Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nika1

User


Do³±czy³: 20 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-20, 16:42   Au Pair

Hej,
zdecydowałam się na wyjazd Au Pair. Wysłałam dokumenty do biura, ok niby wyszukują mi jakieś rodziny, niby pod kątem mojego profilu, ale mam wątpliwości, czy to prawda. Bo: zaznaczyłam, że chcę dzieci od 5 roku życia, a najlepiej od 6. I tylko drobne prace domowe. Natomiast non stop dostaję oferty z jakimiś 2, 3 i 4 latkami. I "general houseworking". I nie wiadomo ile godzin dziennie chcą, a ja się zgodziłam na 20. No, ewentualnie na 25... No bez kitu! :[ Zrobiłam tak: zgodziłam się na te harówkowe oferty, ale na razie nikt mi nie odpisał (jest to tak, że agencja wysłała moje dokumenty tym rodzinom, a oni jak będą chcieli, to napiszą mi maila w ten weekend). Ale w między czasie zaczęłam przeglądać oferty z netu. No i trafiłam na stronę au-pair.world.net i wysłałam 4 zgłoszenia (3 UK i jedna Szwecja), ale jak zaglądam na stronę, to w skrzynce mam zaznaczone, że jeszcze nie odebrali. Więc czekam. W miedzy czasie zajrzałam na gumtree, no i są super oferty, dzieci po 6, 9 lat, sprzątanie swojego pokoju, prasowanie TYLKO dla dzieci, czasem przygotowanie posiłku, odprowadzanie dzieci do szkoły, opieka nad nimi ja wrócą, ok. 25 godzin tygodniowo, ale jest zaznaczone, że raczej mniej to wychodzi. Napisałam chyba do 3 rodzin, mniej więcej z takimi wymaganiami, ale zaznaczyłam =, że się trochę boję jechać bez agencji i czy moglibyśmy podpisać umowę.
Jak myślicie, czy taka umowa coś daje i co wybrać:
1. Bezpiecznie, bo z agencją, ale może być to harówka w granicach moich możliwości, albo nawet po za moją wytrzymałością (mam bardzo wiotką budowę ciała i nie należę do osób silnych)
2. Z umową, która może nic mi nie dać, ale szanse pół na pół: albo będzie o niebo lepiej niż w tamtych ofertach z agencji, albo będzie kijowo.
Mam siostrę w Londynie i moja mama ma tam dużo znajomych, więc myślę, że nie dali by mi wegetować na ulicy, chociaż mam z nimi średni kontakt i średnio ich lubię, natomiast obie wiedzą, że jadę do UK.
EDIT: wkurza mnie to, że niektóre rodziny traktują au pair jako opiekunkę z pomocą domową w jednym. :/ co świadczy o tym, że nie mają pojęcia o tym programie. :[
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-09-20, 17:32   

No wiesz, raczej chcą mieć 'all in one' bo jak rodziców nie ma całymi dniami w domu, to i sprzątać nie ma komu, ani ugotować, a o dzieciach i zobowiązaniach z nimi związanych nie wspomnę. Tak jest po prostu im na rękę. No i taniej, bez porównania.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Greta19

Stały User


Do³±czy³: 13 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-20, 19:19   

Może powinnaś zmienić agencję?
 

Nika1

User


Do³±czy³: 20 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-20, 20:03   

Wysłałam dokumenty 1 września i chciałam wyjechać koniec września/ początek października. I nadal chcę w przyszłym tygodniu wyjechać. A za usługi agencji się płaci, a ja już nie mam tyle kasy.
 

CiociaSamoDobro  

Mega wymiatacz

sarcasm-fluent



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Lis 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-09-22, 10:17   

Sama byłam au pairką i jakiś czas "obracałam się" w towarzystwie innych ap i powiem Ci, że jeżeli wyjeżdżasz do UE szkoda pieniędzy na agencję. Agencja to fajna sprawa, owszem, ale np. w sytuacji gdzie wyjeżdzasz na tyle daleko że w ciągu kilku godzin nie możesz spakować się i wyjechać (ze względu np. na daleką odległość do domu), ponadto jako au pair bez agencji zarobisz o wiele więcej (tak wiem, wyjazd na au pair poznawanie nowej kultury i te inne ideologie..., ale lepiej mieć więcej niż mniej), agencje prwacują tak, że oprócz gaży jaką dostają od opiekunki dostają regularne opłaty od hostów tak więc, pieniądze które powinny trafić do Ciebie trafiają do pośrednika. Jest naprawdę wiele możliwości żeby sprawdzić rodzinę przed przyjazdem, a agencja tak naprawdę szczególną uwagę poświęca rodzinie goszczącej a nie au pairce.
_________________
"Act like a lady, think like a boss."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com