Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Naznaczony  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 03 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-27, 23:11   

sacharon napisa³/a:

I jeszcze jedna uwaga: nie wiem czy jesteś perfekcjonistą, ale na twoim miejscu nie przywiązywałbym ogromnej wagi do gramatyki i wymowy. Nie katuj się nad prawidłową wymową każdej głoski - rozmówca ma cię zrozumieć. Jak będziesz mówić wyraźnie i trochę kaleczyć wymowę, rozmówca zrozumie, nawet z samego kontekstu.



Właśnie o to chodzi, że jestem perfekcjonistą, i nawet sobie rozpisałem tygodniową rozpiskę co o każdej porzę się uczę i czego konkretnie i trzeba przyznać, że co dnia jest gramatyka choćby te 20minut, i zastanawiam się właśnie czy to dobrze czy źle, bo nie mam jest w 100% opanowanej, te 6-7 czasów znam, ale czasami je pomylę, zwłaszcza w mowie - speaking.

Nie wiem jaką metodę nauki obrać, bo w ciągu tygodnia mam czas tak z godzinę na angieslki dziennie(nie licząc szkoły) no i w weekend mogę bardziej przysiąść do 2, i na wieczór jakieś filmy/seriale.

Jednakże z drugiej strony wiele ludzi twierdzi, że gramatyka nie jest potrzebna do nauki języka, ale czytając książkę natrafimy na presenty czy strone bierną i nie wiem co się dzieje, bo nie znamy tych 'myków', więc co mi radzicie, olać gramatykę, czy co dnia ją powtarzać?

A wracając do tej pierwsze, rzekoma nauka gramatyki wyucza taki nawyk, że ludzie potem myślą nad tym co chcą powiedzieć - czy to jest ten czas, czy inny. Ja właśnie mam taki problem, że często się nad tym zastanawiam, nie przychodzi mi to z automatu, to oznacza, że gramatyka u mnie leży i kwiczy, czy za dużo na nią poświęcam, a za mało z 'obyciem języka' tj. filmy/seriale/książki w języku angielskim?
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-09-27, 23:40   

Możesz uczyć się tej gramatyki, ale na pewno nie tak że siedzisz i wkuwasz jakieś tabelki, powtarzasz jak mantrę: Present Perfect gdy jest skutek.... Past Continuous gdy czynność ciągła... Już nawet nie chodzi o to, że tracisz trochę czasu, ale nauka ci bardzo zbrzydnie.

Mi się wydaje, że właśnie filmy, seriale, książki to będzie najlepsza metoda nauki. I, czy mi się wydaje, czy ty mieszkasz w UK? Pamiętam że ktoś ostatnio w jakimś poście pisał że nie mieszka w UK i nie jest pewny swego angielskiego, to ty? Jeśli tak, masz ułatwioną sprawę, bo cały czas możesz mieć kontakt z native speakerami. Rozmawiaj z nimi. I zwróć uwagę na to, czy oni używają tych wszystkich czasów i trybów i innych, których uczą w szkołach.
 

Naznaczony  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 03 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-27, 23:47   

Użycie tych czasów znam, tylko czasem mi się ich budowa myli i potem już gubię wątek, w czytankach tak mam. Czasem muszę pomyśleć jaki to był czas, bo myli mi się present perfect z past simple w sensie użycia, mimo, że doskonale wiem, że past simple = dokonany, a present perfect - niedokonany

Jesli chodzi o nauke czasów to rozpisuję sobie każdy z których umiem, taką tabelkę, i wymyślam do każdego z czasów po 9 zdań(3oznajmując,3 pytające, 3 przeczące) i tak przerabiam te 6-7 czasów, ale nie wiem czy to jest dobra metoda, bo ciągle szukam jakiejś przyjemnej, dobrej, skutecznej metody na to.

Nie ja mieszkam w południowo wschodniej Polsce :D
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-09-28, 00:13   

A od kiedy szlifujesz tak na poważnie tę gramatykę? Jak krótko, to nie dziwię się, że robisz błędy. Ale z czasem powinno ich być coraz mniej, zresztą niektóre zdania są takie, że nie można powiedzieć stuprocentowo, że dany czas tam pasuje, a inny nie.
Przeznaczaj dużo czasu na mówienie, bo potem będzie że ktoś cię zapytana na ulicy o drogę, i odpowiedź napisałbyś bez problemu, ale już powiedzieć to ciężej :D Przynajmniej ja tak mam często.

Ja nie przywiązuję tak dużej wagi do tego, jaki czas jest w zdaniu prawidłowy... jeśli będę rozmawiał z Anglikiem, on nie będzie specjalnie patrzył czy tu aby nie powinno być perfectu... a co dopiero przy rozmowie z cudzoziemcem, którego angielski to drugi język.

Twoja metoda jest nawet ok, bo nie jest to suche wkuwanie tabelek, piszesz całe zdania, masz kontakt z angielskim. Chociaż ja bym wolał jakieś opowiadanka pisać, żeby to wszystko miało ciągłość.
 

Naznaczony  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 03 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-28, 00:19   

dlatego chcę znaleźć kogoś do speakingów - tzn nauczyciela, bo z kolegą to mogę pogadać, ale on mnie nie poprawi :D

Czasem mi się jakąś mała historyjkę napisać z życia, ale wtedy to jest mix czasów, ale o to chodzi.

Dobra dzięki, będę oglądał filmy/seriale/słuchał muzyki zagranicznej i może nawet po jakieś książki sięgnę, znajdę jakiegoś nauczyciela pod speaking i będę uczył się gramatyki nie tylko czasów, ale mowę zależną przydałoby się powtórzyć i okresy warunkowe.
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-09-28, 00:38   

Spróbuj jeszcze rozmów na międzynarodowych na czatach internetowych :)
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2014-09-28, 20:59   

Jeżeli istnieją ludzie, którzy mówią w wielu językach, to znaczy, że się da. A istnieją. Nie widzę problemu.
_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" A. Einstein
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com