Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-07-28, 16:06   Mundur czy cywil

Hejka. Od września wybieram się do LO. Jednak się waham. Nie wiem czy wybrać się na profil ogólny czy może jednak mundurowy. Tak naprawdę myślałam o tym by po szkole wybrać się na germanistykę( ogólnie w kierunku j. obcych). Złożyłam papiery na profil ogólny i zostałam przyjęta i nie ma problemu ze zmianą. Niby problemy nie ma, ale...

Jeśli pójdę na profil ogólny to wiadomo, że mam tylko maturę. Jeśli pójdę na profil mundurowy to mam maturę i łatwiej jest dostać się do szkół mundurowych. Wiadomo wszelkie przygotowania, spotkania z policją, z służbą- ogólnie cudowna sprawa. Bo tak naprawdę po tym profilu nie muszę wiązać swojego życia z mundurem i spokojnie wybrać się na niemiecki. ;-)
Tylko problem tkwi chyba w tym, że do tej samej klasy( mundurowej) wybiera się mój największy wróg, a w klasie ogólnej mam przyjaciół. Nie będę sobie życia układała pod człowieka, na którym mi nie zależy- nie będę robiła tak by go unikać. Niech sobie nie myśli, że moje decyzję będą zależne od niego!!! Tak!!! Powiedz jak go nie lubisz! ;-) (krótki monolog!)
W sumie przez całą podstawówkę marzyłam o karierze policjantki ;-) dopiero w gimnazjum poczułam pasję do języków. Nie wiem co zrobić... dlatego potrzebuję opinii kogoś z zewnątrz ;-)Zawsze mogę być policjantką, a po godzinach szprechać sobie po niemiecku czy spikingować po angielsku ;-) Co byście zrobili na moim miejscu? Przez trzy lata chodzić w mundurze, czasem się w nim męczyć, czy chodzić " normalnie", a potem męczyć się przez całe życie?
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-28, 16:09   

O rany... To się najpierw sama zdecyduj, czego chcesz. Po mundurowej masz takie same szanse na germanistykę jak po zwykłej. Poza tym jeszcze z 5 razy zmienisz zdanie. Na dodatek klasa mundurowa niekoniecznie zwiększy Twoje szanse na dostanie się do szkoły policyjnej, nawet się nie łudź, że uda Ci się ją pogodzić ze studiami dziennymi.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-07-28, 16:16   

Damn,
Nie miałam na myśli tego, że chcę robić kilka rzeczy naraz tylko po kolei. Szanse? Z teoretycznego punktu widzenia mam większe szanse na dostanie się po mundurówce... z praktyką trochę gorzej, bo w tym LO nie mam jeszcze absolwentów po tym profilu. W sumie masz rację sama powinnam się zdecydować... zawsze mogę zmienić decyzję. Jednak potrzebuję rady, po prostu podpowiedzi, z której niekoniecznie skorzystam tylko jej potrzebuję. Dzięki. ;-) :oops:
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-07-28, 17:23   

masterka98 napisa³/a:

Jeśli pójdę na profil mundurowy to mam maturę i łatwiej jest dostać się do szkół mundurowych. Wiadomo wszelkie przygotowania, spotkania z policją, z służbą- ogólnie cudowna sprawa


Cudowna sprawa, jednak prawda jest taka, że szkoły mundurowe (licea, gimnazja) nie gwarantują absolutnie żadnej ulgi czy dodatkowego punktu w staraniu się o pracę czy to w policji, straży granicznej czy wojsku.
Po prostu, pochodzisz 3 lata w mundurze z demobilu i tyle.


masterka98 napisa³/a:

Z teoretycznego punktu widzenia mam większe szanse na dostanie się po mundurówce


Nie.
Masz takie same szanse, jak przeciętny Seba, który złoży papiery do policji, po skończonym LO o profilu geografia.

Ze służbami mundurowymi-cywilnymi, troszkę byłem związany, więc jest jak piszę.
Nie nabieraj się na żadne głupie gadki o klasach mundurowych, a już na pewno nie wierz w ulotki szkolne.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-28, 17:45   

Na Twoim miejscu poszłabym do klasy o zwykłym profilu. U mnie w powiecie teraz są modne te mundurówki, nagminnie licea i technika otwierają tego typu klasy, żeby ściągnąć uczniów (których jest coraz mniej). Może czegoś tam i uczą, jakiejś samodyscypliny, większą wagę przykładają do tego typu wartości, ale to MO¯E. Natomiast dla mnie to zawsze był tylko tani chwyt.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-07-28, 18:50   

No tak myślałam... może nabierają... ale w sumie to będą moje lata młodości. Co przeżyję będę miała w życiorysie. ;-) Będzie co wspominać, będę mogła dzieciom opowiadać: wasza mama chodziła kiedyś w mundurze ;-) Tak to już jest. Dziękuję Wam, wiedziałam, że tu znajdę pomoc. Dzięki Waszym komentarzom zrozumiałam, że może to nie ma większego sensu: to mi nic nie pomoże, ale też nic nie zaszkodzi. ;-) Mówią, że są darmowe obozy ;-) A do ogólniaka idę tak czy siak, bo mieszkam w dziurze i wszędzie daleko. Nan pod nosem technika i zawodówki, ale w sumie to taka sama ściema jak z mundurówką, więc jednak... Kurczę! Co za niesprawiedliwość losu. A jednak mogłam urodzić się w innej rodzinie... miastowe... to chociaż miałabym coś ciekawszego pod nosem. Demobil- ładny wyraz... nie no na pewno się czegoś nauczę. Moje słownictwo się wzbogaci... pokażę to mojej polonistce z gimnazjum. Pozdrawiam.
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-07-28, 19:15   

masterka98 napisa³/a:

Demobil- ładny wyraz... nie no na pewno się czegoś nauczę. Moje słownictwo się wzbogaci... pokażę to mojej polonistce z gimnazjum. Pozdrawiam.


Biorą te mundury z demobilu, przecież nie myślisz, że szyją ci na miarę?

masterka98 napisa³/a:

Będzie co wspominać, będę mogła dzieciom opowiadać: wasza mama chodziła kiedyś w mundurze


Nooo, raczej bawiła się w noszenie munduru - przysiądziesz się do germanistyki i z papierem powiedzmy tłumacza, przy rekrutacji do policji masz większe szanse, niż po szkółce mundurowej.
Wtedy być może, dzieciaki będą miały mamę w prawdziwym mundurze.
 

sebastian1918  

Mega wymiatacz

seba


ImiÄ™: sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2012

   

Wys³any: 2014-07-28, 21:26   

Skarbówka, nasze zostały uszyte na miarę asie.

To tak, ta klasa nie daje Ci nic więcej niż zwykła w późniejszym dostaniu się na jakąś szkółkę.
Ale cóż zawsze coś.
My np mieliśmy jeden obóz integracyjny we wrześniu (6 dni) co tydzień strzelnica, samo obrona, spotkania z policjantem, wyjazd do więzienia i obozy sprawnościowe z panami z Formozy.
A tak poza tym to ona nic nam po LO nie daje, ale takich atrakcji jakie masz w tej klasie nie doświadczysz w żadnej innej. Czasem mam ubaw, jak do nas przychodzą policjanci z psami, pałkami, różne sztuczki itp. A na innym profilu, budują sobie roboty z lego. Ja nie żałuję, troszkę finansowo drogo, ale to się da.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-07-28, 21:54   

sebastian1918 napisa³/a:

Skarbówka, nasze zostały uszyte na miarę asie.


Chyba sam sobie szyłeś.
Jesteś cywilem, dla cywili munduru się nie szyje (ustawę chociaż zna? - konkretnie Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 14 marca 2013 o mundurach) - bujaj sobie dalej w obłokach.
Mundury dostajecie z magazynu bądź demobilu.

sebastian1918 napisa³/a:

obozy sprawnościowe z panami z Formozy.


No, pewnie jeszcze ze Specnazem i Afrika Korps? :mrgreen:
Poproszę o profil szkoły w takim razie - zweryfikujemy te rewelacje.
 

sebastian1918  

Mega wymiatacz

seba


ImiÄ™: sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2012

   

Wys³any: 2014-07-28, 22:00   

Skarbówka, nie mam ochoty Ci nic udowadniać, moja szkołą nie oficjalnie prowadziła z nimi zajęcia, więc sobie gówno znajdziesz. Ale po co ja w ogóle Ci odpisuje, jak i tak Ty będziesz bronił swojego zdania, a raczej Ciebie nie przekonam.

[ Dodano: 2014-07-28, 23:03 ]
Ja pier**** to po jakiego ch*ja była u nas babka co każdego mierzyła i tak dalej, po co przedstawiali nam wiele wariantów. I nie pie**** bajek, na czym się wzorujesz na wikipedi ? ja na doświadczeniu i nas nikt w ciula nie robił, od razu nam powiedzieli co ta klasa nam oferuje a więc nie gadajcie bajek że oni oferują cuda, a wtedy jest z tego wielkie gówno. To co mieliśmy zrealizować, zrealizowaliśmy.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-07-28, 22:15   

sebastian1918 napisa³/a:

Ja pier**** to po jakiego ch*ja była u nas babka co każdego mierzyła i tak dalej, po co przedstawiali nam wiele wariantów.


Hahaha, to w ogóle lepszy numer, w takim razie to nie był mundur tylko strój na nim wzorowany - firmy prywatne szyją takie dla szkół, czy towarzystwa "Strzelec" - ale to nie jest mundur.
Ot, przedszkole.
Mundur autentyczny, dostaniesz w Dęblinie, Poznaniu czy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Szczecinie, która ma autentyczne mundury, prostu z magazynów 12 Dywizji Zmechanizowanej (oczywiście w wersji dla cywilów, czyli z odprutymi symbolami).

sebastian1918 napisa³/a:

moja szkołą nie oficjalnie prowadziła z nimi zajęcia, więc sobie gówno znajdziesz


Hahaha, nieoficjalne szkolenia z JW Formoza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie bój się, jeśli idzie o wojsko, to informację znajdę szybciutko i bez Internetu.
Choć już nie dzisiaj.

sebastian1918 napisa³/a:

ja na doświadczeniu i nas nikt w ciula nie robił,.


Cieszę się, że masz olbrzymie doświadczenie w służbach mundurowych. :]

sebastian1918 napisa³/a:

więc nie gadajcie bajek że oni oferują cuda, a wtedy jest z tego wielkie gówno.


No i nie gadamy, ja pisze wprost, że z tego jest wielkie gówno.
 

sebastian1918  

Mega wymiatacz

seba


ImiÄ™: sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2012

   

Wys³any: 2014-07-28, 22:31   

Doświadczenie związane z tą klasą * nic nie wspomniałem o służbach mundurowych *

Dobrze, mi to szczerze zwisa, wybacz, nie zamierzam się kłócić, mogą to być nawet goście z NSR ważne że czegoś nas uczą i przekazują jakąś wiedzę a przy tym dobrze się bawimy.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-07-28, 22:41   

sebastian1918 napisa³/a:

mogą to być nawet goście z NSR ważne że czegoś nas uczą i przekazują jakąś wiedzę a przy tym dobrze się bawimy.


O to chodzi w klasach mundurowych, ale goście z NSR nie mogą być, bo oni sami nic nie umieją. :-D

Wiesz jaka kiedyś była afera, jak na szkoleniu w Tomaszowie dla szkoły mundurowej, panowie emerytowani żołnierze z 6BDS podali się za operatorów JWK?
Nie krećmy wałków - jednostki sił specjalnych nie szkolą cywilów.
SzkolÄ… siebie, siebie i siebie, a potem jak im starczy czasu jeszcze raz siebie samych.
W takie coś jak szkolenie ochroniarzy czy młodzieży, to mogą na emeryturze się pobawić, bądź jako osoby indywidualne - nigdy jako jednostka.
 

sebastian1918  

Mega wymiatacz

seba


ImiÄ™: sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2012

   

Wys³any: 2014-07-28, 22:47   

Właśnie to było coś w rodzaju, gostek po 35-38 były uczeń naszej szkoły, zabrał parę kumpli.
Wiesz ja nie mam argumentów by Ciebie przekonać do tego dla tego nie zamierzam się kłócić ale to kit nie jest.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-07-28, 23:30   

sebastian1918 napisa³/a:

Właśnie to było coś w rodzaju, gostek po 35-38 były uczeń naszej szkoły, zabrał parę kumpli.


Hahaha, no to mogłeś tak od razu, czyli "dziadki" wam urządziły "new born". ;)
Faktycznie, tak to funkcjonuje - jeżdżą najczęściej do Czerska lub Przywidza (prawdopodobnie uczęszczasz do Czerska, bo Przywidz jak pamiętam z opowiadań kumpla to chyba policyjna) - ale to nie jako JW Formoza.

Nie zrozumieliśmy się i niepotrzebne nerwy, trza panować nad sobą, to skuteczniej wkurza lamusów niż krzyki.
Wiesz jak jest, dużo gości na forach pieprzy, że się szkolili z Gromem, że znają tego i tamtego i ludziom kit wciskają, powodując tylko szkody - a, że trochę to środowisko znam prywatnie to lubię takiemu udowodnić: "po ch** kłamiesz".
Tak czy inaczej, teraz jest już jasne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com