Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kinni

User


Wiek: 28

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-09-16, 13:56   AKADEMIK

Siemano, rozpoczynam studia - jestem pierwszakiem, co mogę zabrać do akademika, co spakować? Urzadzenia elektryczne typu laptop, tablet czy warto je zabrać? To mój pierwszy rok i jestem kompletnie zielona, znajda się na pewno tutaj jacyś studenci, co radzicie? Jak się nastawić na nowe miasto i nowych lokatorów :przestraszony:
_________________
Don't give up...
www.kapturnabokswag.tumblr.com
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2014-09-16, 14:23   

Ja swój pokój w akademiku musiałam zaopatrzyć niemalże od zera. Mimo, że jechałam jako tako przygotowana, w praniu i tak wyszło, że brakuje mi mnóstwa rzeczy. No, a takie rzeczy, jak laptop czy tablet uznaję zawsze jako no. 1 na liście.
Musiałam zaopatrzyć się w takie rzeczy, jak m.in. czajnik elektryczny, żelazko, suszarka, lampka nocna, jakieś podstawowe garnki, kubki, talerze, na miejscu dokupiłyśmy ze współlokatorką także proszki i płyny do prania, wieszaki, miski, kosz na śmieci, mopa czy kuchenkę elektryczną z jedną płytką.
Nie wiem, jakie masz warunki w tym akademiku - myśmy mieli dwie wspólne kuchnie na cały blok, co było niewystarczające dla większości, więc spotkałam się z pokojami, w których lokatorzy kupili przenośne lodówki, suszarki na naczynia i inne tego typu pierdółki. Po miesiącu bez lodówki dopiero się zauważa, jaki to cud techniki. :D

Towarzystwem bym się nie przejmowała. Tydzień, pierwsza, druga impreza i poznasz masę ludzi. Jak się nastawić? Pozytywnie i bez uprzedzeń :P
_________________
meow
 

EstiiG  

User

królowa



ImiÄ™: Estera

Do³±czy³a: 16 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-17, 08:57   

Ja bym zabrała (mam doświadczenie, od kilku lat żyję na walizkach): laptop, suszarkę do włosów, własną pościel, koc, jasiek, kilka sztućców, ulubiony kubek, talerz, miseczkę, no i oczywko rzeczy osobiste : kosmetyki, dużo ciuchów, książki... W temacie pościeli polecam zabierać ze sobą śpiwór - na pewno się przyda prędzej czy później, możesz nim zastąpić kołdrę, poduszkę i prześcieradło, okryć sie jak będzie zimno itp itd. :-)
_________________
Zachęcam do zapoznania się z moim blogiem o modzie i obuwiu:
http://blog.aspent.pl/

Wiele ciekawostek i konkretnych porad :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com