Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-09-22, 21:28   Podrażnienie okolic intymnych po sexie

Anatomia kobiety, moim zdaniem niezbyt udolna, naraża nas na przykre dolegliwości związane z uprawianiem sexu. Ujście cewki moczowej, położonej o dosłownie 1,5cm-2cm od wejścia pochwy, ma nieodłączny z nią kontakt, dzieląc wzajemnie otarcia, mikrourazy oraz bakterie.
Natężenie tego problemu jest zależne od wielu czynników, takich jak: rozmiar penisa i intensywność zbliżeń, chroniczne zapalenie pęcherza, przebyte infekcje narządów rozrodczych, z czym wiąże się zaburzenie flory bakteryjnej oraz podrażnienia wywołane noszeniem nieodpowiedniej bielizny, podpasek, czy zbyt częstym i nieumiejętnym goleniem miejsc intymnych.

Powiedzcie mi, moje Drogie, czy to również Wasz problem? Na jaką rozprzestrzenił się skalę- pojawia się raz na jakiś czas, czy porządnie uprzykrza Wam życie, nie tylko te seksualne? Jak sobie przede wszystkim z nim radzicie? Macie jakieś złote środki?
Co równie ważne- jak reaguje na to Wasz partner? Czy marudzi, że cały czas coś tam piecze, czy raczej wykazuje empatyczne odruchy?

Problem ten uczepił się mnie, odkąd zdecydowaliśmy się na pierwszy sex po porodzie, po połogu (6-ścio tyg przerwie na szybką regenerację macicy, jej obkurczenie i zagojenie).
Dostałam 'krwawego/krwistego zapalenia pęcherza', a uwierzcie mi, wolałabym drugi raz urodzić w tym czasie, niż doświadczać tego nieziemskiego bólu. Nie mogę brać żadnego antybiotyku, bo po wszystkich trzech, które dostałam, rzygałam jak kot. Zapalenie to, przerodziło się w chroniczne, które towarzyszy mi już od 3,5roku i rozeszło się w obrębie prawego jajnika. Przeszłam wiele badań (z resztą, nie tylko ja, mój mąż również), wybrałam wiele opakowań leków, stosowałam się do zaleceń ginekolożki, wypróbowałam babcine metody oraz swoje eksperymentalne. Nie pomaga, przynajmniej nie na zawsze.

Jeśli chodzi o sex, czyli przyczynę tego całego zamieszania, a właściwie penisa- jego sprawcę, jest nieodłącznym elementem mojego życia, jakkolwiek to brzmi. Nie uprawiam go za często bo nie pozwala na to praca męża, jedynie w weekendy. Co z kolei oznacza, że jest intensywniej, ostrzej, dłużej, z mniejszą ilością hamulców, a z wielkim apetytem. Dobrze wie o moich skłonnościach ale jakby się nie starał, nie zmniejszy ani swojego przyrodzenia, ani zapału.

Czuję się z tym jak stara baba, nie ubliżając starym babom. Powiedzcie, że nie jestem z tym sama;)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-09-23, 21:41   

Powiem szczerze, nigdy nie miałam tego typu problemów. Jedynie dwa razy zapalenie pęcherza -masakra - ale na własne zyczenie - bo spalam bez majtek w koszuli nocnej.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-09-23, 22:02   

Też nie miałam takiego problemu.
A zapalenie pęcherza z krwią, to całkiem niedawno, przez siadanie na zimnych ławkach, w mokrym stroju kąpielowym.
To było rzeczywiście nienormalne.
Od tygodnia leczę się, ciągłe picie saszetek, tabletki ziołowe i przeszło trochę.
_________________
W miękkim futrze kota
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-09-23, 22:06   

Mnie pomogły tabletki urofuraginum.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-09-24, 08:18   

cappuccino napisa³/a:

bo spalam bez majtek w koszuli nocnej.


Zaskoczyłaś mnie. Przecież zalecane jest spanie bez bielizny, szczególnie właśnie kobietom.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-09-24, 13:37   

Cytat:

Przecież zalecane jest spanie bez bielizny, szczególnie właśnie kobietom.



Ja zawsze śpię w majteczkach (jak śpię w koszuli, jak w piżamie to bez bielizny), dwa razy sobie pofolgowałam, bo były upały... a ponieważ wiercę się i odkrywam w nocy no to mnie przewiało. I miałam, oj miałam za swoje ;) .

Co do zaleceń, hm, nigdy się nie zastanawiałam nad tym, czy robię dobrze czy też źle, robię zawsze tak, aby mi było w nocy wygodnie. Dlatego niemal zawsze śpię w piżamach, właśnie z powodu wygody. Od małego natomiast byłam uczona, aby spać w majteczkach w koszuli. I dlatego zdecydowanie mniej lubię koszule nocne bo jest to mniej wygodne. ¦pię w koszulach tylko w razie ostateczności ;) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-09-24, 14:42   

No oczywiście, przewianie jest zdradliwe i to szczególnie wtedy, gdy ciało jest nagrzane. Dlatego zawsze dbam o to, żeby te strefy miały ciepło. Nie wspominając o tym, że w ogóle jestem strasznym zmarzlakiem:D

Zastanawiam się właśnie, czy to nie poród naturalny wywołał u mnie takie skłonności i nadwrażliwość okolic intymnych. Ty,cappuccino, również jesteś mamą ale po cesarce jak dobrze pamiętam?;) A DeSade, jeszcze w ogóle nią nie jest, więc najwyraźniej brakuje nam pewnego porównania.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-09-25, 22:29   

Tak tak, po CC :-) .I być może to jest jakiś trop - u mnie w sumie nie ma żadnej zmiany w tych okolicach, a wiadomo że poród naturalny potrafi diametrycznie zmienić tamte sfery. Co do żeli - zwykła oliwka najlepsza ;)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-08-21, 23:52   

Metal rozumiem Cie tez przez to przechodze. Odbieram to jako kare za moja rozwiazlosc :-)
Coz zauwazylam ze. Warto po stosunku udac sie do ubikacji i zrobic siusiu. Potem sie zupelnie umyc. I zalozyc na noc pizame. Wiem ze to cholernie trudne. Ale pomaga. Miec tabletki przy sobie zawsze i termofor miedzy nogami takze.
Martwia mnie bardziej moje otarcia na kolanach i biodrach niz ten pecherz. Bol pecherza kilka minut. Da sie nad nim zapanowac medytujac. A w trakcie stosunku nie doswiadczam. Kiedys raz moze. Kiedy wyjechalismy i robilismy to codziennie. Jednak nad tym takze da sie zapanowac.
_________________
W miękkim futrze kota
 

marigold  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Sty 2015

Sk±d: Wawa

   

Wys³any: 2015-08-26, 15:20   

Ja też zmagam się z często nawracającymi infekcjami intymnymi, jednak nigdy nie przybrały one takiego ostrego stanu jak Twój metalmummy. Próbowałam wielu maści, globulek i tabletek doustnych. Dziś, jak widzę, że zaczyna się swędzenie, pieczenie i tego typu paskudztwa od razu (biegiem!) zaczynam brać tabletki z kwasem mlekowym, kupuję Lacibios Femina do podmywania (ale ten dostepny tylko w aptece płyn ginekologiczny) smaruję wszystko na zewnątrz clotrimzolem i partnera także proszę o to samo. Infekcja nie zdąży się rozwinąć i nie przybir już tak ostrego stanu jak kiedyś. Jak przeoczę ten moment - pomagają mi czopki dopochwowe clotrimazolum plus maść tej samej nazwie.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-08-27, 07:30   

Kiedyś też smarowałam męża clotrimazolem, globulki też mam ale nie zdziałał u mnie wiele. Lepszy primafucort albo primafucin. Raz dostałam nawet nystatyne. ale źle się czułam i zaniechałam kuracji.

Teraz te dolegliwości trochę ustąpiły, biorę vit. C, a rezultaty są na prawdę zadowalające, nawet mnie to zaskoczyło, na tyle leków co już brałam. Poza tym dużo wody, termofor z gorącą wodą. Furaginy już nie mogę brać bo wyjałowiła mi florę bakteryjną.

A jeszcze co mi pomogło to tampony zamiast podpasek. Jak się okazało, podpaski drażniły szwy poporodowe, które u mnie znajdują się akurat blisko cewki.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com