Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dobras4  

User



ImiÄ™: Kacper

Wiek: 28

Do³±czy³: 14 Mar 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-08-22, 23:28   Klasyki polskiego rocka ;)

Hej. Jak w temacie mowa o polskiej muzyce rockowej. Słuchacie? Jeśli tak to jakich zespołów i jakie są wasze ulubione utwory?
Ja zakochałem się w tej muzyce w dzieciństwie. W domu zawsze leciało w tle Radio Złote Przeboje. Kiedy dorosłem odkryłem tą muzykę na nowo, urzekła mnie szczerość która jest w niej zawarta. W latach 80-dziesiątych nie robiło się muzyki dla pieniędzy tylko z pasji. Wiele zespołów wyrażało w niej bunt wobec władzy i czerwonych "braci" naszego Narodu. Odnalazłem w tej muzyce siebie, po prostu kocham te klimaty i nie ukrywam że wartościami odstaje od dzisiejszej młodzieży, być może właśnie dzięki tej muzyce.
Moje ulubione zespoły z tamtych lat to Perfect, Lady Pank, Dżem i Kobranocka. Moimi ulubionymi perełkami są takie utwory jak:
Perfect:"Autobiografia", "Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", "Objazdowe kino nieme", "Ale w koło jest wesoło"
Lady Pank: "Zamki na piasku", "Kryzysowa narzeczona", "Wciąż bardziej obcy"
Kobranocka: "List z pola boju", "Hipisówka", "I nikomu nie wolno się z tego śmiać"
Budka Suflera-"jolka Jolka pamiętasz..."
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-22, 23:54   

Powiem Ci Kacper, że na codzień nie słucham takiej muzyki, ale od czasu do czasu (zwłaszcza właśnie kiedy chcę sobie przypomnieć dzieciństwo) lubię sobie puścić np. "Kryzysową Narzeczoną" i sobie pośpiewać i powspominać. Polski rock właśnie z tamtych lat zawsze będzie bliski mojemu sercu...
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2014-08-23, 08:00   

Lubię, słucham. Nie tylko polskich utworów, ale w ogóle twórczości tamtych lat. Muzyka, kino - zupełnie inne wartości, inna kultura, inny klimat. Komedie tych lat są śmieszniejsze niż te obecne, co do muzyki - była melodyjna a słowa miały głębsze znaczenie. Dziś muzyka to raczej umcu umcu z wyjącym wokalem i płytkim tekstem. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale wszelkie imprezy taneczne opierają się właśnie o te stare przeboje, bo do nowych nie da się tańczyć (nie mówię o klubach muzycznych, gdzie po prostu skacze się/ tudzież buja, w rytm bitów).
I przyznam, że nawet w pracy, gdy w radiu słyszę te stare hity to automatycznie pogłaśniam, cicho podśpiewując i kręcąc się w rytm muzyki.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com