Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-08-20, 00:28   Nie wiem czy jest sens chodzić na siÅ‚owniÄ™

Parę miesięcy temu miałem problem z dosyć niską masą ciała - wtedy przy swoim wzroście (178 cm) ważyłem ok. 60-62 kg, tak więc na na pograniczu niedowagi i prawidłowej (wg BMI). W końcu udało mi się zmotywować i zacząłem tyć - po prostu jadłem solidny posiłek co 2,5 godziny i efekt był taki, że po 2 miesiącach ważyłem już 72. Teraz ważę około 68, ale przez to że są wakacje i chodzę do pracy sezonowej, gdzie nie mogę jeść co 2,5 godziny (w szkole były przerwy między lekcjami więc był czas na zjedzenie), poza tym mam również problemy z cerą i nie mogę jeść wszystkiego jak leci. W każdym razie jeszcze mi mało i myślę o siłowni - w te wakacje pracuję i pojawiły się pieniądze, które w gruncie rzeczy nie wiem na co wydać. Mam jednak takie dylematy: dajmy na to że wkręcę się w tą siłownię i pochodzę pół roku, nawet dłużej, wyrobię sobie co nieco sylwetkę, to jednak w końcu zabraknie mi pieniędzy, a nie jestem bogaczem, no i chodząc do szkoły nie będę mógł zarabiać. Poza tym potem może skończyć się czas, będę miał nowe, ważniejsze zajęcia i nie będzie czasu na siłownię. Wniosek jest taki że w końcu będę musiał zaprzestać tej siłowni i okaże się ona jedynie stratą pieniędzy i ciężkiej pracy, bo ta pójdzie na marne, jeżeli przestanę trenować. W związku z tym zastanawiam się czy w ogóle warto zaczynać, wydaje mi się że ta siłownia to wyzwanie na długie lata... co zrobilibyście na moim miejscu. Dzięki za porady :)
 

Kamoo  

User


Do³±czy³: 23 Kwi 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-08-21, 10:23   

Masz dziwne podejście - każdy sport, który uprawiasz nawet jeśli przez krótki czas (sam tak zakładasz) jest lepszy niż brak aktywności. Jeśli wkręcisz się w wyciskanie i jak sam piszesz nie będziesz już mieć dolarów na siłkę, to zawsze są jakieś darmowe opcje uprawiania sportu - kluby sportowe, sksy itp.
_________________
MuayThai Wrocław
 

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-08-21, 11:32   

Ja też chodziłam na siłownie. Wszystko przez to,że mój nauczyciel od w-f i jego żona są tam trenerami. Ogólnie chodziło o podnoszenie ciężarów- te zajęcia były darmowe. Trenerzy po prostu szukali chętnych, bo '' wyrosła'' im konkurencja. Poznałam kilka ciekawych i nieciekawych osób. Niektórzy poszli tam tylko po to by mieć wyższą ocenę z w-f, a jednak tam zostali, bo im się to spodobało. Inni zaczęli też chodzić po to by mieć większą masę( tu chodzi o chłopaków, bo to głównie oni), a jeszcze inni by stracić masę( tu dziewczyny). W sumie zauważyłam, że przez liczne przysiady ze sztangą można pozbyć się cellulitu. Jednak prawda jest taka,że nie zawsze jest pożądany efekt. Chłopaki ( no nie wszyscy) biorą jakieś tabletki, hormony i od tego się rozrastają. Mówią, że jak raz tam pójdziesz to już tam zostajesz... ja przestałam chodzić, bo oni tam chleją, palą i pojawiają się tam narkotyki. Nie mówię,że u Ciebie też tak będzie, ale lepiej uważać. Muszę pozbyć się masy i wyrobić rzeźbę, ale niekoniecznie na siłowni. W internecie jest pełno ćwiczeń trzeba poszukać i po prostu chcieć, ale mi się nie chcę, a jeśli Ty chcesz to na pewno się uda. A pieniądze zawsze się przydadzą ;-)
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-08-21, 14:31   

Ja zawsze mam beke jak widzÄ™ ze ktoÅ› laczy szlugi ze sportem
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-08-21, 16:43   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Ja zawsze mam beke jak widzÄ™ ze ktoÅ› laczy szlugi ze sportem

Niektórzy uprawiają sport, by ładnie wyglądać na zewnątrz, a nie wewnątrz.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Monika752  

User

Monika752



Wiek: 26

Do³±czy³a: 14 Sie 2014

Sk±d: woj. ¶l±skie

   

Wys³any: 2014-08-25, 01:25   

Ja bym spróbowała. :D Jeśli chodzi o rzeźbienie ciała albo po prostu o aktywność fizyczną to warto. Dla faceta siłownia to dobry start, a jeśli nie będziesz miał czasu albo pieniędzy aby wychodzić, zawsze możesz ćwiczyć w domu jeśli się w to wciągniesz. A jeśli zależy ci na "rzeźbie", to się wciągniesz. :-) Ja ćwiczę tylko w domu, ale podoba mi się to i po jakimś czasie przerwy zwyczajnie mi tego brakuje. Powodzenia i wytrwałości ;)
_________________
learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow
 

Wiktoriański

User


Do³±czy³: 03 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-10-30, 14:56   

Jasne, w domu można ćwiczyć i lepsze to niż całkowity brak aktywności, ale z doświadczenia wiem że jest to mniej efektywne niż siłownia - nie masz sprzętu, który pozwoli Ci rozwinąć mięśnie i szybciej zobaczyć efekt. Z doświadczenia też wiem, że kupno karnetu jest też swego rodzaju mobilizatorem:)
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-31, 10:29   

sacharon napisa³/a:

W każdym razie jeszcze mi mało i myślę o siłowni - w te wakacje pracuję i pojawiły się pieniądze, które w gruncie rzeczy nie wiem na co wydać.



To po kiego grzyba chodzisz do pracy? Poczytałbyś, poszedł do domu kultury, na jakiś wykład otwarty na uniwersytecie, znalazł coś wartego zainteresowania, a nie robił jak osioł na pieniądze które komu innemu są potrzebne.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Ja zawsze mam beke jak widzÄ™ ze ktoÅ› laczy szlugi ze sportem



I słusznie. Akurat ćwiczenia siłowe i papierosy są wyjątkowo obciążające dla układu krwionośnego. Jeżeli połączyć jedno z drugim, najbardziej obrywa narząd najlepiej ukrwiony i najbardziej wrażliwy na złe odżywienie... czyli mózg.
 

Zatorland_pl  

Stały User


Do³±czy³: 18 Gru 2012

   

Wys³any: 2015-01-08, 14:49   

Tutaj jedno wyklucza drugie,plus do tego także odpada alkohol którego podczas ćwiczeń należy się wystrzegać. A co do samej siłowni to jestem na tak,każdy sport i ruch,aktywność fizyczna będą wskazane i to niezależnie od wieku.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

zalkom

User


Do³±czy³: 22 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-23, 20:46   

Każda forma sportu to zdrowie więc sens jest zawsze choć może i siłownia jest nieco nudna.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com