Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Whiterose

User

Po prostu ja.



Do³±czy³: 09 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-22, 14:32   GuzdraÅ‚a...

Moim problemem jest to, że... wszystko robię powoli.
I chodzi tu także o zwyczajne czynności, jak szykowanie sobie kanapek, wieczorna toaleta, czy samo jedzenie.
Zdaję sobie sprawe, że to w niczym mi nie pomaga, bo często sie spóźniam albo, jeśli planuję coś, na przykład jakiś wyjazd, zawsze muszę organizować czas tak, żeby ze wszystkim zdążyć, a potrzeba mi masa czasu. Tak samo jest z porannymi przygotowaniami. No właśnie, szkoła już niedługo i będę musiała wstawać strasznie wcześnie, żeby wszystko zrobić.
Czas przecieka mi przez palce, bo marnuje go na wydłużanie wszystkiego...
Macie może jakieś rady? Nie mam pojęcia, jak to pokonać :-/

Z góry dziękuję za pomoc, choć wiem, że to może wydawać sie śmieszne.
_________________
,,Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
- Ernest Hemingway
 

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-08-22, 15:36   

To nie jest śmieszne. W sumie nie mam takiego problemu jak Ty- wręcz przeciwnie wszędzie się spieszę. Gdy jestem z kimś umówiona na konkretną godzinę to zawsze szykuję się już wcześniej, co tak naprawdę jest stratą czasu, bo jak już się wyszykuję to nic innego nie mogę zrobić, bo się ubrudzę czy coś ;-) Uważam, że każdy ma swoje tempo tak jak Ty czy ja. Nie wiem. Musisz chyba wstawać wcześniej. A ja? Sama nie wiem. Denerwuję się jak wiem, że się spóźnię, więc wolę być przed czasem, a Ty pewnie denerwujesz się,że będziesz za wcześnie.;-) No nikt nie jest idealny.
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

Frankie  

Wymiatacz

It's alive!



Wiek: 27

Do³±czy³: 25 Lip 2014

Sk±d: ³ódzkie

   

Wys³any: 2014-08-22, 15:42   

Jeśli jest to spowodowane Twoim temperamentem, to chyba niewiele się na to poradzi. Sam mam flegmatyczne usposobienie i również się z wieloma rzeczami wlokę. Może nie potrzebuję nie wiadomo ile czasu na wyszykowanie się czy jedzenie, ale z reguły większość codziennych czynności wykonuję powoli, taki już mój urok. Nawet chodzić szybko nie lubię. :-P I wydaje mi się, że na to nie ma jakiegoś magicznego środka, można próbować z tym walczyć, ale spodziewałbym się raczej frustracji zamiast efektów.
_________________
I never chose this fate - brains what I want
I never chose this fate... more!!
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Kwi 2012

   

Wys³any: 2014-08-22, 16:11   

Zacznij pijać kawę rano, powinna pobudzić Twój słomiany zapał do codziennych czynności.
 

black_thursday  

User



ImiÄ™: Martyna

Wiek: 27

Do³±czy³a: 17 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-08-22, 16:16   

Trochę Cię rozumiem. Sama potrafiłam przepaść w łazience na co najmniej godzinę, a wcale nie spędzałam tego czasu na jakichś wymyślnych czynnościach. Po wielu uwagach domowników postawiłam sobie ultimatum, dałam sobie maksymalnie pół godziny i tego próbowałam się trzymać. Na początku było mi ciężko się wyrobić, co chwila sprawdzałam ile zostało mi czasu. Dzisiaj już bez zegarka wyrabiam się w przeciągu trzydziestu minut. Może to jest jakiś sposób? Jakieś ustalenie sobie, ile czasu poświęcisz na daną czynność? :-)
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-08-22, 20:09   

Heh, widzę że masz tak samo jak ja. Też mi się nigdzie nigdy nie spieszy, ale nienawidzę jak się ktoś spóźnia i przeważnie zawsze jestem przed czasem. Ale jeśli chodzi o zwykłe rzeczy tak jak prysznic czy coś to siedzę w łazience godzinę, ze sprzątaniem też się nie spieszę mimo że mnie poganiają. Przyzwyczaiłem się :P
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com