Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jeanine

User


ImiÄ™: Jean

Do³±czy³: 22 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-22, 16:57   Wielkie wymagania

Cześć! Jestem nastoletnią dziewczyną z małego miasteczka. Mam same dobre oceny, zostałam prymusem szkoły, laureatką konkursu z historii. Odnoszę sukcesy także w sporcie (3 m-ce w Polsce w piłce nożnej). Moi rodzice są dość wymagający i czuję się przez nich niezrozumiana. Nie mam jakiś szczególnych zainteresowań. Jestem najlepsza z historii i matematyki. Zostałam zmuszona przez mamę do uczęszczania na jakieś kółko. Bardzo nie chce chodzi na takie, żadna znana mi osoba nie chodzi na nie, a ja sama nie lubię spędzać czasu w towarzystwie starszych ode mnie osób. Co mam robić? Jakich użyć argumentów? Macie tak samo?
_________________
Dziękuje za odpowiedź :)
 

Swinton  

User

geek



ImiÄ™: Roma

Wiek: 28

Do³±czy³a: 21 Wrz 2014

Sk±d: Gallifrey

   

Wys³any: 2014-09-22, 17:27   

Twoja mama po prostu o ciebie dba i pewnie myśli o twojej przyszłości, tak, byś miała większe doświadczenie w tym co robisz. Nie wiem, co to jest za kółko, więc nie wiem, czy moje przypuszczenia mają jakieś podstawy.
Znam wielu ludzi, których rodzice są bardzo wymagający i uwierz, bardzo dobrze na tym wychodzą.
Jak zawsze, w jakimkolwiek przypadku, najlepszym wyjściem jest rozmowa. Ale rozumiesz, na spokojnie. Przedstaw swoje obawy związane z tym kółkiem, tobie też należy się chwila do odetchnięcia. Powinni pozwolić ci iść/kształcić w takim kierunku, w jakim ty chcesz.
Powodzenia :)
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-09-22, 17:39   

Wytłumacz jej na spokojnie, że nie chcesz chodzić na to kółko. Albo po prostu mów jej, że chodzisz, a nie chodź - czego oczy nie widzą temu sercu nie żal.

Swoją drogą nigdy nie rozumiałam zmuszania dzieci przez rodziców na kształcenie się w jakimś konkretnym kierunku - moi rodzice zawsze wspierali mnie w moich idiotycznych chwilowych zainteresowaniach, chcesz się uczyć chińskiego - proszę bardzo, fotografia, basen, psychologia. Jedyne do czego mnie zmuszali to dodatkowy angielski, ale wiedziałam, że to akurat mi się przyda i jestem im za to wdzięczna.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-09-22, 22:41   

Te dobre oceny i sukcesy zdobywasz, bo lubisz się uczyć czy dlatego, że uczysz się dużo, bo Ci rodzice każą?

psychickid napisa³/a:

Swoją drogą nigdy nie rozumiałam zmuszania dzieci przez rodziców na kształcenie się w jakimś konkretnym kierunku - moi rodzice zawsze wspierali mnie w moich idiotycznych chwilowych zainteresowaniach, chcesz się uczyć chińskiego - proszę bardzo, fotografia, basen, psychologia. Jedyne do czego mnie zmuszali to dodatkowy angielski, ale wiedziałam, że to akurat mi się przyda i jestem im za to wdzięczna.

To fajnych masz rodziców. O ile "zmuszanie" do nauki nie jest raczej złe ("uczysz się dla siebie, nie dla mnie" - zawsze chciałem odpowiedzieć "no to zostaw mnie w spokoju", dziś wiem, że mama miała rację i jestem jej wdzięczny, gdyby nie ona, to zostałbym dresem), tak ważne jest również wsparcie rodziców przy rozwijaniu pasji i zainteresowań. Nawet, jeśli są one absurdalne lub zmieniają się z dnia na dzień.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-09-23, 00:28   

Jimmy FoX napisa³/a:

O ile "zmuszanie" do nauki nie jest raczej złe ("uczysz się dla siebie, nie dla mnie" - zawsze chciałem odpowiedzieć "no to zostaw mnie w spokoju", dziś wiem, że mama miała rację i jestem jej wdzięczny, gdyby nie ona, to zostałbym dresem)



Jakoś nie uważam, że gdybym słuchała każdego "nie masz nic do nauki? to rozwiązuj zadania z matematyki" stałabym się lepszym człowiekiem i nie w*ebałabym się w pewne sprawy.

Ale też zależy na jakiej zasadzie to zmuszanie się odbywa, na siłę nikt nigdy nikogo niczego nie nauczył, nauka czegoś na siłę jest bezsensu - widzę to po swojej matematyce, którą na całe szczęście mam już z głowy przez resztę życia - nauczenie się danego zagadnienia graniczyło z cudem, jak już się udało to widząc niektóre zadania po 2 m-cach w arkuszu maturalnym zastanawiałam się jakim cudem ktoś dał coś takiego, skoro ja czegoś takiego w życiu nie przerabiałam. Dążę do tego, że będąc zmuszana na siłę (nie ma, że boli, zdać trzeba) do nauki czegoś kompletnie nie potrafiłam się tego nauczyć.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-09-23, 02:24   

psychickid, jest mnóstwo rzeczy, a raczej przedmiotów czy zagadnień, do nauki których jesteśmy "zmuszani", choć kompletnie nie przydadzą nam się w życiu. Ale gdybyśmy się ich nie uczyli, nie zdalibyśmy egzaminów, nie mielibyśmy wykształcenia na papierze, a potem prawdopodobnie też dobrze płatnej pracy.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-09-23, 16:51   

Jimmy FoX napisa³/a:

jest mnóstwo rzeczy, a raczej przedmiotów czy zagadnień, do nauki których jesteśmy "zmuszani", choć kompletnie nie przydadzą nam się w życiu. Ale gdybyśmy się ich nie uczyli, nie zdalibyśmy egzaminów, nie mielibyśmy wykształcenia na papierze, a potem prawdopodobnie też dobrze płatnej pracy.



i właśnie na myśl o tym krew mnie zalewa :->
tyle bezsensownych rzeczy dla śmiesznego papierka, który nawet nie zawsze zagwarantuje w 100% dobrze płatnej posady, ale to już dyskusja średnio adekwatna do tematu, bo autorka jeże przypadkiem rzuci szkołę.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2014-09-26, 20:51   

Ciesz się, że masz to wszystko - dzieci w Afryce chodzą do szkoły po 10 kilometrów piechotą, żeby dowiedzieć się, że dzisiaj nie mogą wejść do klasy bo przyszło za dużo innych dzieci i dla nich nie ma miejsca. Postaraj się czymś zainteresować, czerp wiedzę oraz zdobywaj nowe umiejętności. To Ci się bardzo przyda wszystko w przyszłości.
_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" A. Einstein
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com