Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2014-09-26, 16:34   

HCNOPS napisa/a:

Najlepsze jest to, że to była zwykła rejonówka, uważana za jeden z gorszych wyborów :D


To w Polsce jest takie gimnazjum z Nigeryjczykami, Chińczykami, Kazachami i muzułmanami? :-o

HCNOPS napisa/a:

Boże najdroższy, gdzieś Ty się człowieku chował? W lubuskim?


W Monachium.
Niemiecki nauczyciel uważał to za świetny dowcip, żebym nie siadał z przodu, bo jak to Polak ukradłbym autobus i nici z wycieczki.
Jak niemieckie bachory z nami zaczynały, to jak myślisz, kto odpowiadał za bójkę przed dyrekcją?
Polak, Turek czy Niemiec? ;)
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Doczy: 14 Mar 2010

   

Wysany: 2014-09-28, 09:33   

HCNOPS napisa/a:

¦rodowisko LGBT po prostu korzysta z praw, które przysługują każdemu.



Czy chociażby bojkot Ciechana to nie jest próba dyskryminacji Jakubiaka ze względu na jego poglądy polityczne?

HCNOPS napisa/a:

Czemu niby osoby heteroseksualne mają mieć prawo do zawarcia takiego związku, zaś dwie osoby tej samej płci nie mogą?



Bo społeczeństwu nie widzi się żeby mogły. Każde społeczeństwo ma swoje kryteria i dzieli siebie nawzajem na kategorię. Uważam to za rzecz normalną bo naturalną.

HCNOPS napisa/a:

W naszej kulturze kobiety nie miały nigdy praw równych z mężczyznami.
W naszej kulturze biedny miał zawsze mniej praw niż bogaty.



Akurat na polu kobiet wyprzedzamy większość zachodu ponieważ ustanowiliśmy prawo wyborcze dla kobiet w 1918 roku wraz z Niemcami i Austrią, a wyprzedziliśmy o lata takie kraje jak: USA, Szwajcaria, Włochy, Francja, Portugalia, Liechtenstein.

Co do tego że bogaty ma więcej praw niż biedny, to prawda, i sądzę że lewica jak i narodowy radykalizm dążą do zniwelowania takiego procederu.

HCNOPS napisa/a:

Nie. Małżeństwo to konstrukt religijny. W coraz większej ilości państw poszerza się definicję małżeństwa jako po prostu formalny, zawarty w świetle prawa związek między dwojgiem ludzi.



Proszę nie zapominać że wciąż jesteśmy (nieoficjalnie) krajem katolickim.

HCNOPS napisa/a:

Swoją drogą, mam nadzieję, że jesteś również za surowym zakazem posiadania dzieci przez biedne rodziny. Sam wiele razy byłem świadkiem, na wszystkich etapach mojej szkolnej przygody, dyskryminacji osób z powodu ich przynależności do konkretnej klasy społecznej. W podstawówce mieliśmy dwie dziewczyny i kilku chłopaków z naprawdę biednych rodzin - nikt się z nimi nie bawił, nawet nie gadał na przerwach, wszyscy uważali że jeśli oni nas dotkną, to zarażą nas jakąś chorobą, nikt im nie chciał pożyczać książek ani zeszytów do przepisania. Byli praktycznie zepchnięci na margines. W gimnazjum było to jeszcze lepiej widoczne, bo często dochodziło nawet do agresji fizycznej wobec takiej osoby gorzej sytuowanej. W liceum proceder znacząco się zmniejszył, ale nadal było widać ślady tej mentalności unikania takiej osoby, choć już nie chorobliwie. Podsumowując ten fragment: mam zatem szczerą nadzieję, że chcesz zakazać biednym rodzinom posiadania dzieci. Oczywiście nie żeby mieć coś przeciwko biednym, bo to tacy sami ludzie jak my, po prostu wiesz - ze względu na presję społeczeństwa



¦miać mi się chce kiedy widzę jakiś reportaż w którym babina klepie że na prąd nie ma, itd. a tu za nią stoi siedmioro dzieci. Myślę że co najmniej dwójka dzieci to jest dla większości Polaków minimum. Twoim rozwiązaniem zapewne byłaby aborcja, a ja bym wprowadził propagandę - nie stać cię na kondoma to nie ruchaj.

Też problemem w tym kraju jest telewizja która nie propaguje wartości jakie winne być pielęgnowane. Podobnie w niektórych telewizjach są reklamy na temat wypadków drogowych, podobnie można robić kampanie o innych tematykach.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-09-28, 11:14   

skejCiK napisa/a:

Czy chociażby bojkot Ciechana to nie jest próba dyskryminacji Jakubiaka ze względu na jego poglądy polityczne?


A co to za dyskryminacja? Nikt nie odbiera mu prawa do produkcji piwa, nikt nie zabrania mu prezentować swoich poglądów. Po prostu LGBT zareagowało na jego chamskie zachowanie.

skejCiK napisa/a:

Bo społeczeństwu nie widzi się żeby mogły. Każde społeczeństwo ma swoje kryteria i dzieli siebie nawzajem na kategorię. Uważam to za rzecz normalną bo naturalną.


Społeczeństwu nie widzi się, aby Kościół mógł kłamać. Społeczeństwu nie widzi się matematyka. Społeczeństwu nie widzi się ortografia. Itd.

skejCiK napisa/a:

Akurat na polu kobiet wyprzedzamy większość zachodu ponieważ ustanowiliśmy prawo wyborcze dla kobiet w 1918 roku wraz z Niemcami i Austrią, a wyprzedziliśmy o lata takie kraje jak: USA, Szwajcaria, Włochy, Francja, Portugalia, Liechtenstein.


Pod względem akceptacji homoseksualizmu też wyprzedzaliśmy inne kraje- w Polsce NIGDY nie było prawa karnego, które przewidywało kary za orientację. W Anglii owszem (patrz: Alan Turing).

skejCiK napisa/a:

Proszę nie zapominać że wciąż jesteśmy (nieoficjalnie) krajem katolickim.


Popytać ludzi z dogmatów, znajomości Pisma ¦więtego i opinii na różne tematy, to znaleźlibyśmy głównie pogan, hindusów i muzułmanów. Imię Boga byłoby zgodne z Biblią, reszta niekoniecznie.
Także katolicyzm mamy... nie w statystyce, nie w duszy, lecz w gębie. I to jest przykre, ale ja nic na to nie poradzę. Mogę się tylko wyłamać i świadczyć przykładem, że wiara w Boga nie musi wiązać się z bieganiem do kościoła i klepaniem zdrowasiek.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2014-09-28, 11:54   

skejCiK napisa/a:

Czy chociażby bojkot Ciechana to nie jest próba dyskryminacji Jakubiaka ze względu na jego poglądy polityczne?


A niby jaka to dyskryminacja? Czy kupując Goplanę zamiast Milki, dyskryminuję Milkę? Przecież mam rynkowy przywilej wybrania tego, co chcę kupić i ewentualnie co chcę z produktem zrobić. Ba! Przez tą tzw. "dyskryminację", Ciechanowi rośnie sprzedaż, ponieważ część idiotów kupuje to piwo tylko po to, by nakręcić jak je wylewa.

skejCiK napisa/a:

Bo społeczeństwu nie widzi się żeby mogły. Każde społeczeństwo ma swoje kryteria i dzieli siebie nawzajem na kategorię. Uważam to za rzecz normalną bo naturalną.


80 lat temu to ¯ydzi nie mieli prawa do związków z Niemcami i byli mordowani w obozach. W USA czarny nie miał prawa do związku z białym i był poddawany przymusowemu programowi eugenicznemu jako przedstawiciel gorszej rasy.

skejCiK napisa/a:

Akurat na polu kobiet wyprzedzamy większość zachodu ponieważ ustanowiliśmy prawo wyborcze dla kobiet w 1918 roku wraz z Niemcami i Austrią, a wyprzedziliśmy o lata takie kraje jak: USA, Szwajcaria, Włochy, Francja, Portugalia, Liechtenstein.


Czasowa różnica między Polską a resztą Europy jest dość mała, choć jasne, byliśmy jednymi z pierwszych w tej dziedzinie. Nie zmienia to jednak faktu, że w przeszłości tych praw nie miały, więc mieć ich nie powinny, bo i jakim prawem niby mają być równe mężczyźnie?

skejCiK napisa/a:

Proszę nie zapominać że wciąż jesteśmy (nieoficjalnie) krajem katolickim.


Statystyki pokazują, że katolików w tym kraju jest mniej niż 50%. Problem jest ze zdefiniowaniem katolika.

skejCiK napisa/a:

Twoim rozwiązaniem zapewne byłaby aborcja, a ja bym wprowadził propagandę - nie stać cię na kondoma to nie ruchaj.


A od kiedy antykoncepcja wyklucza aborcję? I owszem - powiedziałbym że aborcja jest rozwiązaniem problemu niechcianej ciąży, bo tym de facto aborcja jest - przerwaniem ciąży, która przez kobietę jest niechciana. Dlaczego to miałoby nie być rozwiązaniem?

skejCiK napisa/a:


Też problemem w tym kraju jest telewizja która nie propaguje wartości jakie winne być pielęgnowane.


A jakie to wartości winne być pielęgnowane. Czy zgodziłbyś się na homoreklamy, które miałyby na celu pielęgnować wartości tolerancji i poszanowania cudzej odmienności?
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2014-09-28, 15:01   

Cytat:

Sorry, ale to tak jakby Twój moderatorski obowiązek xD



Taa... To chyba jakaś niepisana zasada, bo nic o niej nie wiem. Jednak okazaliście się być jednak trochę bardziej leniwi/nieuważni niż ja, więc to już nie ma znaczenia.

To na teraz:

http://www.e-mlodzi.com/h...ola-vt38289.htm
http://www.e-mlodzi.com/a...ghlight=adopcja

To na przyszłość, tak profilaktycznie...

http://www.e-mlodzi.com/a...1560.htm#766110
http://www.e-mlodzi.com/r...3wnouprawnienie
http://www.e-mlodzi.com/m...,330.htm#753516
http://www.e-mlodzi.com/m...2395.htm#769263
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Doczy: 14 Mar 2010

   

Wysany: 2014-09-28, 15:51   

Szej-Hulud napisa/a:

A co to za dyskryminacja? Nikt nie odbiera mu prawa do produkcji piwa, nikt nie zabrania mu prezentować swoich poglądów. Po prostu LGBT zareagowało na jego chamskie zachowanie.



Tak samo my reagujemy na chamskie zachowanie LGBT. ¦lepcy...

Szej-Hulud napisa/a:

Społeczeństwu nie widzi się, aby Kościół mógł kłamać. Społeczeństwu nie widzi się matematyka. Społeczeństwu nie widzi się ortografia. Itd.



A co to wszystko ma do mojej wypowiedzi?

Szej-Hulud napisa/a:

Pod względem akceptacji homoseksualizmu też wyprzedzaliśmy inne kraje- w Polsce NIGDY nie było prawa karnego, które przewidywało kary za orientację. W Anglii owszem (patrz: Alan Turing).



I tak winno być na zawsze, jeszcze wam źle.

Szej-Hulud napisa/a:

Popytać ludzi z dogmatów, znajomości Pisma ¦więtego i opinii na różne tematy, to znaleźlibyśmy głównie pogan, hindusów i muzułmanów. Imię Boga byłoby zgodne z Biblią, reszta niekoniecznie.
Także katolicyzm mamy... nie w statystyce, nie w duszy, lecz w gębie. I to jest przykre, ale ja nic na to nie poradzę. Mogę się tylko wyłamać i świadczyć przykładem, że wiara w Boga nie musi wiązać się z bieganiem do kościoła i klepaniem zdrowasiek.



No i co z tego? Większość Ci powie że jest katolikiem. Przywilej demokracji - możesz gówno wiedzieć a mieć władzę (czyt. wybory).

HCNOPS napisa/a:

A niby jaka to dyskryminacja? Czy kupując Goplanę zamiast Milki, dyskryminuję Milkę? Przecież mam rynkowy przywilej wybrania tego, co chcę kupić i ewentualnie co chcę z produktem zrobić. Ba! Przez tą tzw. "dyskryminację", Ciechanowi rośnie sprzedaż, ponieważ część idiotów kupuje to piwo tylko po to, by nakręcić jak je wylewa.



Co innego nie kupować a namawiać do nie kupowania. Antyreklama jest czym co ma nas odwieść od kupna danego produktu, a argumentem tutaj jest tylko i wyłącznie pogląd polityczny Jakubiaka. Ciechanowi, fakt faktem, rośnie sprzedać bo antyreklama to dźwignia handlu :) Można też wyciągnąć z tego wniosek że wielu ludzi popiera słowa pana Jakubiaka.

HCNOPS napisa/a:

80 lat temu to ¯ydzi nie mieli prawa do związków z Niemcami i byli mordowani w obozach. W USA czarny nie miał prawa do związku z białym i był poddawany przymusowemu programowi eugenicznemu jako przedstawiciel gorszej rasy.



I potwierdzasz mój argument. Dziękuję.

HCNOPS napisa/a:

Czasowa różnica między Polską a resztą Europy jest dość mała, choć jasne, byliśmy jednymi z pierwszych w tej dziedzinie. Nie zmienia to jednak faktu, że w przeszłości tych praw nie miały, więc mieć ich nie powinny, bo i jakim prawem niby mają być równe mężczyźnie?



Bo każdy członek narodu, czytaj - działający dla dobra państwa, winien być równy każdemu innemu członkowi?

HCNOPS napisa/a:

Statystyki pokazują, że katolików w tym kraju jest mniej niż 50%. Problem jest ze zdefiniowaniem katolika.



Statystyki, powiadasz? http://www.podprad.net/sz...ow-w-polsce.png

HCNOPS napisa/a:

A od kiedy antykoncepcja wyklucza aborcję? I owszem - powiedziałbym że aborcja jest rozwiązaniem problemu niechcianej ciąży, bo tym de facto aborcja jest - przerwaniem ciąży, która przez kobietę jest niechciana. Dlaczego to miałoby nie być rozwiązaniem?



To jest zupełnie inny temat, ale puszczę wodze fantazji - osoba niezgwałcona nie ma prawa usunąć ciąży.

HCNOPS napisa/a:

A jakie to wartości winne być pielęgnowane. Czy zgodziłbyś się na homoreklamy, które miałyby na celu pielęgnować wartości tolerancji i poszanowania cudzej odmienności?



Na pewno nie seks, dragi i hardy rock 'n' roll.

 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-09-28, 18:23   

skejCiK napisa/a:

Tak samo my reagujemy na chamskie zachowanie LGBT. ¦lepcy...


Nie zabraniam wylewania wiader krytyki na Rafalalę. Właściwie popieram :-) Ale krytyka a odmawianie praw to różne sprawy.

skejCiK napisa/a:

A co to wszystko ma do mojej wypowiedzi?


To, że widzimisię społeczeństwa należy traktować z przymrużeniem oka.

skejCiK napisa/a:

No i co z tego? Większość Ci powie że jest katolikiem. Przywilej demokracji - możesz gówno wiedzieć a mieć władzę (czyt. wybory).


Ale według konstytucji nie jesteśmy państwem wyznaniowym. W praktyce religijnej nie jesteśmy państwem wyznaniowym. W wiedzy o wyznawanej religii nie jesteśmy państwem wyznaniowym. W przekonaniach nie jesteśmy państwem wyznaniowym... Państwem wyznaniowym jesteśmy tylko wtedy, gdy z miejsca publicznego znika krzyż lub pojawia się tęcza.

skejCiK napisa/a:

Bo każdy członek narodu, czytaj - działający dla dobra państwa, winien być równy każdemu innemu członkowi?


Zostaw członka w spokoju. Kilka stron wcześniej twierdziłeś, że katolik ma większe prawo głosu niż innowierca tylko ze względu na wyznawaną religię.

skejCiK napisa/a:

Statystyki, powiadasz? http://www.podprad.net/sz...ow-w-polsce.png


Miał na myśli praktykujących. Jest ich około 40%.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2014-09-28, 18:35   

skejCiK napisa/a:

Co innego nie kupować a namawiać do nie kupowania. Antyreklama jest czym co ma nas odwieść od kupna danego produktu, a argumentem tutaj jest tylko i wyłącznie pogląd polityczny Jakubiaka. Ciechanowi, fakt faktem, rośnie sprzedać bo antyreklama to dźwignia handlu :) Można też wyciągnąć z tego wniosek że wielu ludzi popiera słowa pana Jakubiaka.


Każdy ma do tego prawo. Jedni (nie) będą kupować ze względów światopoglądowych, inni położą na to pałę i tyle.

skejCiK napisa/a:

I potwierdzasz mój argument. Dziękuję.


Nie, nie potwierdzam. Pokazuję, że w przeszłości dochodziło już do prześladowań ludzi z powodu różnic między nimi, a grupą większościową. Odbieranie praw homoseksualistom jest tym samym trendem. Problem w tym, że to jest ponownie stanie po złej stronie barykady.

skejCiK napisa/a:

Bo każdy członek narodu, czytaj - działający dla dobra państwa, winien być równy każdemu innemu członkowi?


Inaczej - z jakiego niby powodu mieliby nie być sobie równi? Czemu niby bogacz miałby być lepszy od biedaka, mężczyzna od kobiety, lub katolik od protestanta?

skejCiK napisa/a:

Statystyki, powiadasz? http://www.podprad.net/sz...ow-w-polsce.png


I co to ma niby być? Jeden obrazek, bez nawet podanej definicji katolika? Błagam Cię, ja mam na myśli poważne, wieloletnie badania CBOS-u na temat religijności Polaków, a Ty mi podajesz pierwszy z brzegu obrazek z neta... W Polsce katolików jest mniej niż 40%, co wynika z podejścia Polaków do prawd wiary, oraz z teologicznego znaczenia bycia katolikiem w doktrynie rzymskokatolickiej.

skejCiK napisa/a:

To jest zupełnie inny temat, ale puszczę wodze fantazji - osoba niezgwałcona nie ma prawa usunąć ciąży.


A czemu Ty chcesz decydować za kobietę kiedy ona może, a kiedy nie może? To jest jej ciało. Wybacz, ale czasy kiedy kobieta była nic nie znaczącym pachołkiem bez praw i pod kontrolą mężczyzny dawno przeminął. Polska to jeden z ostatnich skansenów tego typu zachowań.

skejCiK napisa/a:

Na pewno nie seks, dragi i hardy rock 'n' roll.


Nie wiem co wy macie z tą telewizją. Nie mam telewizji od lat, ale według was i tak każdy kto się z wami nie zgadza, od razu musi być fanatycznie oddany TVN-owi i kto wie czemu tam jeszcze.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Doczy: 14 Mar 2010

   

Wysany: 2014-09-28, 19:43   

Szej-Hulud napisa/a:

Nie zabraniam wylewania wiader krytyki na Rafalalę. Właściwie popieram Ale krytyka a odmawianie praw to różne sprawy.



Próba zawieszenia tęczowej flagi na Urzędzie miasta jest pogwałceniem prawa. Gwałcenie praw w imię prawa? I don't think so.

Szej-Hulud napisa/a:

To, że widzimisię społeczeństwa należy traktować z przymrużeniem oka.



Tak samo jak widzimisię homoseksualistów.

Szej-Hulud napisa/a:

Ale według konstytucji nie jesteśmy państwem wyznaniowym. W praktyce religijnej nie jesteśmy państwem wyznaniowym. W wiedzy o wyznawanej religii nie jesteśmy państwem wyznaniowym. W przekonaniach nie jesteśmy państwem wyznaniowym... Państwem wyznaniowym jesteśmy tylko wtedy, gdy z miejsca publicznego znika krzyż lub pojawia się tęcza.



Ale uczestnictwo mniej niż połowy społeczeństwa w wyborach potrafi określić za wszystkich politykę państwa. Tak samo na papierze mogę być biedny i zbierać kokosy w robocie na czarno. Kierujmy się realiami.

Szej-Hulud napisa/a:

Zostaw członka w spokoju. Kilka stron wcześniej twierdziłeś, że katolik ma większe prawo głosu niż innowierca tylko ze względu na wyznawaną religię.



Innowierca który ingeruje w prawo? Tak. Tak samo homoseksualista który ingeruje w prawo. Co do równości to pragnąłbym zwrócić uwagę że jest różnicą uznać równego sobie tatara wyznającego islam zamiast Abulla z Bagdadu.

Szej-Hulud napisa/a:

Miał na myśli praktykujących. Jest ich około 40%.



Nie ma słownikowego stwierdzenia 'katolik praktykujący' lub 'katolik niepraktykujący'. To tylko twór ludzi. Religia to nie chodzenie do świątyni, to wiara w pewne elementy religijne.

HCNOPS napisa/a:

Każdy ma do tego prawo. Jedni (nie) będą kupować ze względów światopoglądowych, inni położą na to pałę i tyle.



Tak samo jedni (nie) będą popierać homoseksualizmu ze względów światopoglądowych, inni położą na to pałę i tyle.

HCNOPS napisa/a:

Nie, nie potwierdzam. Pokazuję, że w przeszłości dochodziło już do prześladowań ludzi z powodu różnic między nimi, a grupą większościową. Odbieranie praw homoseksualistom jest tym samym trendem. Problem w tym, że to jest ponownie stanie po złej stronie barykady.



Kto mówi o odbieraniu praw? Czy kiedykolwiek je mieli (w Polsce)? Nikt ich nie porwał z Holandii i kazał żyć w Polsce wg. naszego prawa (nawiązanie do niewolnictwa), a także nikt nie deportuje ich do obozów zagłady.

HCNOPS napisa/a:

Inaczej - z jakiego niby powodu mieliby nie być sobie równi? Czemu niby bogacz miałby być lepszy od biedaka, mężczyzna od kobiety, lub katolik od protestanta?



O czym my rozmawiamy? Czy uznałem kogoś za gorszego?

HCNOPS napisa/a:

I co to ma niby być? Jeden obrazek, bez nawet podanej definicji katolika? Błagam Cię, ja mam na myśli poważne, wieloletnie badania CBOS-u na temat religijności Polaków, a Ty mi podajesz pierwszy z brzegu obrazek z neta... W Polsce katolików jest mniej niż 40%, co wynika z podejścia Polaków do prawd wiary, oraz z teologicznego znaczenia bycia katolikiem w doktrynie rzymskokatolickiej.



To idź się zapytaj tamtych 60% czy wyrzekają się katolicyzmu. Masz badania to je pokaż, poprzyj czymś swoje słowa. Pierwszy z brzegu obrazek jest podobny wielu innym, jeśli to Cię zainteresuje. Uważasz że katolika cechuje podejście do wiary, itd. Myślę że sama religia może stwierdzić czy się jest katolikiem czy nie, dobrym materiałem jest modlitwa 'Wyznanie wiary'. Te 80% faktycznie wierzy w istnienie Boga, itd. co nie znaczy że chodzą do Kościoła i stosują się do dekalogu, ale wierzą! Teraz mówisz o podziale na złych i dobrych katolików i wymieniając ten procent wymieniasz tylko tych rzekomo dobrych katolików. Można być Polakiem i zdrajcą lub Polakiem i patriotą, dwa odmienne priorytety - wciąż ta sama cecha wspólna.

HCNOPS napisa/a:

A czemu Ty chcesz decydować za kobietę kiedy ona może, a kiedy nie może? To jest jej ciało. Wybacz, ale czasy kiedy kobieta była nic nie znaczącym pachołkiem bez praw i pod kontrolą mężczyzny dawno przeminął. Polska to jeden z ostatnich skansenów tego typu zachowań.



Z tego może się zrobić niezły offtop, ale dajmy temu szansę. Nie ma, poza gwałtem, racjonalnych przyczyn by usuwać ciążę.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2014-09-28, 23:59   

skejCiK napisa/a:

Próba zawieszenia tęczowej flagi na Urzędzie miasta jest pogwałceniem prawa. Gwałcenie praw w imię prawa? I don't think so.


W sejmie wisi krzyż. To też jest wbrew prawu. Jeśli będę chciał powiesić tam gwiazdę Dawida, lub półksiężyc, zostanie on z miejsca, ale krzyż wisi i nikogo widocznie nie obchodzi to, że ów pogwałca neutralność światopoglądową państwa.

skejCiK napisa/a:

Nie ma słownikowego stwierdzenia 'katolik praktykujący' lub 'katolik niepraktykujący'. To tylko twór ludzi. Religia to nie chodzenie do świątyni, to wiara w pewne elementy religijne.


No właśnie. Według tych standardów, bardzo mały % tzw. katolików, katolikami jest de facto.

skejCiK napisa/a:

Tak samo jedni (nie) będą popierać homoseksualizmu ze względów światopoglądowych, inni położą na to pałę i tyle.


Dokładnie. Jest jednak różnica między niepopieraniem, a odbieraniem praw. Ja nie popieram Kościoła, ale nie chcę odbierać mu praw. Dla Ciebie z kolei nielubienie kogoś jest tożsame z jego prześladowaniem/dyskryminacją.

skejCiK napisa/a:


O czym my rozmawiamy? Czy uznałem kogoś za gorszego?


Ależ skąd, uważasz że wszyscy są równi, ale jednak Tatar jest równiejszy od Araba. Hetero jest równiejszy od homo. Polak równiejszy od Niemca.

skejCiK napisa/a:

To idź się zapytaj tamtych 60% czy wyrzekają się katolicyzmu.


Oczywiście, że się nie wyrzekną. Powód jest prosty - ponieważ nawet nie zrozumieją co ja do nich mówię. Katolicy praktycznie nie mają pojęcia o teologii, eschatologii, Biblii miażdżąca ich część nie przeczytała.
Zdam Ci pytanie - czy wierzysz w to, że podczas transsubstancjacji andrut zamienia się w realną, faktyczną ludzką tkankę, zaś wino w realną, faktyczną ludzką krew?

skejCiK napisa/a:

Te 80% faktycznie wierzy w istnienie Boga, itd. co nie znaczy że chodzą do Kościoła i stosują się do dekalogu, ale wierzą!


W boga wierzy też hindus, żyd, muzułmanin, czy nawet Aztek. Czy uważasz, że muzułmanin jest katolikiem, ponieważ wierzy w boga? Nonsens. Muzułmanina od katolika odróżnia to jakie przymioty przypisują bogu, jak rozumieją eschatologię. Różnica między katolikiem a protestantem leży w ogromie subtelnych różnic teologicznych. Jeżeli katolik podważa świętość Maryi i skuteczność modlitw do świętych, to de facto staje się protestantem, pomimo tego, że oficjalnie taki ktoś się opisze jako "katolik wierzący po swojemu".

skejCiK napisa/a:

Nie ma, poza gwałtem, racjonalnych przyczyn by usuwać ciążę.


Owszem są. Dla przykładu dziewczyna może nie być gotowa do wychowania dziecka, może też w ten sposób przyczynić się do pogorszenia pozycji finansowej rodziny, ciąża może kolidować z jej życiowymi planami, np. planami zdobycia odpowiedniej edukacji, mamy też aborcję eugeniczną, która jest dopuszczana bodaj w każdym państwie. Racjonalnych powodów dla zastosowania aborcji jest cała masa.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-09-29, 11:43   

skejCiK napisa/a:

Nie ma słownikowego stwierdzenia 'katolik praktykujący' lub 'katolik niepraktykujący'. To tylko twór ludzi. Religia to nie chodzenie do świątyni, to wiara w pewne elementy religijne.


Bzdura za bzdurą. Samo znaczenie słowa katolik oznacza, że osoba taka praktykuje. Stąd "katolik niepraktykujący" to zwyczajny eufemizm i oksymoron.
Mówisz, że to twór ludzi. Odpowiadam zatem, że cała nauka Kościoła to twór ludzi. Nawet Chrystus był (bądź jest) człowiekiem. Mojżesz i Mahomet- ludzie. Jeśli nawet uznamy, że całe Pismo ¦więte jest natchnione przez Boga, wówczas tym bardziej musimy przyznać, że pozostałe księgi uważane przez Kościół za istotne są względem dzieł Bożych odtwórcze, a zatem mogą zawierać błędy i przekłamania. Co więcej, sam fakt, że to człowiek spisał Biblię, także komplikuje sprawę.
Religia jak najbardziej oznacza uczęszczanie do świątyni, o ile takie są jej założenia. W przypadku Kościoła sprawa jest jasna- Przykazania Kościelne regulują to zagadnienie.

skejCiK napisa/a:

Innowierca który ingeruje w prawo? Tak. Tak samo homoseksualista który ingeruje w prawo. Co do równości to pragnąłbym zwrócić uwagę że jest różnicą uznać równego sobie tatara wyznającego islam zamiast Abulla z Bagdadu.


A co to za szufladkowanie? Może akurat ten Abull z Bagdadu jest lepszym człowiekiem, niż ja czy Ty?

skejCiK napisa/a:

Ale uczestnictwo mniej niż połowy społeczeństwa w wyborach potrafi określić za wszystkich politykę państwa. Tak samo na papierze mogę być biedny i zbierać kokosy w robocie na czarno. Kierujmy się realiami.


Realia są takie, że w Polsce katolików jest poniżej 50%, czy to się komuś podoba, czy nie.

skejCiK napisa/a:

Tak samo jak widzimisię homoseksualistów.


To nie są widzimisię. To po prostu walka o prawa, które w świetle konstytucji i ustaw wszystkim przysługują.

skejCiK napisa/a:

Próba zawieszenia tęczowej flagi na Urzędzie miasta jest pogwałceniem prawa. Gwałcenie praw w imię prawa? I don't think so.


Zawieszenie flagi nie było akcją homoseksualistów jako takich. Gdy grupa heteroseksualnych dresów pobije kogoś za to, że jest "pedałem" (bo np. nosi rurki- przecież nikt nie ma na czole wypisanej orientacji), nikt nie krzyczy, że heteroseksualiści prześladują homoseksualistów. W czym zatem problem?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2014-09-29, 13:10   

Szej-Hulud napisa/a:

W czym zatem problem?



Skejcika boli dupa o pedałów. To jest cały problem. No i Skejcik nie umie czytać konstytucji, ale i z postami ma problem, więc... ; ]
_________________
#truestory
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2014-09-29, 13:18   



Zerknijcie jeszcze raz na te linki, które podałam powyżej. Dysputy o kobietach, aborcji, Kościele, przeniesiecie od tej pory tam. A jeżeli tak się nie stanie, to usunięte zostaną wszystkie posty z ostatnich 5 stron, które traktują o powyższych kwestiach lub zawierają do nich odniesienia powodujące zmianę tematu rozmowy.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 29

Doczy: 14 Mar 2010

   

Wysany: 2014-09-29, 13:57   

Niebiescy się denerwują. Odpowiedziałem na posty tu -> http://www.e-mlodzi.com/o...2707.htm#772898 .
 

Nupek369  

User


Imię: Patryk

Doczy: 07 Mar 2014

   

Wysany: 2014-10-09, 23:32   

Nie czytałem całego tematu, więc odpowiem na pierwszy post. Do homosiów nic nie mam, dopóki nie przesadzają i nie panoszą się ze swoją orientacją. Po prostu nie interesuje mnie kto co robi w domu. Co do adopcji dzieci, to stanowcze nie, to jest po prostu sprzeczne same w sobie.
_________________
REGULAMIN
// vialink
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com