Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-02, 15:19   Nauka "na pamięć"

Co robicie gdy trzeba się nauczyć na pamięć np. definicji, fragmentu książki czy wiersza? Mi nie pomagało specjalnie czytanie tekstu ani słuchanie go (Potrafiłem nagle wszystko zapomnieć ;) ).
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

marcinb1  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 18 Lip 2014

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-09-02, 16:02   

Ja nigdy nie uczÄ™ siÄ™ reguÅ‚ki tak jak jest w książce/zeszycie, staram siÄ™ jÄ… zrozumieć i potem na sprawdzianie tworzÄ™ swojÄ… wÅ‚asnÄ… reguÅ‚kÄ™ (oczywiÅ›cie zgodnÄ… z tÄ… co miaÅ‚em siÄ™ nauczyć). Niektórzy z moich znajomych przepisujÄ… sobie wszystko co ważne do odrÄ™bnego zeszytu i uważajÄ… że w ten sposób zapamiÄ™tujÄ… (fakt że oceny majÄ… dobre), nie wiem czy to faktycznie jest dobra metoda bo ja wolÄ™ siÄ™ uczyć „po swojemu”.

[ Dodano: 2014-09-02, 17:06 ]
a jeśli chodzi o fragment książki to staram się zapamiętać najpierw jeden wers, jak zapamietam to powtarzam z pamięci sobie pierwszy wers i czytam drugi, jak zaczynam coś kojarzyć z drugiego wersu to próbuje go powiedzieć z pamięci i sprawdzam czy powiedziałem dobrze. Jak powiedziałem dobrze to powtarzam sobie dwa pierwsze z pamięci a trzeci wers sobie czytam i tak dopóki nie zapamietam itd.
 

Quik

User



Do³±czy³: 01 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:35   

W moim przypadku pomagało robienie sobie własnych notatek bo wtedy człowiek się skupia na tym co pisze i automatycznie zapamiętuje a potem powtórki,powtórki i jeszcze raz powtórki ;)
_________________
Zabij jednego człowieka, a będziesz mordercą.
Zabij miliony, a nazwÄ… ciÄ™ zdobywcÄ….
Zabij wszystkich, a będziesz bogiem.
J.Rostand
 

mmate  

User


ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 02 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 23:34   

Można zrobić własne kolorowe notatki, albo posługiwać się schematami. Niektóre definicje łatwo zapamiętać jeśli zdania ułożysz w odpowiedni schemat. Może być w głowie, może być w formie pisanej albo rysowanej. Ucząc się na egzamin z fizyki do każdej definicji robiłem rysunek, schemat, cokolwiek co pomogło mi zobrazować daje pojęcie. Podobnie uczyłem się innego przedmiotu (technicznego), po 12h godzinach nauki (bez przerw) zdałem na 4.5 :)

Co do nauki samego tekstu np. książki... Najlepiej uczyć się partiami, wzrokowo, każdy fragment zapisać innym kolorem. Moja babcia miała metodę taką, aby do każdego tekstu dopasować sobie znaną melodię i uczyć się tego jak piosenki.
 

Majka1  

User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-05, 21:30   

Zawsze robiłam tak że powtarzałam sobie np.pierwszy fragment tekstu po kilka/naście razy jak zapamiętywałam przechodziłam do następnego fragmentu a później powtarzałam całość już nauczoną.
_________________
katalog firm
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-09-13, 18:59   Re: Nauka "na pamięć"

Logan128 napisa³/a:

Co robicie gdy trzeba się nauczyć na pamięć np. definicji, fragmentu książki czy wiersza? Mi nie pomagało specjalnie czytanie tekstu ani słuchanie go (Potrafiłem nagle wszystko zapomnieć ;) ).



Zależy czego się uczę. Przede wszystkim nie uczę się na pamięć książek, bo to nie ma sensu no i bardzo szybko się takie rzeczy zapomina. Przejrzyj sobie moduł LearnMax w serwisie Brainmax - to przewodnik po tym w jaki sposób skutecznie się uczyć i co wpływa na skuteczność przyswajania wiedzy. Mnie się przydało.
 

xevrakhan  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-13, 19:33   

O Jezus ludzie co za problemy ;) Po prostu człowiek się uczy tekstu na pamięć i tyle. Ja biorę tekst do ręki i chodzę cały dzień po domu wykonując codzienne czynności i mówię go na głos, coraz mniej podpowiadając sobie kartką. O ile stres nie zeżre przed klasą to wszystko się udaje :)
 

paolita5

User


Do³±czy³: 17 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-17, 11:53   

Nauka na pamięć nie ma sensu. Najlepiej uczyć się poprzez skojarzenia, mapy myśli etc. Aby sprawdzić swoją wiedzę albo uczyć się skutecznie i przyjemnie, polecam testy za darmo w serwisie -> http://www.sprawdzsie.pl/
 

marjan  

User


Do³±czy³: 27 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-27, 11:47   

Nie umiem nauczyć się o tak czegoś na pamięć. Jeśli już muszę np.: wiersza czy regułki to tworze historią którą przytaczając powtarzam wiersz czy regułkę.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com