Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Alers

User


Do³±czy³: 29 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 16:36   Totalny mÄ™tlik...

Witam. Piszę, ponieważ mam totalny mętlik w głowie, nie wiem co robić, gdzie iść... Mianowicie chodzi o szkołę, a dokładniej profil... W zeszłym roku nie zdałem w 1 klasie technikum na kierunku informatyka czego bardzo żałuję, ponieważ miałem bardzo fajną klasę, nieporównywalną do żadnej wcześniejszej i nie doceniłem tego, olewałem szkołę i teraz żałuję jak ch*j ;/
W tym roku wybrałem na początek zawodówkę z profilem monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (wykończeniówka). 2 tygodnie przed rozpoczęciem zmieniłem ten kierunek na kucharza... Dzisiaj miałem pierwszy dzień w szkole, trafiłem do klasy z 8 chłopakami i 18 dziewczynami... Najgorsze jest to, że te chłopaki to totalne durnie i jak ich słucham to uwierzyć nie mogę... Jeden był w OHP, drugi rok temu chodził tylko 2 tygodnie do szkoły i potem na same praktyki, generalnie mówi, że robił już w 3 zawodach ^.- ( i nadal jest w 1 kl zawodówki (!) ), trzeci też jakiś kretyn... O reszcie nawet mi się pisać nie chce. Praktyki załatwiłem sobie sam i nagle się okazało, że będę chodził na 10 i 11 ( prawdopodobnie po 6h dziennie, ale może być nawet 8... ). I generalnie nie jestem zadowolony.
Myślałem nad tym żeby wrócić na wykończeniówkę, ale czuję, że praca na budowie to nie dla mnie.

Już nie wiem co robić, nie chce zostawać w tej klasie z tymi kretynami i tyloma dziewczynami... Dzwoniłem już do innej szkoły i jutro dostanę informacje czy jest wolne miejsce na kucharzu. Myślałem też nad fryzjerem, praktyki miałbym 5 minut drogi od domu, do tego szef zna mojego tatę, a ja obcinam się u niego od 5 lat, praktykantów już widziałem, więc myślę, że nie byłoby problemu z przyjęciem. Co o tym myślicie ?
Do technikum drugi raz nie bardzo bo znów nie dam rady i będzie dupa, myślałem tez nad liceum, ale nie mam pojęcia jaki kierunek, a do tego po LO trzeba iść na studia, a u mnie z nauką cienko...

Pomocy bo naprawdę nie mam pojęcia co robić, mam mętlik i odechciewa mi się wszystkiego jak pomyślę, że mam znowu siedzieć w klasie z tymi idiotami i wysłuchiwać tych bzdur ( lepiej nie będę pisał o czym dzisiaj gadali... ).
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-02, 17:21   

Technikum. Nie ma opcji, jeśli nie znosisz ludzi w zawodówce. Idź do dyrektora, powiedz, że chciałbyś wrócić i zdać ew. jakieś specjalne egzaminy (nie znam procedur, moze się da) i wkuwaj. Wkuwaj, wkuwaj, wkuwaj... Informatyka nie jest taka zła akurat :p

Naprawdę, innego wyjścia za bardzo nie ma. Ty sobie nie "nie dałeś rady" tylko jak sam to ująłeś "olewałeś szkołę". Więc DO ROBOTY. Serio, nie pożałujesz. I potem masz opcję choćby studiów zaocznych z pracą jak się postarasz.
 

Alers

User


Do³±czy³: 29 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 17:26   

Ale mówisz o powrocie do tamtej klasy sprzed roku ? Nie wiem czy jest to możliwe jeśli nie zdałem... Nawet do komisa nie zostałem dopuszczony bo miałem za dużo ocen niedostatecznych.

Nie to, że nie znosze ludzi w zawodówce, tylko po prostu tych kretynów z którymi jestem teraz w klasie ;/
Chociaż w sumie... Pewnie do zawodówki idą tylko takie debile ;/
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-02, 17:31   

Raczej mówię, że technikum ma ogólnie wyższy poziom niż zawodówka.

Powiedz mi tylko tyle - kładą w technikum BARDZO duży nacisk na infę? W sensie, czy mógłbyś im pokazać, że jesteś w niej geniuszem i przepchną Cię wtedy jak mogą?
 

Alers

User


Do³±czy³: 29 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 17:33   

To wiem, że ma wyższy poziom, przecież to oczywiste ;p

Tam gdzie byłem ? Raczej byłbym w stanie uzyskać z przedmiotów zawodowych pozytywne oceny, nie pamiętam nic trudnego czego nie byłbym w stanie się nauczyć.
Ale przecież to niemożliwe żeby przywrócili mnie do tej szkoły i w dodatku dali możliwość ( nie wiem jak ) poprawienia zeszłego roku... A na koniec powrót do starej klasy ;>

Myślałem nad skończeniem zawodówki i ewentualnie potem zrobienie technika zaocznie z informatyka, będzie zdecydowanie łatwiej. Jednak nie wiem gdzie mam się teraz udać ;x
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:04   

Wyższy w sensie też ludzi, duuuuużo łatwiej będzie Ci trafić na sensowną klasę.

Bardziej będzie Ci się chciało wtedy? Jak jeszcze będziesz pracował i tylko robił technikum zaocznie? Powrót do dawnej klasy byłby super rozwiązaniem. Nierealistycznym - być może. Ale zacznij od pogadania z dyrem jaka jest sytuacja. Być może gdybyś po choćby pół roku zaliczył materiał... powinny być możliwe takie manewry, tylko musiałbyś ścisnąć tyłek, uczyć się sam. Jak zostaniesz w zawodówce, pewnie będziesz się męczył z takimi klasami na wielu profilach, może nie na wszystkich, ale chcesz się tak tułać?
 

Alers

User


Do³±czy³: 29 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:10   

Nie chce, ale przecież to jest niemożliwe, nigdy jeszcze nie słyszałem o takim przypadku żeby uczeń wrócił sobie po takim czasie do klasy.
Nawet gdybym zaliczył tamten rok to po jakimś czasie, a co z tym obecnym ? To niemożliwe, a nawet jeśli to dyrektor na coś takiego nie zezwoli...
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:16   

Well, po prostu nie lubię mówić, że "to niemożliwe" dopóki się nawet nie zapyta. A btw, takich przypadków nie ma, bo jak ktoś olewa szkołę, to zwykle cały czas i nie próbuje się podciągnąć w pół roku za półtora.
 

Alers

User


Do³±czy³: 29 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:20   

A ja nadal nie wiem co robić... Nie chce zostawać tu gdzie jestem, ale nie wiem tez gdzie iść >.< Jestem załamany totalnie ;c
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:24   

Nosz ffs. "jestem załatwiony totalnie" a na JEDYN¡ OPCJÊ, która sprawia że NIE JESTE¦, czyli zakucie w gruncie rzeczy półtora roku szkolnego w pół roku (co przy materiale w technikum nie jest jakoś strasznie trudne jeśliś niegłupi) reagujesz, że to niemożliwe. Idź, zapytaj dyrektora, ukorz się, powiedz, że zmądrzałeś i spróbujesz w pół roku wykuć się wszystkiego. Idź do cholernej Canossy i pokaż, że Ci zależy - nie gwarantuję, ale to jest JEDYNA opcja, która może wypalić. Sam to w sumie stwierdziłeś. Finito.
 

Alers

User


Do³±czy³: 29 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:54   

Już to sobie wyobrażam... Umowa ustna z dyrektorem, że wrócę za pół roku i zaliczę niemalże wszystkie przedmioty z pierwszej klasy, a do tego w chwile zdobędę oceny w drugiej klasie. A gdybym przez ten cały czas nawet chodził do tej drugiej klasy na co dyrektor na 10000% się nie zgodzi to niemożliwe jest uczenie się tamtego roku i obecnego jednocześnie. Ten pomysł odpada, nie zdałem i tyle, zawaliłem i tego już nie naprawię, muszę szukać nowej drogi... Dlatego piszę na tym forum o pomoc.

Generalnie interesuję się sportem, piłką nożną... I to bardzo, mógłbym pisać nawet jakieś artykuły na strony / do gazet, coś z tych rzeczy. Czyli dziennikarstwo - ale to najpierw musiałbym iść do liceum, o jakim kierunku ?
Nauczanie wf też nie byłoby złe... Ale tutaj znowu pytanie - jaki kierunek w liceum ?

Wiem, że po liceum musiałbym iść na studia, ale myślę, że w zaocznych dałbym rade.

[ Dodano: 2014-09-02, 22:24 ]
Myślę nad liceum w dosyć fajnej szkole o profilu społeczno - informacyjny. I mam pytanie - mógłbym po tym iść na jakieś studia dziennikarskie ? To ma jakieś powiązanie ?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com