Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

insomnia7

User


Do³±czy³: 02 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 22:34   Strach i panika przed wszystkim. Czy to choroba?

Witajcie.Mam 17 lat. Moim problem jest ogromny strach przed wszystkim. Ocenianiem, szkołą, życiem. Często ze stresu boli mnie brzuch, wymiotuję. Nie mogę spać. Mam wrażenie,że wszystko dookoła chce mnie pożreć. Nie potrafię odpocząć. Wszystko mnie przerasta i dobija.A potem użalam się nad sobą, że jestem słaba. Przez co się denerwuje bo nienawidzę czegoś takiego....Czy to mogą być jakieś zaburzenia psychiczne? Przecież nikt normalny tak nie ma. Dodam,że moja mama ma coś w rodzaju lekkiej schizofrenii. Proszę o pomoc bo to tak bardzo rujnuje życie, że aż wcale nie chce się go podtrzymywać.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-09-02, 22:36   

Rozpoczął się rok szkolny, może to zwykły stres? Ciężko powiedzieć, nie jest psychologiem, dlatego sama zgłoś się do szkolnego psychologa i opowiedz mu wszystko. Będzie wiedział, co robić.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Domcixa  

User

:*


ImiÄ™: Dominika

Wiek: 25

Do³±czy³a: 02 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 23:03   

Według mnie to jest zwykły stres. Jest wiele objaw przemęczenia... Jesteś tylko człowiekiem, a Twój organizm poprzez nerwy, stres się wyniszcza.
Bóle brzucha, nudności są bardzo częste jeżeli chodź o stres. Zdarzają się objawy np. że nic nie jesz, bo po prostu z nerwów Twój organizm nie przyjmuje tego co jesz na co dzień. Nie możesz spać, masz bóle w kościach itp. itd.
Co ja Ci radzę z doświadczenia (bo chyba każdy w życiu przechodził taki czas gdzie jego nerwy sięgały zenitu) najlepiej abyś się odprężyła. Znalazła wolą chwile dla siebie, bliskich i znajomych. Musisz pamiętać, że nasz organizm jest skomplikowany. Dlatego zacznij dbać o siebie bardziej niż zwykle. Bądź dla siebie taką drugą "mama". Każdy inaczej się odpręża, ale najlepiej abyś robiła to w zdrowy sposób jeżeli wiesz co mam na myśli :)
Jeżeli nie przejdzie Ci to najlepiej abyś skontaktowała się z pedagogiem szkolnym (psychologiem) z pewnością Ci pomoże, jeżeli to nie jest związane ze stresem tylko na podłożu psychicznym.

Pozdrawiam Dominika.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-09-02, 23:03   

Nie umiesz walczyć ze stresem. Pytanie tylko dlaczego jest on aż tak duży. Miałaś jakieś silnie negatywne wspomnienia związane ze szkołą i ocenianiem? Tak jak radzi Jimmy FoX, psycholog powinien Ci pomóc. Ale ponad wszystko proszę Cię, nie idź do tego szkolnego. Z doświadczenia wiem, że możesz natrafić na naprawdę paskudnego człowieka. Wybierz zwykłego psychologa. On poradzi Ci co i jak powinnaś robić, może zaproponuje terapię, która stopniowo pomoże Ci obniżyć poziom stresu i nauczy Cię jak sobie z nim radzić. Trzymam kciuki. :-)
 

Domcixa  

User

:*


ImiÄ™: Dominika

Wiek: 25

Do³±czy³a: 02 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 23:09   

Hella napisa³/a:

Nie umiesz walczyć ze stresem. Pytanie tylko dlaczego jest on aż tak duży. Miałaś jakieś silnie negatywne wspomnienia związane ze szkołą i ocenianiem? Tak jak radzi Jimmy FoX, psycholog powinien Ci pomóc. Ale ponad wszystko proszę Cię, nie idź do tego szkolnego. Z doświadczenia wiem, że możesz natrafić na naprawdę paskudnego człowieka. Wybierz zwykłego psychologa. On poradzi Ci co i jak powinnaś robić, może zaproponuje terapię, która stopniowo pomoże Ci obniżyć poziom stresu i nauczy Cię jak sobie z nim radzić. Trzymam kciuki. :-)



Hella co do pedagoga szkolnego mogę sie tutaj nie zgodzić. To, że Ty miałaś takie doświadczenie z psychologiem nie oznacza, że każdy musi taki być. Niektórzy naprawdę dobrze się trzymają z psychologami szkolnymi, bo są świetnymi ludźmi, którzy nadają się do tej dość nie łatwej pracy. Jeżeli wie, że w jej szkole jest osoba, która potrafi pomóc nie widzę przeszkód aby tam się wybrała
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-09-02, 23:18   

Hella napisa³/a:

Ale ponad wszystko proszę Cię, nie idź do tego szkolnego. Z doświadczenia wiem, że możesz natrafić na naprawdę paskudnego człowieka. Wybierz zwykłego psychologa.

Dokładnie tak jak pisze Domcixa, nie każdy psycholog szkolny jest chujowy. Za to darmowy. Zresztą, sama autorka będzie wiedzieć, czy psycholog szkolny jej pomógł czy nie. Wtedy będzie mogła zasięgnąć rady prywatnego.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-09-03, 10:46   

Hej, moja siostra miała podobne leki i chodziłą do psychologa.
Niestety ciÄ…gnie siÄ™ to za niÄ… do dziÅ›.
Wybierz sie do psychologa i na spokojnie z nim porozmawiaj
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-09-06, 19:00   

Domcixa napisa³/a:

Hella co do pedagoga szkolnego mogę sie tutaj nie zgodzić. To, że Ty miałaś takie doświadczenie z psychologiem nie oznacza, że każdy musi taki być. Niektórzy naprawdę dobrze się trzymają z psychologami szkolnymi, bo są świetnymi ludźmi, którzy nadają się do tej dość nie łatwej pracy. Jeżeli wie, że w jej szkole jest osoba, która potrafi pomóc nie widzę przeszkód aby tam się wybrała



Miałam takie doświadczenie nie z jednym, a z trzema psychologami. W różnych szkołach i na różnych poziomach nauczania. Co więcej, gdy zasięgałam opinii u osób, które też były u psychologa szkolnego, podzielały moje zdanie.

Jimmy FoX napisa³/a:

Dokładnie tak jak pisze Domcixa, nie każdy psycholog szkolny jest chujowy. Za to darmowy.



Są też darmowe poradnie psychologiczne dla młodzieży, niepowiązane ze szkołą.
 

senioriitaa  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 24 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-09-07, 16:07   

Teraz co by się nie działo - do psychologa... Jest Ci źle - idź do psychologa. Masz lęki - idź do psychologa. Zdechł ci kot - idź do psychologa!
Jak dla mnie chodzenie do niego nic nie daje, tak jak wyżej napisała Dezerterka, której siostra cierpi na to samo co Ty i jak widać nie pomaga chodzenie do specjalisty.
Według mnie w takich sytuacjach najlepiej zwrócić się o pomoc do najbliższych. Czasem i zwykła rozmowa pomaga.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-09-07, 19:37   

senioriitaa napisa³/a:

Według mnie w takich sytuacjach najlepiej zwrócić się o pomoc do najbliższych. Czasem i zwykła rozmowa pomaga.

Czasem nie pomaga. I potem co? ElektrowstrzÄ…sy?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

senioriitaa  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 24 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-09-08, 20:05   

Jimmy FoX napisa³/a:

Czasem nie pomaga. I potem co? ElektrowstrzÄ…sy



Zawsze jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak. ;)
To tak jak z wizytą u psychologa. Według mnie psycholog to tylko papierek i nic więcej..
Poza tym, jak Ci może pomóc psycholog, skoro (przypuśćmy) sam nigdy tego nie przeżył, nie wie jak to jest i zna tylko SUCHE FAKTY. Takim "psychologiem" to i ja mogę zostać, bo zawsze jest ta sama śpiewka: wszystko będzie dobrze, potrzeba czasu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com