Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MarekCzarekZegarek  

User



ImiÄ™: Marek

Wiek: 27

Do³±czy³: 20 Sie 2014

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2014-08-20, 20:59   [Android] scoopr - anonimowa platforma spoÅ‚ecznoÅ›ciowa

Witam!

Jeśli to zły dział, przepraszam i proszę o przeniesienie :)

Jestem współautorem nowej aplikacji i chciałem ją wam zaprezentować - potrzebuje supportu i opinii, gdyż dopiero startujemy :)

w razie pytań-sugestii zapraszam do komentowania, lub PW ^^ na wszystko odpowiem.

Do pobrania za darmo z Google Play (żadnych micro płatności etc.):

https://play.google.com/store/apps/details?id=in.scoopr.android&hl=pl

Krótki opis:

Podstawowe funkcje:
- W pełni anonimowe publikowanie postów i komentarzy pozwalają Ci być sobą
- Natychmiastowe udostępnianie zdjęć. Uchwyć najważniejsze momenty z życia i natychmiast się nimi podziel
- Dla ochrony Twojej prywatności wszystkie posty zostaną automatycznie usunięte po upływie 24h
- Przejrzysty, graficzny interfejs
- Bądź na bierząco dzięki powiadomieniom push
- Aktualności znajomych pozwalają Ci na bierząco śledzić lokalne wydarzenia. Zobacz kim naprawdę są Twoi znajomi
- Aktualności ze świata - zobacz co dzieje się na świecie, co publikują i o czym dyskutują ludzie z całego świata
- Aktywność - śledź bierzące wydarzenia, które są dla Ciebie istotne



 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-20, 21:19   

¦mierdzi troszkę Snapem i Instagramem. Tym się sugerowaliście tworząc tą aplikację?
Edit:
Aplikacja żąda mojego numeru telefonu - hdosdjdfmk jak ja tego nienawidzę. Jaka tu anonimowość jak trzeba podać swój numer telefonu.
I jaką znowu listę kontaktu chce pobierać?
 

MarekCzarekZegarek  

User



ImiÄ™: Marek

Wiek: 27

Do³±czy³: 20 Sie 2014

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2014-08-20, 21:25   

Nie tylko, ale to po torchę mieszanka Snapa, Instagrama, FB i innych :), a przy okazji coś zupełnie innego. Prace nad ulepszeniami wciąż trwają, dlatego chciałem usłyszeć co ludzie sądzą. Dzięki za zainteresowanie
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-20, 21:28   

Edytowałam wcześniejszy post.

Ogólnie z wyglądu fajne wygląda, tylko znowu denerwuje mnie to podawanie numeru telefonu ;x Ze Snapa dało się to uniknąć.

No i jeśli nie tylko tym się sugerowałeś w tworzeniu tego to jaka jest historia powstania aplikacji?
 

MarekCzarekZegarek  

User



ImiÄ™: Marek

Wiek: 27

Do³±czy³: 20 Sie 2014

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2014-08-20, 21:34   

Anonimowość oczywiście jest - nikt nie dostanie twojego numeru telefonu do wglądu, nie jest on nigdzie publikowany i żaden użytkownik pod żadnym pozorem go nie zobaczy. Niezależnie od tego co napiszesz/opublikujesz nikt Cię nie odnajdzie.

App skanuje listę kontaktów, w celu dodania znajomych z twojego telefonu. W samej aplikacji nie ma loginów/nazw użytkowników więc tylko tak można dodać :)

Historia jest dosyć długa, to kilka miesięcy planowania. Jeszcze raz dzięki :)
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-20, 21:42   

Nie dziękuj mi za każdym razem ;x

Dobra, ale co z Tobą? Masz mój numer, tak? Widzisz go, tak?

No dobra, skanuje mi listÄ™ znajomych i dodaje tych co majÄ… utworzone "konto"?
Poza tym tu troszkę ta aplikacja mija się z celem, znaczy się jest tu wielka, a wielka sprzeczność.
Zacytuję kawałek opisu z Google Play:

Cytat:

scoopr jest w pełni anonimową platformą społecznościową, szansą abyś mógł pokazać kim naprawdę jesteś. W końcu możesz zrzucić z siebie ciężar bycia poprawnym społecznie i do woli dzielić się swoimi historiami, sekretami oraz detalami z życia. Korzystając ze Scoopr możesz być sobą, a nie kimś kim powinieneś być w oczach innych.
 Mów cokolwiek na co masz ochotę, po prostu bądź sobą
 Nie przejmuj się tym kto coś powiedział, skup się na tym co powiedział
 Zdejmij maskę, dziel się z innymi i bądż sobą


W końcu mamy być w pełni anonimowi. Dodanie kogoś do znajomych sprawi, że już nie jesteśmy anonimowi. ¯e ludzie dowiedzą się o wszystkich naszych wybrykach, historiach, sekretach, detalach z życia. Więc nie mogę być sobą, bo jednak inni mnie widzą. Nie pokażę cycków bo znajomi je zobaczą. I tu już ta anonimowość ucieka. Przeczysz sam sobie lekko mocno.
PS. Lekko drugiej kropki nie rozumiem :D
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-08-20, 21:58   

Jeśli dodaje się tam znajomych, to prywatność jest porównywalna z facebookiem. Tam też nie pokażą innym np. Nr. Telefonu jak nie chcesz, ale tylko coś napisz to każdy będzie wiedział że to Ty.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

MarekCzarekZegarek  

User



ImiÄ™: Marek

Wiek: 27

Do³±czy³: 20 Sie 2014

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2014-08-20, 22:04   

Nie widzę twojego numeru, nie bój się. Nie mam nawet do niego dostępu, więcej możesz wyczytać w Polityce Prywatności :) Serwery nie są nawet w Polsce.

Oczywiście, że jesteś anonimowa - nikt nie będzie wiedział, że to twoje piersi, no chyba że je już wcześniej widział i skojarzy, jak wspomniałem nie ma loginów i nikt nie wie kto z grona znajomych co opublikował + jest wątek globalny gdzie wszyscy użytkownicy mogą oglądać posty.

To o czym mówisz (myślisz) tzn. filtrowanie postów pojawi się w kolejnych wersjach :)
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-20, 22:07   

MarekCzarekZegarek napisa³/a:

Nie widzę twojego numeru, nie bój się. Nie mam nawet do niego dostępu, więcej możesz wyczytać w Polityce Prywatności :) Serwery nie są nawet w Polsce.


Ja się nie boję, po prostu staram się zrozumieć.

MarekCzarekZegarek napisa³/a:

Oczywiście, że jesteś anonimowa - nikt nie będzie wiedział, że to twoje piersi, no chyba że je już wcześniej widział i skojarzy, jak wspomniałem nie ma loginów i nikt nie wie kto z grona znajomych co opublikował + jest wątek globalny gdzie wszyscy użytkownicy mogą oglądać posty.


Dobra, ale też jest wątek postów od znajomych. Co nie zmienia faktu, że nadal kiepsko z tą anonimowością, ale już troszkę wybrnąłeś z tego.
 

MarekCzarekZegarek  

User



ImiÄ™: Marek

Wiek: 27

Do³±czy³: 20 Sie 2014

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2014-08-20, 22:14   

Wszystko jest zautomatyzowane - tzn. proces rejestracji, nawet jeśli podasz inny numer telefonu niż ten na którym masz program, to i tak cię zarejestruje

Bardziej zaawansowane filtrowanie na pewno z czasem się pojawi. Jeśli mam znajomego, którego chciałbym obrazić, to sam bym wolał żeby tego nie widział, nawet jeśli nie będzie wiedział, że to ja :)
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-20, 22:19   

Dobra, wygrałeś walkę. Gratuluję i zarazem przepraszam, że tak na Ciebie naskoczyłam.
 

MarekCzarekZegarek  

User



ImiÄ™: Marek

Wiek: 27

Do³±czy³: 20 Sie 2014

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2014-08-20, 22:22   

Nie zrozum mnie źle, w tej dyskusji to ty jesteś ważniejsza :) to nie walka. Aplikacja jest dla ludzi, nie dla mnie. Dlatego przekazałem to co powiedziałaś i będziemy się starali to usprawnić :) Dzięki (wiem, wiem - dziękuje za dużo, ale wychowanie jest silniejsze niż ja)
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-20, 22:27   

Nie zrozum mnie źle, ale to Ty głównie na tej aplikacji kiedyś skorzystasz :P
Kto wymyślił kolor różowy (malinowy) jako główny kolor aplikacji?
 

MarekCzarekZegarek  

User



ImiÄ™: Marek

Wiek: 27

Do³±czy³: 20 Sie 2014

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2014-08-20, 22:34   

To akurat nie ja, chociaż ja przystałem na ten kolor i uznałem, że jest dobry (albo być może ja powiedziałem żeby był czerwony i wyszedł malinowy :) ) Miało być inaczej, żeby odrożniało się od Fb, Twittera i reszty.

[ Dodano: 2014-08-20, 22:50 ]

Logan128 napisa³/a:

Jeśli dodaje się tam znajomych, to prywatność jest porównywalna z facebookiem. Tam też nie pokażą innym np. Nr. Telefonu jak nie chcesz, ale tylko coś napisz to każdy będzie wiedział że to Ty.



Nie ma porównania z FB ^^ Po pierwsze, nie ma loginów, nie ma nicków - nikt nie skojarzy konkretnie Ciebie z wypowiedzianym słowem czy zamieszczonym zdjęciem. Po drugie, nie ma jako takiej listy znajomych. Polecam zainstalować i zobaczyć. To nie kopia FB, tylko alternatywa

[ Dodano: 2014-09-05, 09:35 ]
Aktualizacja:

Udostępniłem wersję 1.3.0 Zmiany są dosyć spore. Poprawiłem design, dodałem możliwość sortowania postów + kilka innych usprawnień i poprawek

[ Dodano: 2014-10-07, 06:22 ]
Mieliśmy pewne problemy z Google Play i aplikacja była zdjęta przez parę dni. Jest już dostępna wersja 1.4.1, moim zdaniem najlepsza ze wszystkich.
Poprawiliśmy interfejs, dodaliśmy możliwość edycji zdjęć, dodatkowo app powinna działać na tabletach.

Nowy link: https://play.google.com/store/apps/details?id=in.scoopr&hl=pl
 

beatadÄ…browska  

User


Wiek: 23

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-15, 06:16   

Dzięki ^^ sprawdzę bo wygląda ciekawie
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com