Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ola.mona80

User


Do³±czy³: 23 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-23, 14:19   A gdy wszystko boli...

Witam Was dziewczyny, mam bardzo uciążliwy problem.. Podczas okresu, kilka dni przed i kilka po (czyli razem ok 12 dni) mam straszne bóle brzucha, kręgosłupa, pleców, łopatek, mięśni.. no można rzec wszystkiego.. Nie wiem jak sobie z tym radzić, lekarz rodzinny przypisał mi ketonal, bo żadne tabletki mi nie pomagały, ale słyszałam że od niego można zepsuć sobie wątrobę, ginekolog zalecił mi tabletki antykoncepcyjne, ale nie będę ich brała kiedy nie ma takiej potrzeby.. Sama czytałam na necie różne sposoby (różne kąpiele, leżenie, unikanie tego i tego), ale jakoś znaczącej poprawy nie zauważyłam, znalazłam takie ubrania lecznicze które mają pomagać uśnieżać przeróżne bóle, w tym pewnie i te menstruacyjne. Czy któraś z Was próbowała takich ubrań? Czy rzeczywiście pomagają? Jakie jest Wasze zdanie? Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby w walce z bólem?
 

Maj-ka  

Wymiatacz



Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Lis 2011

   

Wys³any: 2014-07-23, 16:18   

Bolesne miesiączki spowodowane są m.in złą dietą. Dlatego powinnaś wyeliminować słodycze, ostre przyprawy, kawę, cole. Nie można brać aż za często ketonalu bo jest szkodliwy dla zdrowia. Zbyt duża dawka może byc nawet niebezpieczna. Nie stosowałam ubrań leczniczych ale jakoś do mnie nie przemawiają. Myślę, że jest to naciąganie tylko na kasę :-) Natomiast na Twoim miejscu jesli polecił Ci ginekolog tabletki antykoncyjne powinnaś je brać. Prawdopodobnie ból się zmniejszy :-)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-23, 18:08   

Zapraszam do takiego tematu "Regulamin", tam jest napisane, że nowi nie mogą wklejać linków... :znudzony:

Cytat:

Bolesne miesiączki spowodowane są m.in złą dietą



:niepewny: kto w to jeszcze wierzy? Powiedz to mojej siostrze, która nie je żadnej z tych rzeczy a co miesiąc zwija się z bólu nie mówiąc o syfach na twarzy, które też NIESPODZIANKA czasem nie znikają wcale tak ochoczo nawet po zmianie diety.

Genów nie oszukasz, ani nie zmienisz... A mają one na niektóre cechy ogromny wpływ!
Bolesne miesiączki są uwarunkowane genetycznie i zależą od stężenia poszczególnych hormonów, są po prostu pewną cechą. Na dłuższą metę nie da się na to nic zaradzić. Często przechodzą z wiekiem, po porodzie, kiedy dotychczasowe cykle hormonalne kobiet ulegają zmianom. Tabletki hormonalne doraźnie zwykle pomagają (podczas ich stosowania nie występuje klasyczna miesiączka, o czym też trzeba pamiętać), natomiast to czy po odstawieniu efekt się utrzyma - to ruletka. Jeśli nie chcesz brać hormonów - nie musisz tego robić. Zapytaj lekarza o alternatywę. Nie demonizujcie tak leków przeciwbólowych. Zażycie mocniejszej tabletki parę razy w miesiącu człowieka nie zabije. Czy naprawdę przez te 12 dni potrzebujesz tak silnych leków? Moja siostra bierze Dexak (około 4 razy silniejszy od Ketonalu) zwykle 1-2 dni gdy ją najbardziej boli, 2 razy na dzień. W pozostałe dni oczywiście też jest do dupy, ale można to znieść.

Jeżeli przez 12 dni (prawie 2 tygodnie!) aż tak boli, że tylko ketonal ratuje sytuację, to trzeba udać się na gruntowne badania, zbadać krew na hormony i zrobić usg, bo to może oznaczać poważne schorzenie ginekologiczne!
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

shayene  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 01 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-08-05, 12:39   

Ja podczas okresu Å‚ykam Refastin na receptÄ™, polecam.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2014-08-07, 11:30   

Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z ginekologiem.
Jeśli nie pomagają tabletki przeciwbólowe, może warto pomyśleć o antykoncepcyjnych? Mi po nich zniknęły wszelkie bóle i wahania nastroju związane z okresem.
_________________
meow
 

ola.mona80

User


Do³±czy³: 23 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-26, 17:59   

Już wiem, czym jest to spowodowane... Byłam u ginekologa i dowiedziałam się że mam zły kąt nachylenia szyjki macicy. Nie da się tego zmienić, mogę jedynie doraźnie brać leki :/ Dostałam teraz receptę na Cataflam
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com