Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MAG44

User


Do³±czy³: 20 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-30, 18:00   Zawód.

Witam. Idę teraz do 3 kl. gimnazjum. Już powoli zaczynam się zastanawiać nad zawodówką i wyborem zawodu. W podstawówce byłem leniem i miałem same 3, tylko z matematyki 2. W gimnazjum 2 z matmy się utrzymuje, ale w obydwu klasach z reszty przedmiotów miałem 4/5 (po prostu zacząłem się uczyć). ¦rednia w pierwszej klasie to 4,0, a w drugiej 4,2. Myślę, że w 3 klasie nie będzie problemów. Tylko ta matma, nie lubię tego przedmiotu a w technikum czy liceum na rozszerzonej sobie raczej nie dam rady. Nie rozumiem tego po prostu. Czy to dobry wybór by iść do zawodówki a potem do LO uzupełniającego? Mam wybrane zawody: Elektryk, Wykończeniówka, Hydraulik, Kucharz. Który z nich byłby najlepszy? Myślałem nad elektrykiem, ale mam mieszane uczucia. Trudny jest ten kierunek? jak jest na praktykach i czy trudne są przedmioty zawodowe? Prosiłbym o pomoc, bo nie mam się kogo doradzić, a nie mam ojca. Mieszkam sam z mamą, a ona niewiele raczej mi podpowie. Chciałaby pewnie żebym poszedł do LO i na studia. Mój kolega poszedł do tech. informatycznego, po pierwszym roku chciał się przepisać do zawodówki, ale posłuchał mamy i został. Przepisał się dopiero po ukończeniu drugiej klasy i musiał od nowa zacząć. Nie chcę stracić 2 lat tak jak on, dlatego proszę o pomoc.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-08-30, 22:56   

MAG44 napisa³/a:

Myślałem nad elektrykiem, ale mam mieszane uczucia. Trudny jest ten kierunek? jak jest na praktykach i czy trudne są przedmioty zawodowe?


Wiesz, do tego trzeba mieć zamiłowanie. Ale wiedz, że po elektryku najczęściej do tej najcięższej pracy się załapiesz czyli w ciepłym biurze naprawiając komputery sobie raczej nie posiedzisz...
Wykończeniówka - harówka fizyczna... Tyle.
Hydraulik - no nawet ponoć dobrze płatne, ale do tego też trzeba mieć smykałki troche.
Kucharz - w porównaniu do innych wymienionych przez ciebie to wymaga najmniej pracy fizycznej, ale musisz chociaż trochę lubić gotować. Jeśli jesteś dobry to możesz też kosić niezły hajs.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2014-08-31, 09:18   

Elektryk- nauka oparta na przedmiotach typu: fizyka, matematyka oraz zawodowe pokroju elektrotechnika, elektroenergetyka, różne pracownie oraz obróbka. Jeśli nie zrozumiesz środowiska prądu to niestety nie będziesz elektrykiem. Wbrew pozorom nie jest to łatwy zawód.
 

sklmon

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-01, 13:58   

Teraz najbardziej rozchwytywanym zawodem bez wątpienia jest informatyk i w tę stronę na Twoim miejscu bym zmierzał.
 

żabciaa  

User


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 31

Do³±czy³a: 09 Lip 2014

Sk±d: Zgierz

   

Wys³any: 2014-09-01, 14:54   Re: Zawód.

Witaj!
Ja wybrałam szkołę w Zgierzu o zawodzie technik dentystyczny. Jest to zawód medyczny.
Ta szkoła jako jedyna w Polsce oferuje szkolenia ze środków unijnych, zawsze coś nowego można zobaczyć, nauczyć się. Ja jestem zadowolona ze swojego wyboru.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com