tak nie masz źle jak na swój wiek.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-04-23, 14:53   

Ja tam nie uważam tego za przesadę. Wiem po swojej siostrze, że zupełna swoboda w spotkaniach z chłopakiem to ... Całkowita olewka szkoły itp. Dlatego jak dla mnie nie ma co dramatyzować a jeżeli naprawdę tak bardzo Ci to przeszkadza - usiądź i na spokojnie porzmawiaj z mamą o tym.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

T0ksyczna  

Mega wymiatacz

poprostu



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sie 2013

Sk±d: Hiszpania

   

Wys³any: 2014-04-23, 15:27   

Myślę że Twoja mama się po prostu martwi. Może faktycznie TROCHÊ przesadza z zamykaniem Cię w domu, zwłaszcza jak jest piękna pogoda. Może chce Cię chronić? Ja w Twoim wieku nawet nie myślałam o chłopaku a wy już jesteście razem od roku ( :-o ).
Myślę że jedyny sposób to porozmawianie z nią na spokojnie, może przedstawienie jej chłopaka i rozmowa w trójkę? Przypomnij jej Twoje oceny i wytłumacz że przez wyjscie na pole ze znajomymi nic sie nikomu nie stanie.
W sumie to nie wiem co Ci więcej doradzic, od zawsze miałam problemy z mamą jednak nie w temacie wyjść.
_________________
`

Mentes huecas, vacíos los corazones.
 

Smutas  

Mega wymiatacz

MY¦L



Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-23, 23:40   

CherryCherry,

Cytat:

Smutas, ale zrzedzisz, chyba sam masz jakis problem.



Aniu nie mam żadnego problemu a do tego zapobiegam innym problemom wiec nie wiem w czym Ty masz problem do mnie. I trochę więcej szacunku bo tak to się do mamy możesz odzywać.

Autorka najzwyklej nie zastanawia siÄ™ nad konsekwencjami i tyle.
_________________
I'm not a hero... Hero always Die. I'm.. LEGEND, LEGEND NEVER DIE.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-04-24, 04:05   

Smutas napisa³/a:


Autorka najzwyklej nie zastanawia siÄ™ nad konsekwencjami i tyle.

nad konsekwencjami czego? tego ze sobie chce z chlopakiem dluzej posiedziec? no nie wiem, moze ty wywodzisz sie z jakiegos dziwnego srodowiska gdzie dziewczyna z chlopakiem spotyka sie tylko po to zeby urzadzac orgie, ale nie rob zaraz z autorki tematu jakiejs totalnej patologii.
Ja sie dziewczynie nie dziwie ze ja to meczy. Serio uwazacie ze podejscie jej matki w stylu "masz co jesc, masz gdzie spac i masz w co sie ubrac. nic ci do szczescia wiecej nie potrzeba" i "phi, ty nie masz prawa miec problemow" jest okej? No bez zartow. Ta dziewczyna to nie robot ani kukla, ma prawo miec jakies swoje zycie emocjonalne i ma prawo byc szczesliwa. A jej matka ja unieszczesliwia.

Okej droga autorko, pogadaj z mama szczerze i na spokojnie, powiedz ze ja kochasz, ze liczysz sie z jej zdaniem, opowiedz co czujesz i postaraj sie chociaz dojsc z nia do jakiegos kompromisu. Ty troche ustapisz, ona troche ustapi i w koncu jakos sie dogadacie.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2014-04-24, 08:05   

Smutas napisa³/a:

CherryCherry,

Cytat:

Smutas, ale zrzedzisz, chyba sam masz jakis problem.



Aniu nie mam żadnego problemu a do tego zapobiegam innym problemom wiec nie wiem w czym Ty masz problem do mnie. I trochę więcej szacunku bo tak to się do mamy możesz odzywać.

Autorka najzwyklej nie zastanawia siÄ™ nad konsekwencjami i tyle.


Szanowny Smutasie, nie jesteś wiele starszy od autorki, a masz jakiś zblazowane spojerzenie na świat, mam wrażenie... Nick idealny ;)

Ale do tematu - spędzanie czasu z chłopakiem nie od razu musi oznaczać ciążę :wstyd:
Pseudo - a gdybyście trochę czasu spędzali w domu - u ciebie/ u niego i trochę zaprzyjaźnili się z rodzicami? Może strach u Twojej mamy wynika też ze słabej znajomości?
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Smutas  

Mega wymiatacz

MY¦L



Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-24, 21:11   

Cukierkowa,

Cytat:

nad konsekwencjami czego? tego ze sobie chce z chlopakiem dluzej posiedziec? no nie wiem, moze ty wywodzisz sie z jakiegos dziwnego srodowiska gdzie dziewczyna z chlopakiem spotyka sie tylko po to zeby urzadzac orgie, ale nie rob zaraz z autorki tematu jakiejs totalnej patologii.
Ja sie dziewczynie nie dziwie ze ja to meczy. Serio uwazacie ze podejscie jej matki w stylu "masz co jesc, masz gdzie spac i masz w co sie ubrac. nic ci do szczescia wiecej nie potrzeba" i "phi, ty nie masz prawa miec problemow" jest okej? No bez zartow. Ta dziewczyna to nie robot ani kukla, ma prawo miec jakies swoje zycie emocjonalne i ma prawo byc szczesliwa. A jej matka ja unieszczesliwia.



Nikt tu nie robi z autorki patologi i nikt nie mówi o orgiach, nie wiem co Ci lata w tej główce ale to raczej ty masz jakiś problem. Najlepszym dowodem że jednak mogą być jakieś konsekwencje jest jej mama bo gdyby było wszystko tak jak trzeba to nie zabraniała by jej prawda ? No chyba że uważacie że matki zabraniając nam czego kierują się tylko chciwością i żądzą zła.
Może Ty wywodzisz się z takiej patologi że sama nie możesz tego ogarnąć a może jesteś z marsa ? Co to kogo obchodzi? Pisanie w ten sposób tylko pokazuje brak argumentów.

CherryCherry,

Cytat:

Szanowny Smutasie, nie jesteś wiele starszy od autorki, a masz jakiś zblazowane spojerzenie na świat, mam wrażenie... Nick idealny


Szanowna jak Ci tam chery czy naprawdę uważasz że mój wiek ma tutaj jakieś znaczenie? Bo jeśli tak np sprzedaż akloholu powinna być bez ograniczeń wiekowych a jak wiemy w tym kraju jest od 18 lat, zastanowisz się dlaczego tak mowie ? Mówię tak dlatego że na forum nie wiek ma znaczenie tylko Jakaś ogólna wiedza życiowa, inteligencja i ogarnięcie a gdy pewnym osobom tego brakuje najzwyczajniej powinny mieć zakaz wypowiadania się i otyle nie ma ograniczenia wiekowego w tym przypadku to to tak samo nie ma ograniczenia ogólnego[ za czym ubolewam] Tym samym nie nawiązuj do mojego wieku bo wiek nie ma tu znaczenia i zastanów się nad sobą czy powinnaś w ogolę co cokolwiek tu pisać. Co do mojego spojrzenia na świat, nie wiem co się upraliście by zakładać z góry kim jetem i skąd pochodzę, jest to wyjątkowo żałosne a co do nicku to ocenianie po nim kogoś jest po prostu śmieszne a tym bardziej gdy oceniający ma taki nick jak Ty. :)
_________________
I'm not a hero... Hero always Die. I'm.. LEGEND, LEGEND NEVER DIE.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-04-24, 21:37   

Cytat:

Nikt tu nie robi z autorki patologi i nikt nie mówi o orgiach

Dopiero co twierdziles ze jak dziewczyna posiedzi z chlopakiem pare minut dluzej to napewno zajdzie w ciaze. Nie wiem w takim razie jakim cudem dobrnales do tak idiotycznych wnioskow. Prosze wyjasnij.

Cytat:

Najlepszym dowodem że jednak mogą być jakieś konsekwencje jest jej mama bo gdyby było wszystko tak jak trzeba to nie zabraniała by jej prawda ?

Daj mi jeden sensowny argument na to ze jej matka ma racje mowiac jej cos w stylu "nie masz prawa kogos pokochac" i zmuszajac do tego zeby zamiast isc do ludzi siedziala na pupie przed kompem. Nawet jesli robi to z troski to taka nadopiekunczosci jest zla i poprostu dziewczynie w ten sposob krzywde robi. I moze teraz cie zaskocze, ale jej mama to nie alfa i omega, tylko zwykly czlowiek. Popelnia bledy, kieruje sie emocjami i nie zawsze zastanawia sie nad tym co robi.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Smutas  

Mega wymiatacz

MY¦L



Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-24, 22:00   

Cukierkowa,

Cytat:

Dopiero co twierdziles ze jak dziewczyna posiedzi z chlopakiem pare minut dluzej to napewno zajdzie w ciaze. Nie wiem w takim razie jakim cudem dobrnales do tak idiotycznych wnioskow. Prosze wyjasnij.



Nie twierdziłem że tak się o właśnie stanie tylko że MO¯E się tak stać a to jest chyba różnica prawda ? Równie dobrze może ją strzelić piorun a jakie są na to szanse ? Bardzo niewielkie, jedynie chce jej pokazać że mimo niewielkich szans zagrożenie istnieje i jest realne i gdyby go nie było to by nie było, aborcji, młodych matek i zrujnowanego życia. [ chociaż nie uważam że dziecko to koniec świata ale dobra]

Cytat:

Daj mi jeden sensowny argument na to ze jej matka ma racje mowiac jej cos w stylu "nie masz prawa kogos pokochac" i zmuszajac do tego zeby zamiast isc do ludzi siedziala na pupie przed kompem. Nawet jesli robi to z troski to taka nadopiekunczosci jest zla i poprostu dziewczynie w ten sposob krzywde robi. I moze teraz cie zaskocze, ale jej mama to nie alfa i omega, tylko zwykly czlowiek. Popelnia bledy, kieruje sie emocjami i nie zawsze zastanawia sie nad tym co robi.



Dałem Ci aż trzy sensowne argumenty wyżej, tylko strasznie wyolbrzymiasz. Jej Mama nie zabrania jej kochać bo przecież pozwala się jej spotykać z chłopakiem tylko nie na tyle ile autorka by chciała. Myślę że kto jak kto ale ty nie powinnaś oceniać jej Mamy za to co robi bo po 1 to jej dziecko , po 2 ma trochę więcej lat co ty a po 3 nie robi jej krzywdy tylko chce dla niej jak najlepiej. A teraz ja Cię zaskoczę Każdy człowiek jest nieomylny i denerwuje mnie to że w takich sytuacjach taki ktoś jak ty mówi że jej mama popełnia błędy, kieruje się emocjami itp A w innej sytuacji mówicie co innego np jak by chodziło o Księdza i jak by on coś złego zrobił to za raz że jak tak można, Kościół to zło, bo przecież oni nie są ludźmi i nie mają prawa się mylić i popełniać błędów czy grzechów. Twoje zdanie jest nic nie warte gdy nie masz żadnego, ponieważ dostosowujesz się do sytuacji gdzie wcześniej nie zastanawiasz się nad własnymi przekonaniami a to pokazuje że po prostu nie myślisz. Nie wyolbrzymiaj, uszanuj role Matki i jej zdanie a także to co robi bo ona chyba wie najlepiej co jest najlepsze dla jej dziecka.

Sacher,

Cytat:

Ty go nie proś o argumenty. Najlepiej w ogóle go olewać.



sacherku ja wiem że jest Ci przykro że za każdym razem robisz z siebie pośmiewisko gdy próbujesz mi dogryźć tak jak za pierwszym razem gdy nie potrafiłeś skojarzyć faktów i blednie interpretowałeś wszystkie wypowiedzi tak jak i za drugim gdzie dostałeś ostrzeżenie i pamiętaj jeszcze jedno i już sobie nie popiszesz przez jakiś czas ale to chyba dobrze dla każdego. Jak widzisz dobrze nie wychodzisz na tym że próbujesz mi na siłe coś udowodnić wiec możę daj już sobie spokój i po prostu nie zaczynaj? PO co ci to chłopie ? idz pograj w piłke albo coś, zajmij się czymś w czym będziesz na tyle dobry by nikt nie miał cię za idiotę bo tutaj Ci ewidentnie nic nie wychodzi.
_________________
I'm not a hero... Hero always Die. I'm.. LEGEND, LEGEND NEVER DIE.
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-24, 22:00   

Pseudo28, kiedyś ludzie uciekali z domów. Uciekali z zajęć by mieć czas dla siebie. Stawiali na swoim. Jeśli będziesz się godzić na wszystko co Ci matka powie, to nie zdziw się za parę lat jak jeszcze Ci kierunek studiów wybierze, bo będzie wiedziała lepiej od Ciebie co jest dla Ciebie najlepsze. Musisz się postawić w którymś momencie - miłość rodzicielska swoją drogą, ale wolność swoją.

Cukierkowa napisa³/a:

Daj mi jeden sensowny argument



Ty go nie proś o argumenty. Najlepiej w ogóle go olewać.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-04-24, 23:15   

Cytat:

Nie twierdziłem że tak się o właśnie stanie tylko że MO¯E się tak stać a to jest chyba różnica prawda ? Równie dobrze może ją strzelić piorun a jakie są na to szanse ? Bardzo niewielkie, jedynie chce jej pokazać że mimo niewielkich szans zagrozenie istnieje

Haha padlam. Serio. Moze to sie wszystko stac. Moze siedziec grzecznie przed komputerem zajadajac kanapke, zakrztusic sie i umrzec. I co teraz? Bedziesz ja przestrzegac przed kanapkami? Najlepiej od razu dziewczynie powiedz ze ma sobie zbudowac zelbetowy bunkier i spedzic tam reszte zycia, bo tyyyle moze sie stac.
I nie pluj sie na Sachera bo akurat on pod kazdym wzgledem bije cie na glowe a ta gimnazjalna gadka na nikim wrazenia nie zrobisz.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com