Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ziom  

Stały User


ImiÄ™: Oskar

Wiek: 27

Do³±czy³: 02 Sty 2010

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2014-08-28, 00:43   JÄ™zyk niemiecki i wszystko z nim zwiÄ…zane...

To jeszcze ja poza tym, interesuję się bardzo językiem niemieckim, co bywa czasami rzadkie... Jest ktoś kto na równi się interesuję tym językiem i całą kulturą Niemiec?. Ponieważ planuję kiedyś też zwiedzić dalsze Niemcy, może Koln, Monachium itp. Ogólnie to ciągnie mnie do twardych języków takich jak też szwedzki, może też jest gdzieś wątek.. Ale skupny się na Niemczech.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-28, 01:19   Re: JÄ™zyk niemiecki i wszystko z nim zwiÄ…zane...

ziom napisa³/a:

To jeszcze ja poza tym, interesuję się bardzo językiem niemieckim, co bywa czasami rzadkie... Jest ktoś kto na równi się interesuję tym językiem i całą kulturą Niemiec?. Ponieważ planuję kiedyś też zwiedzić dalsze Niemcy, może Koln, Monachium itp. Ogólnie to ciągnie mnie do twardych języków takich jak też szwedzki, może też jest gdzieś wątek.. Ale skupny się na Niemczech.



Wychowałem się tam i mieszkałem do 19 roku życia.
Jakby co może będę mógł coś podpowiedzieć.
 

ziom  

Stały User


ImiÄ™: Oskar

Wiek: 27

Do³±czy³: 02 Sty 2010

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2014-08-28, 01:39   

uczę się niemieckiego intensywnie jednak tylko rok czasu, miałem wcześniej w gim i pod koniec podstawówki,ale naprawdę słabo prowadzony na niskim poziomie itp. Rok temu obudziła się we mnie spowrotem pasja do nauki tego języka, bo wcześniej nie miałem jak go się nauczyć ale zawsze lubiłem. Możliwe że od września czy października pójdę jeszcze do tego na kurs językowy. Obecnie jestem w stanie obejrzeć jakieś seriale po niemiecku, i pół zrozumieć a pół nie.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-28, 13:06   

ziom napisa³/a:

uczę się niemieckiego intensywnie jednak tylko rok czasu, miałem wcześniej w gim i pod koniec podstawówki,ale naprawdę słabo prowadzony na niskim poziomie itp. Rok temu obudziła się we mnie spowrotem pasja do nauki tego języka, bo wcześniej nie miałem jak go się nauczyć ale zawsze lubiłem. Możliwe że od września czy października pójdę jeszcze do tego na kurs językowy. Obecnie jestem w stanie obejrzeć jakieś seriale po niemiecku, i pół zrozumieć a pół nie.


Fajnie. :]
 

ziom  

Stały User


ImiÄ™: Oskar

Wiek: 27

Do³±czy³: 02 Sty 2010

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2014-08-28, 14:22   

ich habe gesehen Deutsche doku uber schlafen. Warum mussen wir schlafen oder so in youtube. Aber mein Deutsch ist nicht so gut. Kann ich dir gefragt was das bedeutet in Deutsch?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-28, 14:56   

ziom napisa³/a:

ich habe gesehen Deutsche doku uber schlafen. Warum mussen wir schlafen oder so in youtube. Aber mein Deutsch ist nicht so gut. Kann ich dir gefragt was das bedeutet in Deutsch?



Sicher, aber ich verstehe nicht, über das, was fragst du mich. :-D
 

ziom  

Stały User


ImiÄ™: Oskar

Wiek: 27

Do³±czy³: 02 Sty 2010

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2014-08-28, 17:25   

zum beispiel: was bedeuted sendung in Deutsch? W zasadzie to część zdania rozumiem a część nie Die folgende sendung enthalt shlime worter und bei niemandem angesehen wurde?? przytoczyłem to z south parku z niemieckim dubbingiem o ile znasz:)
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-28, 18:36   

Sogar auf polnisch schwer zu verstehen, was Sie genau fragst. :-D
Ich werde versuchen, zu übersetzen aus, wenn es das ist, was du gemeint:

ziom napisa³/a:

zum beispiel: was bedeuted sendung in Deutsch?


"Przykładowo: co jest nadawane w języku niemieckim?"

ziom napisa³/a:

Die folgende sendung enthalt shlime worter und bei niemandem angesehen wurde??


"Następna audycja zawierała brzydkie słowa i nie została obejrzana przez nikogo??"

Aber es steht falsch geschrieben. :->
 

ziom  

Stały User


ImiÄ™: Oskar

Wiek: 27

Do³±czy³: 02 Sty 2010

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2014-08-28, 21:56   

no nie najlepiej jeszcze znam niemiecki:( ale takie coś przytoczyłem co mi w głowie między innymi siedziało. Ale za to angielski znam lepiej:)
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-29, 10:12   

Alles braucht seine Zeit, Disziplin und ausreichende Mengen der Wiederholung.
Der schlimmste Fehler ist, zu versuchen, nicht zu sprechen, aus Angst vor Fehlern.
So ist es mit dem Erlernen einer Fremdsprache, je mehr Sie wissen, desto mehr können Sie sehen, wie viel noch fehlt - aber immer weniger und weniger.
Viel Erfolg :oczami:
 

ziom  

Stały User


ImiÄ™: Oskar

Wiek: 27

Do³±czy³: 02 Sty 2010

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2014-08-29, 22:34   

Vielen Dank:) Dzięki
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com