Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Louiselle

User



Do³±czy³: 23 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-23, 21:03   Kocham ksiÄ™dza?

Mam 16 lat. Młoda, pomyślicie sobie, no bo pewnie, tak jest, lecz co to zmienia? Więcej zmienia to, że ksiądz jest 33 lata starszy...
Zaczęło się we wrześniu. Nowy wikary - stwierdziłam, że pójdę do niego do spowiedzi. Wydał mi się oschły, specyficzny. Gdy okazało się, że religii będzie u nas uczył nowy ksiądz modliłam się, aby nie trafiło na niego. Na rozpoczęciu roku miło się do niego uśmiechnęłam mówiąc "Szczęść Boże", lecz ten jedynie zmierzył mnie wzrokiem i poszedł dalej.
Z przyjaciółką rozmawiałyśmy, jak to będzie dziwnie na religii, sztywno, ale, jak to się mówi, nie oceniaj książki po okładce - sprawdziło się.
Okazało się, że jest naprawdę ciepłym, lecz specyficznym człowiekiem. Albo się go kocha, albo nienawidzi, nie ma nic w środku.
Gdy miałam problemy prywatne poprosiłam go o rozmowę, naprawdę mi pomógł. Z każdym dniem coraz więcej się na mnie patrzy, posyła uśmiechy, stara się nawiązać kontakt. Na religii zawsze mnie o wszystko pyta, po spotkaniach do bierzmowania prosi, abym została i uporządkowała listy, czasem mnie dotknie (oczywiście przypadkiem, gdy coś mówi przejedzie po mojej dłoni, żywo gestykuluje). W Wielki Czwartek z przyjaciółkami wręczyłyśmy mu czekoladki, powiedział nam, że nas kocha, lecz powiedział to patrząc na mnie i najdłużej mnie przytulał.
In fact, nie chodzi mi o miłość-miłość. Jest to raczej miłość, którą obdarza się najlepszego przyjaciela, ulubionego księdza. Chciałabym, żeby traktował mnie bardziej jak znajomą, niż uczennicę (trzeba dodać, że bywam zazdrosna, gdy rozmawia z innymi dziewczynami, lecz nawet podczas tych rozmów czasem mnie odnajdzie i się uśmiechnie), ale przy okazji żebym za bardzo się do niego nie zbliżyła, bo nie chcę, żeby sobie ludzie pomyśleli, że się narzucam.
Ogólnie... Co robić? Może ktoś spotkał się z tym samym? I wiem, że to złe, wiem, ale nie mogę sobie z tym poradzić, bo nie wiem, co czuję. :niepewny:

EDIT W dodatku boję się, że w tym roku odejdzie z naszej parafii, bo z jego kontaktów z proboszczem wygląda, że długo ze sobą być nie dadzą rady... Co wtedy robić?
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-04-23, 21:17   

Dobra, jeśli pisałaś na poważnie to nie jest to normalne. Ksiądz - kolega spoko, czemu nie. Mam kilku z racji tego, że jestem ministrantem. Tak więc pogadać, posiedzieć czy coś czemu nie. Ale raczej księża szczególnie mający prawie 50 lat nie zadają się de facto z dziećmi. Młodzi, prowadzą grupy dla młodzieży to przesiadują nie raz i w Pubach. Tylko żeby się księciu w Tobie nie zakochał :P. Powodzenia :).
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Allex  

Mega wymiatacz

:)



Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Cze 2009

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-04-23, 22:01   

mi się wydaje, że to jest po prostu jakieś zauroczenie czy fascynacja tym człowiekiem. Oby się to nie przerodziło w coś głębszego (z Twojej strony czy nawet jego :niepewny: ) bo:
a) to jednak ksiÄ…dz
b) jest o wiele dla Ciebie za stary

ja bym jakoś na Twoim miejscu ograniczyła kontakty z tym księdzem.
_________________
Nagle wszyscy naraz pytają: co robisz, co zrobiłaś ze swoim życiem? Nie wiem. Nie znam odpowiedzi.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2014-04-24, 08:37   

Zachowaj ostrożność i zdystansuj swoje uczucia. Pragniesz miłości, a on uosabia to, czego ci brak, więc w naturalny sposób zaczynasz czuć coś... Ale niech to pozostanie na poziomie przyjaźni dla Waszego obustronnego dobra.
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

heheszki  

User


ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 05 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-24, 11:12   

zgadzam się z opiniami powyżej, lepiej miej się na baczności bo miłość do księdza to nic dobrego- on jest sługą Bożym, nie możesz się w nim zakochać. Poza tym taka bliska relacja, zwłaszcza pod kątem różnicy wieku, może się wydać innym osobom, patrzącym na to z boku, chora, a co za tym idzie będziesz narażona na nieprzyjemności
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com