Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Yot

User


Do³±czy³: 21 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-21, 16:20   Znudzony codziennoÅ›ciÄ…

Cześć.

Niełatwo pisze mi się o tym, co czuję. Ale myślę, że to mi pomoże.
W podstawówce nie byłem zbytnio towarzyską osobą, nie miałem kolegów, zresztą, nawet nie chciałem ich mieć. Sytuacja zmieniła się, gdy poszedłem do gimnazjum. Na początku nie było łatwo, przez pierwszych kilka miesięcy narobiłem sobie tylko nieprzyjaciół, byłem trochę wyśmiewany, ale w pewnym momencie ogarnąłem się nieco, ktoś kogo miałem za wroga, okazał się moim przyjacielem. Pierwsza klasa, pierwsze wakacje były bardzo beztroskie. W drugiej klasie trochę się pokomplikowało, w moim życiu towarzyskim, w rodzinie. Dojrzewanie zaowocowało depresją młodzieńczą. Na szczęście wszystko się poukładało wraz z nadejściem wiosny. Wakacje były cudowne. Jeszcze lepsze od tych z klasy pierwszej.
W klasie trzeciej znowu przechodziłem bliżej nieokreślony kryzys. Z towarzystwem było wszystko okej, ale z rodziną coraz gorzej. Zacząłem chodzić do psychologa. Po pewnym czasie stwierdziłem, że dalej tak być nie może i po prostu przestałem. I było mi jakoś lepiej. Do czasu.

No właśnie do czasu. Do zakończenia roku szkolnego. Przyszły wakacje, przyszła wyprowadzka. Za granicę.
Wrócił mi ten nieokreślony kryzys sprzed kilku miesięcy.
Pozornie jestem zadowolony, ale wewnątrz sypię się na tysiące kawałków.
To moje najsamotniejsze wakacje w życiu.
Ten miesiÄ…c minÄ…Å‚ mi jak kilka dni.
Każdy dzień wygląda tak samo. Identycznie.
Niezbyt dobrze znam język kraju, w którym mieszkam.
I niby za miesiąc idę do szkoły, gdzie język zostanie mi dokręcony, ale..
Ale nie wytrzymam miesiąca. Nie chcę zmarnować wakacji..
Nie mam żadnych zainteresowań. ¯adnej pasji, nic czym mógłbym się zająć.
Próbuję poszukiwać jakiegoś hobby, ale nie mogę znaleźć nic. Wszystko mi się nudzi.

Co do zainteresowań. Zajmowałem się już naprawdę wszystkim. Próbowałem malować, rysować, gotować, grać na gitarze, zajmowałem się fotografią, grafiką, origami, książkami, filmami, modeliną, tworzyłem figurki z zawleczek od puszek, biegałem, jeździłem na rowerze, na rolkach, pisałem wiersze (nawet konkurs wygrałem), pisałem piosenki, uczyłem się języków obcych, żonglowałem, pływałem, chodziłem na siłownie, hodowałem motyle, etc.
Uwierzcie, że tego było dużo, dużo więcej. Lista mogłaby być trzycyfrowa. I większość naprawdę mi wychodziła, byłem często chwalony przez znajomych, nauczycieli, rodzinę, ale. Ale mi się nic nie podobało. Wszystko mi się nudziło i to okropnie.
No dobra, jest jedna rzecz, do której ciągnie mnie od wieelu, wielu lat i są to podróże, szczególnie autostopem. Czytam często blogi o tej tematyce, sam planuję za dwa lata wybrać się gdzieś "okazją", ale jak na razie jestem niepełnoletni i po prostu nie mogę.


Naprawdę nie wiem, na czym mam wreszcie pozostać. I pomimo tego, że materialnie jest nie najgorzej, to nie mam znajomych, zainteresowań, jestem niewierzący, czyli imo nie mam nic.
Dodam, że nie mam depresji, nie towarzyszy mi smutek, nie towarzyszą mi myśli samobójcze, tylko ogromna apatia, pustka i brak emocji. Liczę na waszą pomoc :-|
 

Toytoy

User


Do³±czy³: 01 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-07-21, 17:01   

przynajmniej nieletni jesteś, masz jeszcze troche czasu. Niektórzy mają tak jak Ty a mają po 30 lat :P Wtedy na podryw z kolegami juz nie pojdziesz :PP a jak nie masz pracy/dziewczyny/znajomych to jestes automatycznie nieudacznikiem. A Ty jesteś po prostu dzieciakiem w obcym kraju, nic dziwnego ze masz problemy z socjalizacją :-) Na pewno bardziej niz na tych pasjach skup sie na poznaniu ludzi. Albo poswiec na jakas konkretna pasje chociaz z godzine dziennie, bedziesz mial jak poszpanowac w towarzystwie :hyhy: Niemniej jednak cokolwiek bys nie robil lepiej to robic z kims, bo samemu jest fajnie od czasu do czasu, a jak robisz cos sam caly czas to dziczejesz..
 

Salomea  

Stały User


ImiÄ™: Adela

Wiek: 23

Do³±czy³a: 01 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-07-21, 17:28   

Naucz się lewitować i leć szukać znajomych xD Mi też dni mijają tak beznadziejnie, ciągłe siedzienie w 4 ścianach jest strasznie przygnębiające :( ale jakoś trzeba żyć ;) trzymam kciuki żebyś jakoś zapełnił swój czas i żeby było OK :D
 

rocken  

Wymiatacz



Wiek: 26

Do³±czy³a: 28 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-07-22, 16:47   

Poszukaj ludzi z Twojej nowej klasy na fejsie i zorganizuj klasowe spotkanie :D Tym sposobem zdobędziesz w tym kraju jakichś znajomych, dalej już samo pójdzie, wierz mi. Poprzednicy dobrze mówią, samemu to może być fajnie przez chwilę, ale nie na dłuższą metę. Zaczynasz nową szkołę, ludzie z klasy na pewno będą chcieli się zapoznać, zawsze się tak robi.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com