Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Jimmy FoX | 2014-08-22, 07:22

Autor

Wiadomo¶æ

Shizomi  

User

MÅ‚ody pisarz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Sie 2014

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2014-08-21, 20:40   Nietypowe spotkanie

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że biorę ten temat bardzo poważnie i wszelkie odpowiedzi takie jak różnorakie wyzwiska bądź niezrozumienie będą przeze mnie ignorowane.

Miesiąc temu poznałem przez internet pewną dziewczynę. Jest półtora roku starsza ode mnie (ja mam 15). Nie jest to jednak zwykła dziewczyna. Ma takie same zainteresowania co ja, gdy piszemy to nie wymieniamy się gimbusiarskimi "co tam", "co robisz", a prowadzimy zwyczajne dojrzałe rozmowy, w których oczywiście te zagadnienia się pojawiają, ale odpowiedzi na nie są równie mądre.

Piszemy tak od miesiąca. Wczoraj odbyła się nasza pierwsza rozmowa i muszę przyznać, że mimo mojej tremy wyszło miło. Tak samo miło jak pisanie. Jednak nie doszedłem jeszcze do samej istoty problemu.

Niedługo wybieram się z nią do kina, mieszka niedaleko mnie. Bardzo stresuję się na to pierwsze spotkanie i chciałbym zasięgnąć Waszej rany. Chciałbym jednak zaznaczyć, że cierpię na lekką fobię społeczną, nie mylić z aspołeczną :)

Chodzi mi o to, czy przytulenie na przywitanie wchodzi w grę, czy lepiej zwykłe hej i podanie ręki. Czy w kinie mam ją objąć, czy jest to niewskazane. A jeśli bym objął, jak poznać, że podoba jej się to, czy jest temu przeciwna.

Pozdrawiam.
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-21, 20:54   

Najgorsze są pierwsze słowa. Kurde.. powiem tak, myślę, że kiedy ją zobaczysz to będziesz wiedział co masz robić na przywitanie, a później wszystko po swojemu się potoczy, nie musisz się martwić tym co będzie potem.
 

Shizomi  

User

MÅ‚ody pisarz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Sie 2014

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2014-08-21, 21:10   

Przez moją głowę co chwila przelatują różnorakie scenariusze, ten również, ale właśnie fobia. Wiem, że jeśli już ją zobaczę jest duża szansa, że po prostu się przełamię i zrobię to co uważam za słuszne. Bardzo dziękuję :)

Czekam na kolejne opinie :)
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-08-21, 21:15   

Jeśli nie masz pewności, to po prostu powiedz "hej", "cześć" czy coś w tym stylu i zacznij rozmowę, na pewno nie zostanie to przez nią źle odebrane. Potem zobaczysz jak się wszystko ułoży. Co do lekkiej fobii społecznej, to nie jesteś sam ;) jeszcze z rok temu byłem tak absurdalnie nieśmiały, że do większości dziewczyn nie "odważyłbym się" chyba powiedzieć cześć :mrgreen: sam nie wiem czemu tak miałem, jakieś podświadome bezsensowne obawy.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Shizomi  

User

MÅ‚ody pisarz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Sie 2014

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2014-08-21, 21:21   

Właśnie. Ja nie chcę mówić hej, ani cześć, tylko miło się przytulić właśnie to mówiąc. Ale nie wiem czy ona będzie chciała i czy nie odbierze tego źle.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-08-21, 21:30   

To Wasze pierwsze spotkanie w realu? Jeśli tak, na Twoim miejscu byłbym miły i wgl, ale zaczekał chociaż do pożegnania. Ale to Ty musisz sam ocenić sytuację i wybrać.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Shizomi  

User

MÅ‚ody pisarz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Sie 2014

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2014-08-21, 21:41   

Tak, pierwsze spotkanie. Będę miły, zresztą sądzę, że jeśli przezwyciężę tremę to wyjdzie idealnie.

Właśnie, chodzi mi najbardziej o sytuację w kinie. Objąć, czy nie objąć... ;)
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-08-21, 21:55   

Będzie OK ;) zobaczysz jak sytuacja się ułoży, a jak będziesz miał obawy i nie obejmiesz jej to nic się nie stanie, lepiej zaczekać niż na start chociażby przytulać się do niej, bo mógłbyś postawić ją w kłopotliwej sytuacji. W kinie... zobaczysz jej nastawienie do Ciebie, i coś wymyślisz ;) jeśli zależałoby jej na jakiejś bliskości, to jak wszystko pójdzie OK sama się do Ciebie przytuli wykorzystując sytuację (np. Dotkniesz jej ręki). A jeśli nie to trudno, nie musi od razu być twoją dziewczyną ;)
 

Shizomi  

User

MÅ‚ody pisarz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Sie 2014

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2014-08-21, 22:03   

Jasne, że nie. Dziewczynę powinno się zdobywać krokami :D Na pewno intuicja coś mi poradzi. Natomiast ważne jest aby nie przesadzić.

Dobra, dziękuję za pomoc :)
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-21, 22:05   

Shizomi napisa³/a:

Właśnie, chodzi mi najbardziej o sytuację w kinie. Objąć, czy nie objąć...


Myślę, że objąć w kinie to będzie troszkę nie wygodnie, ale dotknąć ręki czy też ją trzymać w sumie nie byłoby złe, tylko wcześniej musisz wybadać sprawę czy jej pasują takie bliskie kontakty.

Logan128 napisa³/a:

epiej zaczekać niż na start chociażby przytulać się do niej, bo mógłbyś postawić ją w kłopotliwej sytuacji.


Dziewczyna nielubiąca się przytulać to nie dziewczyna :D
 

Lampart  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-21, 22:10   

Ja na przywitanie własnie zachowałbym się zupełnie swobodnie, czyli z radością strzelił misia, ale szybkiego i z uśmiechem, aby było widać, że jest to przywitanie bez podtekstów - nie jak chłopak ze swoją dziewczyna tylko z radości. Dalej, w kinie nie obejmował, nie trzymał za rękę, po prostu kumple - starzy znajomi. Chyba, że bym otrzymał jakiś sygnał od niej. W każdym razie swoboda uśmiech i pewność siebie :-) żadnej nachalności.
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

Shizomi  

User

MÅ‚ody pisarz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Sie 2014

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2014-08-21, 22:24   

Nie - W sumie, jeśli chodzi o badanie takie urocze, że jest jej zimno, to bym ją przytulił. Nawet ma trudną sytuację i rozmawialiśmy, że wypłakałaby mi się na ramieniu, więc chyba jej pasują. Owszem, szorstkie dziewczyny nie są fajne! :D
Lampart - Szczerze? Postaram się. Postaram się przełamać i strzelić miłego miśka bez właśnie dziwnych uśmiechów. Szybkie przytulenie. Jeśli chodzi o kino, nie wiem, będę badał jej mimikę. Nie jest nieśmiała, więc będzie łatwiej cokolwiek zauważyć.
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-21, 22:34   

Shizomi, no to nie widzę żadnego problemu. Stresujesz się bo ją lubisz :) Nie myśl o tym zbyt wiele, daj się "ponieść chwili" :)
 

Shizomi  

User

MÅ‚ody pisarz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Sie 2014

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2014-08-21, 22:41   

Kiedyś muszę się przełamać i zrobić pierwszy krok przecież. Spróbuję się "ponieść" tej wspaniałej chwili. Zobaczymy :D
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-08-22, 00:07   

rob dokladnie to na co ci pozwoli pewnosc siebie
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com