Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Carlito  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³: 01 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-01, 22:55   Â¯ycie bez ROR'ów, krat kredytowych - da siÄ™?

Zastanawiam się czy da się żyć bez tych wszystkich bankowych wynalazków?

Czy idąc do pracy/zakładu/firmy muszę koniecznie posiadać konto osobiste, jest taki wymóg czy szef może mi zapłacić gotówką?

Jakoś nie ufam żadnym z banków, jak widzę jak Ci ludzie narzucają się moim rodzicom to aż mnie szlak trafia i jestem zdania, że lepiej trzymać gotówkę pod materacem w domu, i płacić rachunki na poczcie itd.

Jak wy to widzicie?
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-08-01, 23:00   

Niepotrzebnie podchodzisz z aż taką rezerwą. Działalność banków też jest kontrolowana, nie uprawiają samowolki. Po prostu czytaj umowy i nie daj sobie wcisnąć niczego na siłę. A pieniądze na lokacie wolno bo wolno ale pomnażają się, poza tym posiadanie konta i płatności kartą są bardzo wygodne.

Ale z tego co wiem, to nie jest to obowiÄ…zek.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Carlito  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³: 01 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-01, 23:02   

Akurat płacenie gotówką nie sprawia mi problemu, bo trzymam kasę w komodzie, i jeśli idę do sklepu to wiem co chcę kupić, tylę biorę - tylę wydaję.

Tylko bardziej obawiam się wypłaty jeśli skończę szkoły i będę pracował, czy każdy pracodawca wymaga od swojego pracownika założenia konta, czy to tylko bankowa propaganda.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-01, 23:13   

Damn napisa³/a:

Działalność banków też jest kontrolowana, nie uprawiają samowolki. Po prostu czytaj umowy i nie daj sobie wcisnąć niczego na siłę.


Jest, przez KNF, które rusza do akcji jak się banki zaczynają za bardzo rządzić i szkodzić skarbowi państwa.
Z prywatną osobą bank robi często co chce.
W umowach z bankami nie ma równoprawności stron. Bank może narzucać klientowi różne niekorzystne dla niego rozwiązania i dysponuje potężnymi środkami nacisku, takimi jak groźba rozwiązania umowy kredytowej i zajęcia rachunku - są tez działania stricte nielegalne jak Np. \"opłata za spóźnioną spłatę minimalnej kwoty na karcie kredytowej - 45 zł\".
Taki zapis stanowi nielegalną klauzulę umowną wpisaną w 2006 r. do rejestru postanowień niedozwolonych, prowadzonego przez prezesa UOKiK - jednak w takim przypadku nawet Urząd Kontroli Skarbowej nic im nie zrobi, bo to szkoda prywatna.

Carlito napisa³/a:

Tylko bardziej obawiam się wypłaty jeśli skończę szkoły i będę pracował, czy każdy pracodawca wymaga od swojego pracownika założenia konta, czy to tylko bankowa propaganda.


Pracodawca ciÄ™ poinformuje.
Znam kilku ludzi, którzy odbierają pieniądze bezpośrednio w kasie, a nie z konta.
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Kwi 2012

   

Wys³any: 2014-08-01, 23:27   

Konta osobiste w większych korporacjach i firmach są obowiązkowe bo sa wygodne i pewnie mają jakieś profity z tego, od banku jako firma
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-01, 23:37   

333-333-333 napisa³/a:

pewnie majÄ… jakieÅ› profity z tego, od banku jako firma


Profity?
W istocie istnieją banki, które w zamian za drobne pieniądze wymagają założenia konta z deklaracją wpłaty określonej sumy, lecz profitem tego bym nie nazwał.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-08-02, 21:29   

http://biznes.interia.pl/...ow,1557723,4201
"Brian Kettell: - Musimy skupić się na chwilę na islamie, który jest bardzo przejrzystą, precyzyjną i wymagającą religią. Religią, w której obowiązuje prawo pozostawione przez Mahometa, odnaleźć je można w Koranie albo w tradycji, czyli hadisach i sunnach. Koran reguluje wszystkie aspekty życia jednostki i społeczności. Od sfery prywatnej, przez rozwój duchowy, prowadzenie wojen, a na gospodarce kończąc. Przy czym część szariatu, czyli prawa koranicznego, poświęcona gospodarce, mówi bardzo precyzyjnie czym bank powinien być, a czym nie.
- Najważniejsza różnica pomiędzy bankiem w klasycznym ujęciu, a bankiem islamskim jest taka, że banki islamskie nie mogą czerpać zysków z obrotu pieniędzmi, podczas kiedy zachodnie właśnie na tym pieniądze zarabiają. Odsetki i oprocentowanie są literalnie zabronione, więc kreacja długu kredytowego nie wchodzi w rachubę. Banki mogą jedynie zarabiać na produkcji dóbr i udziale w zyskach z ich sprzedaży - to w przypadku kredytowania działalności gospodarczej.
- Pieniądze są więc inwestowane wprost, z pominięciem działań spekulacyjnych. Arabowie mają swoje podstawowe produkty bankowe - mudaraba, musharaka, murabaha, idjara i kard hasan (mając styczność z bankowością islamską warto choćby tylko znać te terminy; dotyczą one sposobu finansowania inwestycji przez banki i ich udziału w tych inwestycjach) - według których umowy są sporządzane w taki sposób, żeby nie naruszyć zakazu uprawiania lichwy. "
" Tymczasem w islamie, według szariatu, bank jest taką organizacją, która ma odpowiadać za wspieranie rozwoju lokalnej społeczności i jej członków. W tym kontekście działalność bankowa jako taka jest dopóty uzasadniona i akceptowana, dopóki przyczynia się do wzrostu zasobności i rozwoju społeczności. Koraniczne zakazy nie akceptują banków, które funkcjonują wyłącznie po to, aby przynosić zyski właścicielom, czy też aby wspierać takie czy inne grupy interesów. Taka działalność jest wprost zakazana"
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-02, 23:15   

Andzrej napisa³/a:

Tymczasem w islamie, według szariatu, bank jest taką organizacją, która ma odpowiadać za wspieranie rozwoju lokalnej społeczności i jej członków


Tyle teorii.
Praktyka wygląda tak, że w bankowości islamskiej społeczna użyteczność jest w ekonomii islamskiej tylko celem działania gospodarki, więc jest to tylko teoria. Nie ma także gwarancji, iż środki będą skutecznie wykorzystane.
Banki takie działają i inwestują w realnej gospodarce, a w takiej nigdy nie ma sytuacji, że każde działanie przynosi określony efekt. Skoro nie ma pewności, to i nie ma bezpieczeństwa.
Oczywiście obecnie większość takich banków, tak jak i w systemie reńskim gwarantuję wartość depozytów, jednak z zasady środki zdeponowane, które mają przyczyniać się dla dobra społecznego, muszą być inwestowane.
W związku z oparciem tego systemu na modelu PLS, możliwe iż banki unikają ryzykownych inwestycji, by nie stracić majątku deponentów. Jednak skoro ich zadaniem jest dobro społeczne, to powinny inwestować także w bardziej ryzykowne inwestycje, gdyż często właśnie takie, mogą przynieść większe korzyści dla społeczności, co wiąże się także z wyższym ryzykiem.
Akurat tutaj wyjątkowo szariatu, nie uznawałbym negatywny element zarządzania bankiem - bo uznają oni pieniądz oparty na kruszczu, a nie na walucie fiduncjarnej jak banki konwencjonalne.
Korupcjogenność jednak można powiązać zawsze z czynnikiem ludzkim, niezależnie od tego, jakie komórki znajdują się w banku. W bankach europejskich mamy departamenty prawne, natomiast tam komórkę, odpowiadająca za zgodność z tym ich szariatem.
Jednak instrumenty pochodne są nieakceptowane, dlatego iż ich konstrukcja nie jest zazwyczaj jasna i właściwie, nie do końca jest znany przedmiot inwestycji. Bądź tak jak jest to ujęte w artykule instrument pochodny jest elementem hazardu, np. swap, czy zakłady cenowe. Dlatego inwestuje się tylko w instrumenty oparte o realne aktywa.

Bank nie jest instytucją charytatywną i nie jest jego celem wspieranie społeczności - to tania propaganda, żeby znowu pokazać jak to islam jest cudowny i jacy ¯ydzi źli.
Zamiast chrzanić kolejne głupoty, kup sobie wreszcie jakaś ksiażke, na początek to: http://www.amazon.com/Isl...e/dp/0521741262

P.S. - widze, że wreszcie dosłużyłeś się czerwonego paska - gratuluję, widok piękniejszy niż fiordy w Norwegii :]
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com