Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

heheszki  

User


ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 05 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-24, 13:11   Studia medyczne

Jakie kierunki medyczne warto studiować, pomijając medycynę, stomatologię i farmację? :) co myślicie o kosmetologii i dietetyce? a może coś innego, związanego w jakiś sposób z biologią lub chemią? nie chcę zmarnować 5 lat a potem być bezrobotną :P
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-04-24, 16:35   

Cytat:

nie chcę zmarnować 5 lat a potem być bezrobotną :P



I tak pewnie będziesz :D.
Są kierunki, których absolwenci są faktycznie bezużyteczni na rynku pracy, jednak niewiele jest takich wśród kierunków przyrodniczych. Patrz optymistycznie w przyszłość, jak nie w Polsce, to za granicą! Zadbaj o to, by studia były dla Ciebie ciekawe. No i pomyśl, jak widzisz siebie na rynku pracy, co chcesz robić, jak wykorzystać tę wiedzę. Kosmetologia, dietetyka to bardzo fajne kierunki.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

heheszki  

User


ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 05 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-24, 16:59   

na forach się oczytałam że rynek jest przepełniony kosmetologami, a z opowiadań koleżanek wiem że po dietetyce trudno z pracą, ale z czym dzisiaj jest łatwo? zastanawiam się też nad poprawą matury i próbowaniem na farmację ale nie sądzę, że podołam.. myślisz, że po kosmetologii mogłabym znaleźć jakąś fajną pracę, pomijając laboratorium których w mojej okolicy nie ma? nie chciałabym też skończyć jako kosmetyczka.. chcę robić też szkołę policealną, ale wykształcenie wyższe również warto mieć, nie wiem tylko jaki kierunek faktycznie się opłaca, w sensie że można zdobyć pracę płatną więcej niż na kasie w biedronce bo to bez sensu po 5 letnich studiach zatrzymać się na najniższej krajowej..
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-04-24, 19:26   

Pewnie, że można znaleźć fajną pracę, ale nie zawsze i nie wszędzie. Nie znam się na rynku pracy, nie jestem na nim, te kierunki mnie tak bardzo nie interesowały. No ale jeśli nie chcesz być kosmetyczką (pracować w gabinecie kosmetologicznym), to co chcesz robić po tej kosmetologii? Kosmetolog kojarzył mi się właśnie głównie z zakładaniem własnej działalności. W laboratoriach częściej chcą chemików.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com