Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-09-18, 20:32   Amerykanistyka na UG

Cześć!
Jako że nieubłaganie zbliża się termin oddania deklaracji dot. matury i zdawanych na niej przedmiotów, dotarło do mnie, że muszę wreszcie wziąć się w garść i podjąć wstępną decyzję co do studiów. Od zawsze cechuję się umiejętnościami stricte humanistycznymi. Jednakże nie chcę iść na filologię, ze względu, że mam już przypadki w rodzinie, gdzie nie jet ona wykorzystywana zawodowo. Myślałam nad stosunkami międzynarodowymi, dlatego że bardzo dobrze czuję się w WOS-ie, nie stwarza mi on problemów. Sporo jednak czytałam o tym kierunku i wg opinii, które jak powszechnie wiadomo nie muszą być obiektywne, nie jest to zbytnio przyszłościowy kierunek. Kiedyś myślałam także nad dziennikarstwem, ponieważ lubię pisać i wychodzi mi to podobno całkiem dobrze.
Od dawna pasjonuje mnie kultura, geografia, polityka Stanów Zjednoczonych, dlatego też ucieszyłam się, dowiadując się o istnieniu amerykanistyki. Niestety, jako kierunek występuje ona jedynie na Uniwersytecie Gdańskim. Jest to spora odległość od miejsca mojego zamieszkania, co już jest kłopotem. Drugą kwestią jest język angielski. Wymagają tam znajomości angielskiego w stopniu średnio - zaawansowanym, wiem że mój nie jest najgorszy, ale często brakuje mi po prostu słów. Wobec tego, mam kilka pytań:
1) Czy od teraz jestem w stanie przygotować się do rozszerzonej matury z angielskiego? Chodzę na podstawę, aczkolwiek zaczynam korepetycje.
2) Jakie macie opinie o tym kierunku? Czy może istnieje amerykanistyka jako specjalizacja po licencjacie? W grę wchodzą uczelnie publiczne.
3) Czy ktoś z Was miał styczność z tym kierunkiem?

Za wszystkie rady i odpowiedzi na pytanie z góry, szczerze dziękuję.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-09-18, 21:41   

Amerykanistyka jest też na pewno na UJ i z pewnością na kilku innych uczelniach. Skoro uważasz stosunki międzynarodowe i filologie za mało przyszłościowe, to amerykanistyka jest tym bardziej mało przyszłościowa. Już lepsze jest dziennikarstwo. A maturę zdasz bez problemu, jak masz korki to już w ogóle. Swoją drogą wiadomo, że na takich studiach traktujących o kulturze kraju anglojęzycznego znajomość zaawansowanego angielskiego będzie wymagana.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-09-18, 23:55   

W zeszłym roku moja szkoła zorganizowała nam wyjście na targi, na których reklamowały się wszystkie uczelnie w całej Polsce, to zawsze się odbywa we wrześniu, ale do czego zmierzam - na tychże targach każdy z nas otrzymał egzemplarz "Perspektyw"- vademecum maturzysty, w którym były dokładnie opisane kierunki studiów, włącznie z uczelniami na których można dany kierunek studiować. To mi bardzo mocno pomogło, chociaż będąc pewna do połowy czerwca, że idę na anglistykę do Wrocławia ostatecznie wybrałam dziennikarstwo i komunikację społeczną. Na stronie "perspektyw" na pewno możesz zamówić sobie to vademecum, widziałam je też w lepiej wyposażonych salonikach prasowych, warto się zorientować co jest, gdzie i po co, otwiera oczy. A do matury jeszcze pewnie Ci się zmieni 5 razy ; )

Co do samej amerykanistyki, wydaje mi się że już lepsza jest filo angielska, niby to samo, ale nie ukierunkowane tylko na angielski amerykański i ogólną kulturę ameryki. Co do angielskiego rozszerzonego, ja się nie przygotowywałam, ale ja się dobrze czuję w tym języku, jak uczyłam się w klasie dwujęzycznej to językowcy polecali nam korespondencje z ludźmi poznanymi przez internet, native speakerami języka, którego chcemy się nauczyć, do tego celu polecam interpals.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com