Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

LittleCuteCat  

User


Wiek: 28

Doczya: 19 Sie 2014

   

Wysany: 2014-08-19, 20:40   Czytanie

[/i]Witajcie moi drodzy :) Dopiero co trafiłam na to forum i przychodzę z pytaniem: Czy ktos z was potrafi czytać dwie linijki na raz? Ze zrozumieniem oczywiście (bardzo mnie gnębi to pytanie) :-P
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Doczy: 05 Mar 2014

   

Wysany: 2014-08-20, 10:55   

Bywają i tacy ludzie,którzy wzrokiem potrafią ogarnąć całą stronę w książce w kilka sekund i zrozumieć.Ja potrafię tylko 1 linijkę na raz.Widzę co jest napisane niżej,ale nie tak dokładnie,żeby zrozumieć.Jeśli dużo czytasz to z czasem ci się wypracuje ta umiejętność.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



Imię: Lilia

Wiek: 27

Doczya: 19 Lip 2012

Skd: Gdañsk

   

Wysany: 2014-08-20, 20:29   

baron21, od czternastu lat dużo czytam i nie potrafię przeczytać dwóch linijek na raz... ;) Czytam tylko jedną ze zrozumieniem i nie mam parcia na to, żeby czytać szybciej. Mam swoje tempo.
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-08-20, 23:06   

Nie wyobrażam sobie tego. Przy bardziej złożonych czy po prostu trudniejszych zdaniach nie będzie możliwym zrozumienie treści.

A jeśli ktoś twierdzi inaczej, to niech weźmie w rękę jakiekolwiek dzieło pana C.G. Junga i próbuje :mrgreen:
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Doczya: 01 Pa 2010

   

Wysany: 2014-08-21, 02:39   

Szej-Hulud napisa/a:

A jeśli ktoś twierdzi inaczej, to niech weźmie w rękę jakiekolwiek dzieło pana C.G. Junga i próbuje :mrgreen:



Jeżeli mamy się zagłębiać w szczegóły, to zaraz się okaże, że każdą książkę trzeba czytać tak, jak dokładność przykazuje - "literując" każdy wyraz i czytając to samo zdanie miliard razy. Bo przecież każda książka jest jakikolwiek podręcznik z dziedziny nauk ścisłych dla stereotypowego "humanisty" :-o (tu zastrzegam, że to tak samo ogólny przykład, jak w wyżej zacytowanym poście) . Nie przechodźmy ze skrajności w skrajność.

Jak trzeba, to czytam szybko - właśnie jakby "ogarniając" zdania, techniką "wężyka z góry na dół". Nie każda lektura jest wymagająca i nie od każdej jest wymagany ten sam stopień szybkości czytania. Niektóre książki są jak rzeka, ba, nawet jak jezioro - tak przyjemnie się je czyta, że aż strach zwolnić tempo. Ostatnio łyknęłam tak kilka książek - nie tyle z potrzeby przeczytania danej książki "bo na egzaminie jest wymagana znajomość", ale po prostu były tak świetnie napisane, że przeczytałam całość w rekordowym czasie, właśnie dzięki "ogarnięciu" kilku wersów z góry na dół. Szczególnie dobrze czytało mi się plastyczne opisy przyrody. Ale ta technika czytania jest do opanowania dla każdego. Miałam kiedyś taki śmieszny "podręcznik" - jak czytać szybko i ze zrozumieniem. Chyba ze ¦wiata Książki, czy innego pierdoła - napisana przez jakiegoś Stephena Howkesa, czy Kaziemierza Niewiadomo. W każdym razie wszystko jest do ogarnięcia. / znalazłam właśnie tę książkę - "Techniki szybkiego czytania" (bezpośredni link do zdjęcia z internetów - http://d.alegratka.pl/g2/...5_1_d41d_d.jpeg ).
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Zatorland_pl  

Stały User


Doczy: 18 Gru 2012

   

Wysany: 2014-08-21, 15:35   

Ja akurat nie czytam na ilość tylko na jakość i tego się trzymaj:) Co dadzą Ci 2 linijki na raz? Bo moim zdaniem nic,a już tym bardziej niczego nie zapamiętasz.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Doczya: 01 Pa 2010

   

Wysany: 2014-08-24, 22:19   

Zatorland_pl napisa/a:

nie czytam na ilość tylko na jakość


Ale mam nadzieję, że jak czytasz książkę, to już całą :wstyd:

Zatorland_pl napisa/a:

Bo moim zdaniem nic,a już tym bardziej niczego nie zapamiętasz.


No to musisz skorzystać z nauki szybkiego czytania - uwierz mi, to nie jest tak, jak sobie to wyobrażasz. Trudno raczej byłoby cokolwiek zrozumieć, mają przed oczami tylko pojedyńcze słowa.

Z resztą dlaczego wszyscy tak bardzo ograniczacie się do swoich doświadczeń, które rysują Wam tylko jedną i "słuszną" opcję, skoro nawet nie próbowaliście korzystania z takich technik mimo tego, że nie jest to żaden mit i wielu ludzi korzysta z nich, i to z powodzeniem? Swoją drogą - można znaleźć wiele artykułów na ten temat nie ruszając się z domu, w internecie i samemu spróbować.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Shizomi  

User

Młody pisarz



Imię: Piotr

Wiek: 24

Doczy: 21 Sie 2014

Skd: Toruñ

   

Wysany: 2014-08-24, 22:32   

Witaj,

Ja czytam bardzo szybko i jak nie mam zamiaru wglebiac się w tekst, to zdarza mi się czytać wężykiem a bardzo rzadko dwie linijki, ale zdarza się i to.

Pozdrawiam,
Shizomi
 

Pinner

User


Doczy: 04 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-09-04, 11:09   

U mnie zależy od tego co czytam - jeśli jest to jakiś lekki tekst to nie mam problemu z szybkim czytaniem, ale jeśli jest tekst trudniejszy to muszę poświęcić na niego więcej czasu i o szybkim czytaniu raczej mogę zapomnieć.
 

paolita5

User


Doczy: 17 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-09-17, 11:59   

niestety nie, ale czasami czytam 2 razy tę sama linijkę - kiedy np. podoba mi się opis w książce ;)
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com