Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-08-27, 18:13   MniejszoÅ›ci etniczne i rasowe w Polsce

Jak w temacie, wasze zdanie na temat żydów, cyganów, muzułmanów, czarnych i azjatów w Polsce. Jak był taki ogólny temat to pardon, usuncie a mnie zbanujcie. Prosiłbym też o nie szerzenie antysemistycznych i rasistowskich haseł. Określajcie się raczej w granicach takich że po prostu nie lubicie danej grupy a jak macie argumentować to już raczej na tle bardziej ludzkim ;P
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2014-08-27, 18:17   

¯ydzi, czarni, azjaci - nie mam nic przeciwko. Cyganie w sumie byliby spoko, gdyby chcieli się spolszczać, a nie cały czas mówić tym ich dziwnym językiem i separować się od nas. Muzułmanie nie są szkodliwi, dopóki nie znajdzie się jakiś kretyn, który każe im zabijać, czy robić inne głupie rzeczy w imię religii. A tak szczerze, to w Polsce jeszcze muzułmanina nie spotkałam.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-27, 18:27   

Haha dobry temat, ale w sumie czemu nie?

¯ydzi - nie znam żadnego, nie miałem kontaktu, zresztą jest ich marginalna ilość.

Cyganie - nie przepadam za nimi, w £odzi jest cała dzielnica cygańska tzw. Rudzka Góra, tam samochodem jak już musisz jechać to jak w Detroit w murzyńskiej, dajesz gazu i nie zatrzymujesz na światłach.
Ogólnie powinno się z tym zrobić porządek, bo to jest po prostu margines który destabilizuje sporą cześć Górnej.

Muzułmanie - Tatarzy żyją i nie robią bajzlu, więc nie przeszkadzają mi

Czarni - widzę tylko studentów z krajów Afryki, na U£ w w ramach wymiany, paręnaście osób spotkałem, poziom zróżnicowany, cześć to tłumoki, które korytarze w akademiku zamieniły w syf i srały na schodach, (mentalność trzeciego świata, ale uniwersytet dostawał za to sporą kasę), z kolei dziewczyny studiujące medycynę bardzo fajne i przyjacielskie

Azjaci, głównie Wietnamczycy - wkurzają mnie najbardziej ze wszystkich, denerwuje mnie ich język, i te knajpy w których jedzenie jest drogie i "gówniane", a było w £odzi już kilka afer, że łapią gołębie na ulicy i podają ludziom do zjedzenia, na dworcu PKS łażą i wciskają ludziom swoje kurtki, które niby to oryginalne z Włoch, a na serio są z pobliskiego magazynu w Rzgowie (5km na południe od £odzi)
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-08-27, 19:11   

$karbówka napisa³/a:

a było w £odzi już kilka afer, że łapią gołębie na ulicy i podają ludziom do zjedzenia

:D Kurde, to ciekawe, jak jest w Kraku.

Do żadnej z tych mniejszości nic nie mam. Jeśli chcą żyć w Polsce, to niech sobie żyją. Nie przeszkadzają mi w zupełności.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-08-27, 19:34   

$karbówka napisa³/a:

Cyganie - nie przepadam za nimi, w £odzi jest cała dzielnica cygańska tzw. Rudzka Góra,



Podobnie w Kielcach. Mamy też taką dzielnicę w dzielnicy :P A najgorsi są ci cyganie, szczególnie cyganki które 'wróżą' z kart i rąk, oczywiście za pieniądze. Ogólnie jestem za ich wysiedleniem.

Ogólnie nie kierujcie się tylko tym kto robi syf a kto nie robi syfu tylko też przeanalizujcie czy chcecie by nasze społeczeństwo się mieszało na wzór krajów zachodnich, np. Francji, czy raczej wolicie żeby Polska kultura przetrwała i jej obywatele byli biali (nie znaczy to że każdy niechrześcijanin niebiały jest fe, bo nie można zabronić nikomu na krótkoterminowy pobyt w celach turystycznych ;) ).
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-08-27, 23:51   

W I Rzeczypospolitej żyła duża diaspora Polskich Tatarów wyznających Islam- zupełnie nieszkodliwa. Wywodzili się głównie z arystokracji Tatarskiej która wpadała w konflikt z aktualnie panującym Chanem i uciekała do Rzeczpospolitej gdzie otrzymywali przywileje szlacheckie.
Zajmowali się głównie służbą w wojskach tejże RP, rzadziej handlem i rzemiosłem. Z tego co wiem, na ogół byli lojalni.
W Polsce wznosili małe, drewniane meczety, co charakterystyczne- bez minaretów. Ostatni meczet wybudowali bodaj w XVIIIw. i korzystają tylko z meczetów historycznych.
Obecnie zostało ich bardzo niewiele, większość pozostała na terenach dzisiejszej Białorusi. Są pokojowo nastawieni, pielęgnują swoją kulturę, mają tożsamość odmienną od Tatarów Krymskich, uważają się za historycznych obrońców Polski.
Ze względów historycznych oraz ze względu na pokojową i lojalistyczną tożsamość tych ludzi, sympatyzuję z nimi i mam nadzieję że ta kultura przetrwa jak najdłużej.

Co do innych muzułmanów- groźne są tylko niektóre odłamy, niestety panuje tendencja podobna jak kiedyś z walczącymi wyznaniami chrześcijańskimi- im większą siłę w społ. reprezentują, tym bardziej naskakują na pozostałych.
Na wszelki wypadek, wolałbym żeby nie było ich więcej niż 1-5%

Azjaci tacy jak Chińczycy, Wietnamczycy, Japończycy itp. (daleki wschód), zupełnie mi nie przeszkadzają i nimi bym najchętniej łatał dziurę demograficzną. Pokojowo nastawieni, pracowici, schludni, na ogół nie sprawiają kłopotów, nie wysuwają roszczeń politycznych, szanują kulturę kraju w którym żyją. W Polsce, bardzo spokojni, nikomu nie wadzą.

Cyganie- specyficzny naród, są miejsca gdzie stanowią coś w rodzaju "atrakcji" (np. Rynek w Kazimierzu Dolnym). Niewiele o nich wiem, jest są miasta gdzie nie ma ich wcale. Kiedyś Cyganie mieli taki kodeks, że kradli tylko by mieć na skromne życie i zdarzało się że oddawali ofierze część pieniędzy jeżeli dowiedzieli że została daleko od domu całkiem bez pieniędzy.

skejCiK napisa³/a:

Ogólnie nie kierujcie się tylko tym kto robi syf a kto nie robi syfu tylko też przeanalizujcie czy chcecie by nasze społeczeństwo się mieszało na wzór krajów zachodnich, np. Francji, czy raczej wolicie żeby Polska kultura przetrwała i jej obywatele byli biali (nie znaczy to że każdy niechrześcijanin niebiały jest fe, bo nie można zabronić nikomu na krótkoterminowy pobyt w celach turystycznych ;) ).



Wiesz, ja nawet żałuję że Anglia którą znam z książek i filmów przestała istnieć, ale to poniekąd ich pokuta za Imperium, a mając bodaj 2 miliony muzułmanów, mogą się stać Europejską szczepionką infekującą Islamską kulturę zachodnimi wartościami takimi jak tolerancja światopoglądowa.

Polska niestety już wymiera i to jest proces którego się nie da się tak ad hoc zatrzymać. Trzeba by ściągnąć wszystkich Polonusów. To jest nierealne, więc trzeba będzie ściągać Polonusów, dopychać Ukraińcami, Białorusinami i Azjatami. W sumie nie wiem co jest bezpieczniejsze, może nawet Wietnamczycy i Chińczycy to mniejsze ryzyko, niż synowie i córki Chmielnickiego.

Murzyni to grupa szalenie zróżnicowana etnicznie i narodowościowo. Rasy jako takiej nie ma sensu dyskryminować, bo nie znajduje to uzasadnienia antropologicznego. W USA mają problem Afroamerykanami, ale to problem społeczny nie wykazujący związku z religią, raczej z położeniem tych ludzi, środowiskiem jakie wytworzyli im biali eks właściciele i wzajemnymi uprzedzeniami.
Podoba mi się pewien koloryt i odrębność, chciałbym żeby Anglia była taka jak kiedyś (ale nie pod względem wiedzy o świecie!), żeby Polska miała też swój indywidualny koloryt, ale zdaję sobie sprawę z tego że zmian nie da się zatrzymać, a na dłuższą metę mogłoby to być nawet szkodliwe.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Hav0c  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 09 Sty 2012

Sk±d: Rzeszów~

   

Wys³any: 2014-08-29, 00:34   

https://www.youtube.com/watch?v=99xeCzG5JEY

W sieci jest tego bardzo dużo.
Tyle w temacie. Polska dla Polaków.
_________________
„Póki jesteÅ›my, nie ma Å›mierci, gdy jest Å›mierć, nie ma nas”
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-29, 07:35   

Myslę, że nikt nie powinien nikomu przeszkadzać do póki dana osoba wie, że nie jest u siebie. Co mi za różnica, kto mieszka obok, albo przed kim stoje przy kasie w sklepie. Gdy będzie zachowywał się jak Polak, przystosuje się do zycia w Polsce to spoko.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-29, 09:08   

philosophus napisa³/a:

Kiedyś Cyganie mieli taki kodeks, że kradli tylko by mieć na skromne życie i zdarzało się że oddawali ofierze część pieniędzy jeżeli dowiedzieli że została daleko od domu całkiem bez pieniędzy.


Kiedyś, kiedyś...kiedyś to i Babilończycy mieli swój kodeks. :-D

Hav0c napisa³/a:

https://www.youtube.com/watch?v=99xeCzG5JEY

W sieci jest tego bardzo dużo.
Tyle w temacie. Polska dla Polaków.



Haha, no to właśnie tak wygląda w £odzi, na Rudzkiej Górze.

Tak to jest jak się karmi ich socjalem, jak Czeczeńców.
BTW. - to jeszcze lepsze, cygańskie osiedle w Koszycach, na Słowacji, największe ich zbiorowisko w Europie
https://www.youtube.com/watch?v=YUFUkVivh_M
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-08-29, 17:46   

$karbówka napisa³/a:

BTW. - to jeszcze lepsze, cygańskie osiedle w Koszycach, na Słowacji, największe ich zbiorowisko w Europie



Deeejm :D Nawet jakbym wszedł tam nago to bałbym się o swoje narządy :D Obudzić się bez nery, bezcenne.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-01, 20:30   

Hav0c napisa³/a:

Tyle w temacie. Polska dla Polaków.



Jak zdefiniować Polaka?
Etnicznie współcześni Polacy to mieszanka różnych narodów słowiańskich oraz niesłowiańskich: niemieckiego, węgierskiego, litewskiego, francuskiego, szwedzkiego, holenderskiego, duńskiego, czasami nawet tatarskiego. Szlaki handlowe, migracja i wojny.

Hav0c napisa³/a:

https://www.youtube.com/watch?v=99xeCzG5JEY

W sieci jest tego bardzo dużo.



Aresztować i na roboty.
W przypadku Arabów i innych nacji posiadających własne państwa, gdyby się tak zachowywali: od razu deportacja.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Hav0c  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 09 Sty 2012

Sk±d: Rzeszów~

   

Wys³any: 2014-09-02, 15:49   

philosophus napisa³/a:

Etnicznie współcześni Polacy to mieszanka różnych narodów słowiańskich oraz niesłowiańskich: niemieckiego, węgierskiego, litewskiego, francuskiego, szwedzkiego, holenderskiego, duńskiego, czasami nawet tatarskiego. Szlaki handlowe, migracja i wojny.



Otóż to. Mieszkając w Polsce stali się polakami poprzez podporządkowanie się prawom i obowiązkom tutaj panującym. O takich nikt nie mówi, nikt nie słyszy a powód jest prosty. ¯yją z nami w zgodzie. Nie będę się wgłębiać ale Polska i Polacy dobrze wiedzą (a przynajmniej mam taką nadzieję), że mogą liczyć tylko na siebie i historia wielokrotnie to już pokazała.
_________________
„Póki jesteÅ›my, nie ma Å›mierci, gdy jest Å›mierć, nie ma nas”
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-09-02, 17:26   

Cytat:

"MieszkajÄ…c w Polsce stali siÄ™ polakami poprzez podporzÄ…dkowanie siÄ™ prawom i obowiÄ…zkom tutaj panujÄ…cym. "


Czyli - Chinczyk mieszkajacy w Polsce od 5 lat moze byc lepszym Polakiem, niz lysy w skorze z czerwona opaska, bo ten przestrzega prawa i obyczajow, a tamten nie? Podoba mi sie takie myslenie! : )
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:35   

Ranger napisa³/a:

Cytat:

"MieszkajÄ…c w Polsce stali siÄ™ polakami poprzez podporzÄ…dkowanie siÄ™ prawom i obowiÄ…zkom tutaj panujÄ…cym. "


Czyli - Chinczyk mieszkajacy w Polsce od 5 lat moze byc lepszym Polakiem...


Myślałem, że według Ciebie 5 lat za mało, żeby Chińczyk przestał być Chińczykiem. ;)

W Polsce mieszkam 9 lat, w Niemczech 19.
To ja jestem Niemcem czy Polakiem?
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:50   

Mi się wydaje że najsprawiedliwszym wyznacznikiem polskości byłoby chociaż posiadanie białych rodziców, najlepiej Polaków. Takie już radykalne podejście ale najczystsze. Najprostsze i sprawiedliwe - każdy obecny obywatel Polski jest Polakiem bo tak zostało ustanowione i nic z tym nie zrobisz. Nie zdziwiłbym się jakby mój prapraprapradziad był żydem a praprapraprababka była muzułmanką. W 100% czystych Polaków to żyje garstka :P
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com