Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-30, 07:19   Niechciane zamówienie

Witajcie.

Ostatnio moja siostra dostała paczke, której nie zamawiała. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że była płatnosc przy odbiorze. Nie wiedziała za bardzo co zrobić to ją odebrała (koszt to tylko 45 zł). Była w niej chyba jakas część elektroniczna, nie wazne w sumie. Ani ja, ani ona sie na tym nie znamy. Dlatego mam kilka pytań na przyszłość

1. Co robić w takiej sytuacji? Powiedzieć listonoszowi/kurierowi, że nic nie zamawialiśmy i on to zabierze?
2. Czy da się zlokalizować kto takie coś wysłał? - Bardzo możliwe, że jakiś żartowniś.
3. Kto wtedy poniesie koszty za przesyłki itp - Jeśli byłyby tam podane wyłącznie moje dane to możliwe, że potem sklep będzie się czepiał mnie za to, że czegos nie odebrałem.
 

kicz8912  

User


Do³±czy³: 12 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-30, 08:12   

1. Dokładnie. Powiedz, że nic nie zamawiałeś i on to musi zabrać.
2. Jeśli jest to paczka za pobraniem, to poczta musi mieć dane nadawcy, jednakże nie zawsze chcą je udostępniać.
3. Ty nie poniesiesz żadnych kosztów, ponieważ przesyłka jest już opłacona w chwili nadania.
_________________
https://mojezyciemojasprawa.wordpress.com/
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-30, 08:23   

2. Ale to była wysyłka z jakiegoś sklepu internetowego po prostu na dane mojej siostry w tym przypadku
 

jnocctcop

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 30 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-08-30, 08:49   

Daj zdjęcie części to Ci powiem co to jest przynajmniej :mrgreen:
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-30, 10:25   

Ale wy głupie, że odebrałyście, jeśli faktycznie niczego nie zamawiałyście to nie jesteście zobligowane to zapłacenia należności. Takich rzeczy się nie odbiera, ale warto np kuriera zapytać z jakiej to jest strony, pod jakim nazwiskiem wysłane i z jakim numerem telefonu i przy kurierze zadzwonić i zorientować się o chodzi.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-08-30, 11:58   

Adreamin napisa³/a:

1. Co robić w takiej sytuacji? Powiedzieć listonoszowi/kurierowi, że nic nie zamawialiśmy i on to zabierze?


Tak.

Adreamin napisa³/a:

2. Czy da się zlokalizować kto takie coś wysłał? - Bardzo możliwe, że jakiś żartowniś.


Adres nadawcy na paczce.

Adreamin napisa³/a:

3. Kto wtedy poniesie koszty za przesyłki itp - Jeśli byłyby tam podane wyłącznie moje dane to możliwe, że potem sklep będzie się czepiał mnie za to, że czegos nie odebrałem.


Mogą się czepiać ile chcą, nic im to nie pomoże.

Umowa jest zawarta, jeśli dwie strony: przedsiębiorca i konsument wyrażą na to zgodę. Jeżeli sprzedawca wysyła towar to potencjalnego klienta nie przedstawiwszy mu wcześniej oferty i nie zapytawszy go o chęć zakupu danej rzeczy, to czyni to na własne ryzyko. W takiej sytuacji konsument nie ponosi żadnych zobowiązań. Innymi słowy zwolniony jest z dokonywania jakichkolwiek opłat. Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań.

Tyle prawo.
I pamiętaj - Koszty niezamówionych towarów ponosi sprzedawca! :]
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com