Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-07-24, 13:27   Nie jestem najlepsza. Jak siÄ™ z tym pogodzic?

Mama powtarza mi, że zawsze chcę tak by było po mojej myśli. No może prawda, nie zawsze się zgadzam i nie lubię jak coś jest nie po mojej myśli. Zawsze mam swoje zdanie i przeważnie większość osób się ze mną się zgadza. Moje koleżanki mówią mi, że mam dar przekonywania, jednak wiem, że nie zawsze on działa.

W starej szkole miałam najlepsze stopnie. Wiem, że w nowej będą lepsi uczniowie i trudno mi to zaakceptować. Wynika to może z tego,że w starej szkole większość osób miało '' na wyjebce'' przez to trochę czułam się lepsza od innych. Lepsze stopnie, nauczyciele pytali mnie o zdanie i angażowałam się w prawie wszystko- a oni nic, bo po co.
Wiem co mnie czeka. Nie tylko ja mam ambicje, nie mogę nikomu zabronić ich mieć- każdy ma do tego prawo. Czuję, że tam w środku aż we mnie wrze- a to po prostu nazywa się zazdrość. Bo teraz tak naprawdę wyjdą moje braki w nauce, moje niedociągnięcia, moje wady. Staram się nie zdradzać moich planów. Ja im powiem, że chcę coś robić, a oni nie będą tego robić i dobrze wiedzą,że są w tym lepsi ode mnie. Nie lubię być porównywana, a sama to robię. Moja Pani od j. angielskiego powtarzała mi : '' Trzeba być dobrym w tym co się robi, a nie najlepszym''. Na ironię wiem co to znaczy, ale nie potrafię się z tym pogodzić. Dla mnie teoria zawsze była łatwiejsza od praktyki.

Jak zaakceptować swoje wady i jak pogodzić się z tym, że mam problem z czymś, w czymś ktoś inny jest najlepszy ode mnie i daje mi to do zrozumienia?
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-07-24, 13:48   

Nie ma ideałów i zawsze znajdzie znajdzie się ktoś kto będzie w czymś lepszy od ciebie, tak samo jak ktoś jest w czymś lepszy od ciebie tak ty możesz być lepsza od tej osoby w czymś innym. Jesteś słaba nie wiem, z matmy - ktoś ci to wytyka, pokaż tej osobie w czym tak naprawdę jesteś dobra bo wady (jeśli mogę to tak nazwać) ma każdy ;)
 

xpozytywniexdd  

User

Pozytywnie


ImiÄ™: dagmara

Wiek: 28

Do³±czy³a: 23 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-24, 14:40   

Wiadomą rzeczą jest ze każdy chcialby byc we wszystkim dobry czy tez najlepszy... ale musisz zaakceptować fakt iz beda lepsi od ciebie ... ty powinnas uczyc sie dla siebie i zdobywac dobre oceny tez dla siebie (nie chodzi nawet o same oceny , a o rozne inne rzeczy ) ...zazdrosc w niczym ci nie pomoze :) a moze nawet wpłynąć zle na twoje relacje z rowiesnikami... ;) znam to poniewaz mam kolege w klasie ktory z natury raczej ma podobne podejscie do jak ty :)
 

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-07-24, 15:39   

Dziękuję za rady. Wezmę je do serca i postaram się z tym problem pogodzić. Jeszcze raz dzięki z pomoc. ;-)
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-07-24, 16:34   

Nie ma nic złego w chęci bycia najlepszym. Sztuką jest pogodzić się z porażką. Nie możesz być we wszystkim najlepsza. To jest niemożliwe. Nie jesteś robotem.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com