Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-08-30, 15:15   UPA, rzeź woÅ‚yÅ„ska, Ukraina i Polska teraz

Jak w temacie. Wasze zdanie na temat UPA, rzezi wołyńskiej i jak winne wyglądać stosunki polsko-ukraińskie teraz. Kto winny, my czy oni? Jak to się powinno przekładać na obecne wydarzenia na Ukrainie? Czy powinniśmy dochodzić się w sprawie zbrodni przeciwko narodowi polskiemu? Cokolwiek wam na duszy leży, piszcie.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-08-30, 21:12   

Jest osobny temat o zbrodni wołyńskiej, miejcie to na uwadze.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-09-19, 05:37   

skejCiK napisa³/a:

Czy powinniśmy dochodzić się w sprawie zbrodni przeciwko narodowi polskiemu?



A jak chciałbyś dochodzić się?

Ja mam lekko protekcjonalne stanowisko. Jeszcze Ukraińcy dojrzeją do rozliczeń. Osobiście nie oczekuję od nich w tak burzliwej chwili historycznej wznoszenia się na wyżyny moralnych powinności i poważnego traktowania historii. Polakom do dziś ciężko przychodzi mówienie o Jedwabnem, więc tutaj też nie będzie tak prosto.
_________________
#truestory
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-09, 08:11   

http://kresy24.pl/65069/t...y-kata-polakow/ - :-D
 

Dominoo17  

User

Dominik z Brzezin


ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 07 Mar 2015

Sk±d: Brzeziny

   

Wys³any: 2015-03-09, 20:54   

"Czy powinniśmy dochodzić się w sprawie zbrodni przeciwko narodowi polskiemu? "
Głupie pytanie, oczywiście że tak.....

Ja nie kumam, fascynacji Ukraińców, takimi bohaterami, o bardzo wątpliwej reputacji, owszem walczyli o niepodległość Ukrainy, ale k***a sposob w którym to robili, zasługuje na pogardę..,(szczególnie eksterminacja Polaków, ale też swoich, którzy byli przeciwko im) zresztą na Ukrainie o tym się nie mówi, bo jak powiesz żle o UPA, to od razu nazywają cie zdrajcą(w 80% przypadków)

Co to do wspieranie Ukrainy, to uważam że to nie nasza sprawa, i nie nasz konflikt., musimy zająć się swoimi sprawami, a nie wydawać spore pieniądze na Ukraińców..
 

ErwinRommel  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 26 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-03-13, 18:55   

Pomagać Ukrainie? Nigdy w życiu nie dałbym nawet grosza na pomoc ukrainie. To jest ich sprawa , zresztą Ukraina to praktycznie część Rosji a ukraincy to tak jak u nas ślazacy. Ja jestem za rozbiorem ukrainy ( wschodnia i centralna część dla nas reszta dla JE Władka putina) Nie ma co ukrywać że w zamierzchłej przeszłości Białoruś Ukraina Litwa była częścią RON więc powinno być tak do dziś gdyby nie nasza głupota i nieprzemyślane sojusze. Nie ma się co teraz rozczulac nad ukrainą. Co zrobią to zrobia ja jestem za brakiem jakiejkolwiek pomocy z naszej strony. Mamy długu więcej niż piasku w Sopocie a zawsze znajdują się pieniądze na bezsensowne rzeczy.
_________________
Historię piszą zwycięzcy!
Robert Brasillach

*Nie jestem nazistą, nie propaguje poglądów nazistowskich! Jestem socjalistą , szowinista i patriotą. Ty możesz to nazywać jak ci wygodnie.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-03-14, 04:56   

Dominoo17 napisa³/a:

Ja nie kumam, fascynacji Ukraińców, takimi bohaterami, o bardzo wątpliwej reputacji,



Nie znają historii (co jest w sumie normalne, nikt nie zna historii, jest tylko kwestia jak bardzo), względnie mają lekceważące podejście do zbrodni czasu przeszłego, za to jak każdy współczesny naród, dali sobie wmówić że niepodległość i odrębność jest jakąś wielką wartością. Tymczasem, Ukraińcy wywodzą się ze zbieraniny jaka powstała na tych ziemiach za czasów IRP, z kolei jeżeli mowa o Polakach, to w tamtych czasach tożsamość narodową miało jakieś 10% i jakoś ludzie żyli. Skądinąd całkiem nieźle, bo do początków XVII wieku w Polsce było dość spokojnie, swobodnie i był rozwój gospodarczy i społeczny. Powstawanie nowoczesnych narodów to dopiero XIX wiek, i z jakim skutkiem? Państwa stały się silniejsze, zwłaszcza militarnie, bo można było stworzyć gigantyczną armię z niezłym morale, a gospodarkę oprzeć na starcach i kobietach karmionych głównie burakami i inną paszą dla bydła, miliony ginęły na frontach i to by było na tyle.

ErwinRommel napisa³/a:

Historię piszą zwycięzcy!




Kiepski cytat. Lepszy jest bardziej ogólny, że historia jest pisana z punktów widzenia. Bo na durne cytaty się później durnie powołują, nie rozumiejąc że ocalały przegrany będzie wciskał kit podobnie jak zwycięzca, tylko że ze swojego punktu widzenia.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Dominoo17  

User

Dominik z Brzezin


ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 07 Mar 2015

Sk±d: Brzeziny

   

Wys³any: 2015-03-14, 18:32   

Ukraincy to nic innego jak powiedział philosophus przysłowiowa zbieranina... , dla mnie osobiście nie istnieje takie coś jak naród Ukraiński, to samo tyczy się narodu Białoruskiego, który jest tak naprawdę mieszanką Rusinów,Polaków i Litwinów..
 

ErwinRommel  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 26 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-03-14, 20:23   

Kolego philosopus a jak myslisz czy historie ukrainy czy chocby krajów dawnego bloku wschodniego nie pisali zwyciezcy? ;) ZSRR po wojnie odpowiednio wszystko spreparował także i historie tych narodów wiec dlaczego uwazasz ze ten cytat jest nie na miejscu? Gdyby nie rosjanie (zwyciezcy) nie byloby u nas PRL byc moze nie byłoby nas na mapie wiec twoja teoria jest nieuzasadniona ;) pozdrawiam
_________________
Historię piszą zwycięzcy!
Robert Brasillach

*Nie jestem nazistą, nie propaguje poglądów nazistowskich! Jestem socjalistą , szowinista i patriotą. Ty możesz to nazywać jak ci wygodnie.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-03-14, 23:01   

ErwinRommel napisa³/a:

Kolego philosopus a jak myslisz czy historie ukrainy czy chocby krajów dawnego bloku wschodniego nie pisali zwyciezcy?



W sensie siły sprawczej, to specyficzne spojrzenie, bardziej się odnosiłem do samej interpretacji.

ErwinRommel napisa³/a:

twoja teoria jest nieuzasadniona



W którym miejscu? Twierdzenie że historia jest pisana z punktu widzenia, nie jest sprzeczne z twierdzeniem o pisaniu jej przez zwycięzców. Pisanie przez zwycięzców, to tylko węższe twierdzenie, mieszczące się w tym o którym wspomniałem.
Zaznaczam to nie z myślą o Tobie, tylko dlatego że nie brakuje różnej maści półgłówków, którym się wydaje że można zaufać wersji jednej ze stron i później jest iluś typów którzy twierdzą np. że Hitler musiał atakować Polskę, żeby bronić mniejszość Niemiecką, "bo historia jest pisana przez zwycięzców", a w książkach przegranych nazistów wyczytali że byliśmy strasznymi potworami. :hyhy:

Tego problemu nie unikniemy także w innych sprawach
Niestety historycy to często ludzie nikczemnego (w staropolskim sensie) charakteru i nie można za bardzo ufać ich obiektywizmowi, niezależnie od tego w jakim systemie pisali, wielu idzie na historię po prostu po to, żeby bronić wizji którą wynieśli z domu albo z towarzystwa.
Oczywiście jak najbardziej masz rację, że ZSRR preparował historię. Demokratyczna historiografia nie jest też od tego wolna, choć zdecydowanie bardziej zróżnicowana.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

ErwinRommel  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 26 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-03-15, 07:24   

Dokładnie zakłamań tak czy tak nie unikniemy nie ważne z której strony na to patrzeć ;) W XXw. dużą siłę sprawcza w historii miała także propaganda głoszona przez prawie wszystkie partie nazistowskie , faszystowskie , komunistyczne i wszystkie pokrewne dlatego u nas historia Polski jest taka a nie inna , a gdybyśmy spojrzeli na to od strony np. Niemieckiej bedziemy mieli spore lub ogromne różnice w wielu sytuacjach ;)
_________________
Historię piszą zwycięzcy!
Robert Brasillach

*Nie jestem nazistą, nie propaguje poglądów nazistowskich! Jestem socjalistą , szowinista i patriotą. Ty możesz to nazywać jak ci wygodnie.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-15, 13:50   

Zwycięzcy to zwykle opowieści mogli co najwyżej ubarwiać, lekko tuszować swoje przewinienia, straty militarne, złe rządy itp. - i to w czasach bardzo dawnych ( starożytność, średniowiecze ), potem jest już trudno.

Przecież, obecnie co rusz trzeba się fechtować, na argumenty i obalać kłamstwa niby to zwyciężonych - nazistów, konfederatów z Południa USA, komunistów, faszystów, falangistów, imperialistów, rasistów, idiotów którzy myślą, ze ¯ydzi już w czasie rewolucji neolitycznej ( 13 tys. lat temu ) zaczęli swoje spiski, fundamentalistów religijnych i wszelkiego innego rodzaju kretynów - gdyby historię pisali zwycięzcy, którzy popalili archiwa i stosują jakąś globalną propagandę jedynego poglądu, to wszystkie te oszołomy nie mogłyby nawet słowem pisnąć, bo skąd by wzięli te swoje pierdoły?

ErwinRommel napisa³/a:

a gdybyśmy spojrzeli na to od strony np. Niemieckiej bedziemy mieli spore lub ogromne różnice w wielu sytuacjach


Owszem, tyle, że historia czyli FAKTY, które miały miejsce, są jedne i niezależne od tego jakie kto głosi poglądy.
Niemcy piszą, że Polacy w latach 1919-1920 ukradli niemiecką ziemię ( Wielkopolska, ¦ląsk, Pomorze ), historycy nawet poważni jak Kershaw czy Beevor, piszący z perspektywy wrogiej nazistom, ale jednocześnie z typowym anglosaskim zachodnio-centryzmem, łykają te same pierdoły i też piszą "Poland thanks to the Entente supporting votes, take possession of the lands inhabited largely by Germans (80%)".

Tu zarówno autorzy reprezentujący wygraną stronę jak i przegraną piszą te same pierdoły -
Mamy tu do czynienia z pisaniem o tych ziemiach, jakby historia Polski zaczęła się w roku 1919, a czy to Polska magicznie powstała sobie w roku 1919, a wcześniej na tych terenach to byli tylko Niemcy?
Gdyby cofnąć się do roku 1772 to okazuje się, iż te tereny są polskie, a ukradzione właśnie przez Prusy, które po 123 latach krzyczą, że to Polacy kradną.
Czy Niemcy stanowili tam większość?
Nie, proporcje były różne, niemniej nigdy w Poznaniu Niemców nie było więcej niż ludności polskiej, a i tak cały ten skład narodowościowy, jest podawany ignorując zupełnie "kulturkampf" i próby germanizacji, co skutecznie daje złudzenie, iż to Niemcy tam stanowili rdzenną ludność i na dodatek większość.

Inną sprawą jest pisanie faktów, ale używanie ich do rozpowszechniania swoich własnych bredni - wspominałem kiedyś o oskarżaniu Polaków o gwałty na włoskich kobietach pod Monte Cassino - tuż ten sam typek chronicznie nienawidzący Polaków i Czechów ( i w sumie ciekawe z czego to się bierze, bo jakoś nie pamiętam kiedy Polacy czy Czesi robili jakieś najazdy na Włochy) , swego czasu przedstawiał tez statystyki i tabele jak to w okupowanej Polsce w roku 1941 znacząco wzrosła dystrybucja żywności, artykułów chemicznych itp. - miał to być dowód na to jak pod nazistowskim butem Polakom było dobrze.
Fakty były takie, iż faktycznie wzrósł import żywności, ale nie dla Polaków - to było przeznaczone dla blisko 3 milionów niemieckich żołnierzy szykujących się do ataku na ZSRR.
I kto nie na dobrze historii tych ziem, ( w większość na zachodzie nie zna ) może te pierdoły łatwo łyknąć.

I te manipulacje nie pisał, żaden zwycięzca, tylko właśnie neo-faszystowska łajza, chwaląca się że miał dziadka w "Czarnych Koszulach".

Tak jak pisał philosophus, niektórzy swoje chore rasistowskie ideologie względem innych narodowości próbują usprawiedliwiać manipulując historią - i wcale nie zgodnie z tym co piszą zwycięzcy.
Wręcz odwrotnie.

Także, serio radziłbym się zastanowić, czy książka pisząca o tym jak Niemcy, zrobili prowokację gliwicką i potem ględzili brednie o mordowaniu ich przez Polaków jest zła, bo pisana z perspektywy zwycięskiej strony antyhitlerowskiej - a ta ględząca o tym, iż Hitler musiał bronić Niemców i dlatego napadł na Polskę, jest ta dobra, bo pisana przez przegranych.

Paradoksalnie, mimo szumnego hasełka o historii pisanej przez zwycięzców to ci zwolennicy przegranych ciągle piszą bzdety.
 

ErwinRommel  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 26 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-03-15, 14:13   

Temat rzeka i ile ludzi tyle opinii ;) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tego nie zmienimy, nie zagłębiajmy się dokładnie w odniesieniu do cytatu ale wystarczy spojrzenie na ogół . Nie wnikam w ten temat tak głeboko ale proste stwierdzenie USA UK pokonały państwa osi ( tak wliczam tu też francuzów , polaków , i wszystkich tych którzy także brali udział w walkach przeciw państwom osi) jednocześnie zmieniając bieg historii. Gdyby wygrali niemcy czy historia XXw byłaby taka sama jak ta obecna? nie sądze ;) Nie zgłębiam dokładnie tego tematu bo nie o to mi chodzi , po prostu patrząc globalnie to zwycięzcy piszą ( zmieniają , co wolisz) historię. Jaka byłaby historia gdyby to CSA wygrała wojne? Czy nasza historia byłaby taka sama ? Nie ich wygrana na 100% zmieniłaby bieg historii. Można takich przypadków wymieniać mnóstwo. Popatrz na to ogólnie , a nie jak do tej pory dogłębnie a zrozumiesz o co mi chodzi ;) pozdrawiam :-D
_________________
Historię piszą zwycięzcy!
Robert Brasillach

*Nie jestem nazistą, nie propaguje poglądów nazistowskich! Jestem socjalistą , szowinista i patriotą. Ty możesz to nazywać jak ci wygodnie.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-15, 14:29   

ErwinRommel napisa³/a:

Nie zgłębiam dokładnie tego tematu bo nie o to mi chodzi , po prostu patrząc globalnie to zwycięzcy piszą ( zmieniają , co wolisz) historię. Jaka byłaby historia gdyby to CSA wygrała wojne? Czy nasza historia byłaby taka sama ? Nie ich wygrana na 100% zmieniłaby bieg historii.


A no to jest zupełnie co innego - zwycięzcy kreują historię. To truizm.
Tyle tylko, że przegrani także, ot - gdyby pewien żołnierz burski miał lepszego cela, to sprzątnąłby Winstona Churchila i nie słyszelibyśmy o nim jako wielkim polityku, ale sympatycznym grubasku zastrzelonym w wojnie burskiej.
No i nie mielibyśmy nazwy "komandos" w słowniku militarnym, bo ów polityk ją do niego wprowadził. ;)

A kto wie, ile wspaniałych umysłów w dziedzinie medycyny, chemii, metalurgii, matematyki itp. - zamordowali naziści w obozach?
Ile szkody wyrzÄ…dzili?
Ich wpływ na historię ludzkości mimo przegranej wojny, był gigantyczny.

Historię kreują wszyscy, tylko w różnym stopniu.
 

ErwinRommel  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 26 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-03-15, 14:38   

Tak zgadzam się. Nigdy nie dowiemy się co by było ale spekulować zawsze można ;) Wszyscy w różnym stopniu kreujemy naszą historię ale musisz przyznać że zwyciezcy mają w tym niejednokrotnie największy udział :-P
_________________
Historię piszą zwycięzcy!
Robert Brasillach

*Nie jestem nazistą, nie propaguje poglądów nazistowskich! Jestem socjalistą , szowinista i patriotą. Ty możesz to nazywać jak ci wygodnie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com