Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Whiterose

User

Po prostu ja.



Do³±czy³: 09 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-27, 22:24   PrzepÄ™dzić lenia

Może przejdę od razu do rzeczy:
Często mam masę pomysłów i tyle rzeczy, które chciałabym zrobić, że aż tworzę listę, żeby o niczym nie zapomnieć.
Ale, niestety, oprócz tych, przychodzą też takie dni, kiedy nie mam na nic ochoty, sama nie wiem, do czego się zabrać, patrzę na te moje wcześniejsze pomysły i już nie czuję tego ,,zastrzyku energii". Zamiast podejmować się różnych działań wolałabym leżeć albo snuć się po kątach. Nie wiem, czy można by to nazwać leniem, ale to chyba coś w tym rodzaju. Totalna beznadzieja, bo później tylko żałuję że straciłam czas na... w sumie niczym.
Mam nadzieję, że rozumiecie, co mam na myśli. Jak sądzicie, jak sobie z tym leniem poradzić? Jak można dodać sobie chęci do działania?
_________________
,,Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
- Ernest Hemingway
 

Frankie  

Wymiatacz

It's alive!



Wiek: 27

Do³±czy³: 25 Lip 2014

Sk±d: ³ódzkie

   

Wys³any: 2014-07-27, 22:37   

Najlepsza będzie chyba konsekwencja. Tworzenie list to dobry pomysł. Trzymaj się swojego planu nawet wtedy, gdy czujesz lenia. Podczas tych chwil, gdy nie masz na nic ochoty, pomyśl o tym, jak później będziesz żałować zmarnowanego czasu, ile konstruktywnych rzeczy mogłabyś zrobić zamiast leżenia odwłokiem. £atwo powiedzieć, gorzej zrobić, lecz sądzę, że jeśli zabierzesz się już do działania, to po pewnym czasie Cię ono pochłonie i poczujesz się lepiej.
_________________
I never chose this fate - brains what I want
I never chose this fate... more!!
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-07-28, 09:34   

Mi czasem muzyka pomaga, zawsze lepiej pracować przy muzyce bo w gruncie rzeczy idziesz sobie słuchać muzyki a nie, np. sprzątać w pokoju ;)
Czasem też robię w głowie taki "obrazek" tego co mam aktualnie zrobić, do tego "obrazka" dodaję sobie taką zieloną ramkę i mówię w myśli "OK" - głupie ale też pomaga :)
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com