Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-09-09, 19:34   Allegro i wypÅ‚ata z PayU

Cześć.
Ostatnio wpłynęła na moje konto PayU spora suma pieniędzy za sprzedaż butów siostry. Chcąc przelać bezpośrednio pieniądze na jej konto z PayU, popełniłam ten kardynalny błąd, że zmieniłam numer rachunku z ojca na jej (nie mam swojego). Po wpłaceniu 1,01 zł, Allegro odrzuciło mój wniosek o zmianę numeru rachunku z powodu różnych niezbieżnych danych. Pozostaje mi jeszcze jedna opcja - wypłata z przekazu. Czy ktoś już wypłacał pieniądze w ten sposób? Czy trzeba przesyłać Allegro jakiś formularz, dokumenty? Kiedyś, popełniłam jeszcze jeden błąd - nie podałam prawdziwego wieku, aby przy moim nicku nie widniała opcja Junior. Wiem, wiem... głupota. Teraz trochę się obawiam, że wyjdzie to na jaw i stracę pieniądze. Nie są one moje, dlatego moje obawy są podwójne. Założenie konta bankowego na moje nazwisko także nie wchodzi w grę, z powodu braku zgody taty ("Naważyłaś piwa, to sama je wypij..."). Proszę o jakiekolwiek rady (obędzie się bez tekstów o moim idiotycznym postępowaniu, wiem o tym i spędza mi to sen z powiek).

Pozdrawiam.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-09, 19:48   

Czy mogłabyś dokładnie opisać, co zrobiłaś?

- dostałaś pieniądze na SWOJE konto.
- przelałaś je, czy zmieniłaś coś w allegro?

Wypisz to jakoś sensownie, z jakich opcji korzystałaś itp.

CO do rady na teraz, bez tych informacji - napisz do Allegro. Opisz sytuację bez szczegółów i tyle. To pierwszy krok.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-09-09, 19:55   

Dostałam pieniądze na konto PayU. Swojego rachunku bankowego nie mam. Korzystałam z rachunku taty, taki miałam wpisany. I chciałam zmienić na rachunek siostry, ale go odrzucono.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-09, 19:58   

Czyli... pieniądze są na rachunku taty? Więc czemu on po prostu nie może zrobić przelewu, albo skoczyć do bankomatu?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-09-09, 20:02   

Pieniądze są na rachunku PayU. Czyli w systemie Allegro. Zmieniając rachunek na ten siostry, należący do ojca się po prostu anulował. Wiem, że to skomplikowane, ale po prostu pieniądze mam w systemie, a chcę je szybko zwrócić, bo wychodzę na osobę mało inteligentną w oczach rodziny przez to, że przekombinowałam sprawę.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2014-09-09, 20:18   

Dobrze, więc jeśli teraz nie ma żadnego rachunku wprowadzonego, dlaczego nie wprowadzisz go od nowa?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-09-09, 20:27   

Tego należącego do taty? Znów dostanę maila, że dane są niezbieżne.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-09-09, 20:54   

Przechrzanione trochę. Ale zostaje przekaz pocztowy, faktycznie, o ile poniżej 800 złotych. I to idzie chyba tak jak emerytury choćby, winno być w miarę bezpieczne.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-09-09, 21:01   

Mam solidną nauczkę na przyszłość.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-09-09, 21:07   

Mam identyczną sytuacje. Zawsze można było wypłacic na obojetnie jakie konto, ale teraz musza dane być taie jak na allegro i dupa, kasa juz leży długo sobie :D
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-09-09, 21:09   

Gdyby ta kasa była moja, to też by leżała... A próbowałeś ją wypłacać przekazem?
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-09-09, 21:16   

Nie, troche głupie jak dla mnie. JAkby dało sie na email wysłać jakies zdj dowodu itp, a przesyłać pocztą... akurat u mnie to nie duze pieniadze wiec odpuściłem. Pisałem do nich, ale "taki regulamin" i mowienie, ze jakos kiedyś było inaczej i wszystko było ok nic nie dało, i ze to moje pieniadze i potwierdzam im ze to ja chce je wyplacic tez nie. To jeden z tych przypadków gdzie procedury są wazniejsze od człowieka.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com