Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Przesunity przez: Jimmy FoX | 2014-08-29, 13:35

Autor

Wiadomo

karo194  

User

cichawoda


Imię: Karolina

Wiek: 27

Doczya: 29 Sie 2014

   

Wysany: 2014-08-29, 12:29   Mężczyzna starszy o 16 lat

Poznałam niesamowitego faceta jedyny problem to różnica wieku. Oczywiście nie dla mnie, jemu też nie przeszkadza, że spotyka się z dziewczyną o 16 lat młodszą. Byliśmy razem na wakacjach i to jakoś mogłam ukryć przed rodzicami ale gdy on mi już proponuje ferie, następne wakacje,wspólne weekendy.Przecież nie mogę wiecznie ich okłamywać, że wybieram się gdzieś z koleżankami. Co ja mam im powiedzieć? Hej, spotykam się z super facetem,młodszym od was? Co mam robić :?:
 

poszukiwaczka

Stały User



Doczy: 16 Pa 2013

   

Wysany: 2014-08-29, 12:41   

Hmm jesteś już dorosła więc to twój wybór, oni raczej nie powinni mieć Ci nic do zarzucenia, prawda?
Czemu boisz się że źle go przyjmą? Tylko z powodu różnicy wieku czy też mają mu coś innego do zarzucenia?
_________________
Jak coś przyjdzie mi do głowy to wypełnię to pole.
 

kicz8912  

User


Doczy: 12 Sie 2014

   

Wysany: 2014-08-29, 12:42   

Powiem tak, jak dla mnie nie ma problemu, że jest 16 lat starszy, bo sam o tyle starszych znajomych mam.
Co do rodziców to może być problem, bo ich pierwsza reakcja to będzie zapewne, że chce cię wykorzystać.
Poza tym, zanim zdecydujesz się z nim gdziekolwiek pojechać, poznaj go dobrze. Spotkajcie się kilka razy w jakimś miejscu, poznacie się.
A rodzicom powiedz o nim tylko wtedy, kiedy będziesz miała pewność, że jest tym za kogo go teraz masz.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-08-29, 13:33   

Rzeczywiście trudna sytuacja, chociaż bardzo zbliżona do mojej. Mój "chłopak" jest ode mnie starszy 13 lat :-) Tylko ja się z tym kryję na potęgę, dlatego trudno coś ci doradzić. Moim zdaniem powinnaś szczerze porozmawiać najpierw z jednym z rodziców- z tym, z którym lepiej się dogadujesz. Być może uznają, że ci to minie. 16 lat różnicy to sporo, ale po swoim związku widzę, że większość różnic widoczna jest na papierze.
Poza tym cóż- ciesz się "wami". Rozmawiajcie dużo, poznawajcie się- być może mówię o rzeczach oczywistych, ale odnoszę wrażenie, że niektórzy przez "poznać" rozumieją "przespać".
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2014-08-29, 13:42   

ja tez jestem w podobnym zwiazkuz tym,ze roznica jest odrobine wieksza. mojej mamie mowie, ze moj partner ma 28 lat. mimo tego ze ma 38 lat. nie planuje z nim slubu,dlatego nigdy nie dojdzie do spokania. chociaz mama pragnie go poznac. nie naciska tak bardzo, widzi ze nie chce o tym zwiazku rozmawiac. masz 18 lat to twoja sprawa. wychodze z takiego zalozenia, ze rodzice nie musza o wszystkim wiedziec ,szczegolnie jezeli chodzi o wiek partnera, o jego rodzine, finanse itp. irytuja mnie zreszta takie pytania, zwykle klamie albo mowie nie wiem.tobie tez tak radze.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2014-08-29, 14:18   

A dla mnie to już przegięcie. Jest między wami przepaść emocjonalna.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

lexie  

Hiper wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 31

Doczya: 28 Sty 2012

   

Wysany: 2014-08-29, 15:32   

Po pierwsze zastanów się, czy to nie jest tylko twój kaprys. Jest szansa, że niedługo ci przejdzie, więc może nie warto rozpętywać burzy. Będziesz musiała o tym powiedzieć rodzicom, jeśli ten związek zrobi się poważny. W co, wybacz, ale wątpię.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Doczy: 14 Mar 2010

   

Wysany: 2014-08-29, 17:38   

Szej-Hulud napisa/a:

Rzeczywiście trudna sytuacja, chociaż bardzo zbliżona do mojej. Mój "chłopak" jest ode mnie starszy 13 lat



Jesteś pedziem? :>

Co do autorki tematu to nie jest tak źle :) W końcu nie upolowałaś samego Hefner'a (czy jak to się tam pisze). Osobiście jako rodzic to bym się krzywił okrutnie ale w rodzinie mam dwa podobne przypadki. Kobieta(!) starsza od męża o 10 lat i kobieta młodsza od męża o 12 lat. Babcie jakoś to przeżyły chociaż sama akceptacja tych faktów zajeła im kupę czasu. Trzeba postawić na swoim ;P
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Doczya: 16 Sty 2009

Skd: zza legendy mgie³

   

Wysany: 2014-08-29, 18:36   

Hmm. Nie będzie to takie proste. Moi rodzice mieli 'ale', gdy powiedziałam im, że spotykam się ze starszym o 8 lat chłopakiem.
Kilka długich miesięcy czekałam na to, żeby usłyszeć, że jest nawet w porządku.
Tylko ja wiem ile razy ryczałam próbując im wytłumaczyć, że on mnie nie wykorzystuje etc etc.
Teraz go bardzo lubią, a od miesiąca tak właściwie traktują go jak syna (w końcu po ślubie by wypadało ;) ).

Musisz się naszykować na to, że nie przejdzie to bez echa, a wręcz rozpętasz mega awanturę.
Moje zdanie jest takie, że jak na 18 lat - różnica 16 lat między partnerami to za dużo. I choćbyś nie wiem co mówiła - emocjonalnie nie jesteście na tym samym etapie. Jednak co innego 30latka z 46latkiem, a co innego 18latka z 34latkiem.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-08-29, 18:55   

Damn napisa/a:

A dla mnie to już przegięcie. Jest między wami przepaść emocjonalna.


Nie wiem, czy masz rację. Wbrew pozorom taki układ może mieć sporo sensu, jeśli autorka tematu jest emocjonalnie dojrzała. Ona będzie partnera "pobudzać", on ją "stopować". Jeśli przepaść nie będzie zbyt wielka, wówczas będą szczęśliwi. Wiadomo- jak jest, wie tylko karo194...

skejCiK napisa/a:

Jesteś pedziem? :>


Tak wyszło :-)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2014-08-29, 20:24   

Cytat:

Moje zdanie jest takie, że jak na 18 lat - różnica 16 lat między partnerami to za dużo. I choćbyś nie wiem co mówiła - emocjonalnie nie jesteście na tym samym etapie. Jednak co innego 30latka z 46latkiem, a co innego 18latka z 34latkiem.



Dokładnie tak. Ludzie mówią, że wiek nie gra roli. Najczęściej mówią to te dużo młodsze strony w związkach. 18 latka i 34 latek mają zupełnie różne poglądy na świat, jeśli mają takie same, to albo jedna strona jest emocjonalnie za stara, albo druga za młoda. To jest patologia. Różnice między wami się zrównają dopiero gdzieś za 10 lat najwcześniej, a i tak nie na pewno. Każdy, dosłownie każdy uważa, że jest wyjątkowo dojrzały jak na swój wiek, szczególnie będąc właśnie szczylem. A bardzo często nie jest.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

karo194  

User

cichawoda


Imię: Karolina

Wiek: 27

Doczya: 29 Sie 2014

   

Wysany: 2014-08-31, 15:22   

My tej przepaści nie odczuwamy. Czujemy się świetnie ze sobą w chwilach milczenia i kiedy rozmawiamy. On sam stwierdził, że jestem za dojrzała jak na swój wiek. Dużo już ze sobą przeżyliśmy ale patrząc na to ile się znamy to nic dziwnego.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2014-08-31, 17:08   

Cytat:

On sam stwierdził, że jestem za dojrzała jak na swój wiek.



A czego oczekiwałaś? To oczywiste, że nie powie Ci, że jesteś dla niego jak dziecko.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-08-31, 18:30   

Damn napisa/a:

A czego oczekiwałaś? To oczywiste, że nie powie Ci, że jesteś dla niego jak dziecko.


Mój daje mi czasem do zrozumienia, że jestem (np. kiedyś powiedział, że jestem dla niego trochę jak młodszy brat), więc na Twoim miejscu nie byłbym absolutnie tego pewien. Wszystko zależy od autorki (czyt. jej dojrzałości) i osobowości wybranka.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

karo194  

User

cichawoda


Imię: Karolina

Wiek: 27

Doczya: 29 Sie 2014

   

Wysany: 2014-09-01, 18:09   

Damn
mój problem był zupełnie inny. Nie martwię się o to że nasza znajomość się skończy bo nic nie trwa wiecznie. Chciałabym żeby ta znajomość nie była w ukryciu. I szanuje każdą odpowiedz i dziękuję ale jesteś trochę sceptycznie do tego nastawiony
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com