Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Jimmy FoX | 2014-10-12, 15:57

Autor

Wiadomo¶æ

Naznaczony  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 03 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-10-18, 10:26   

Wybaczcie nie czytałem wcześniejszych wpisów, ale mogę dodać coś na temat gwałtu nieco dziwnego.


Moja koleżanka została zgwałcona w wieku 16 lat, przynajmniej tak twierdzi, a teraz mając 19 ciągle jest napalona i często zmienia facetów :P i z nie jednym spała także widać dziwną zależność, żę gwałt nie równa się strachem przed sexem, a wręcz odwrotnie :-o
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-10-18, 12:12   

metalmummy napisa³/a:

Naprawdę nie wiem, dlaczego bronisz stanowiska oprawcy i jaki masz w tym cel, natomiast wiem, że brakuje Tobie szacunku do kobiet i ich tragedii, z tegoż względu nie dojdziemy do porozumienia.


Nim się nie ma co przejmować, poczytałem sobie jego posty - to jest albo mentalnie jeszcze dziecko, które bawi się w prowokowanie, albo po prostu głupek.
Wkleił awatar z judaistyczną menorą bo liczył, że mnie to zdenerwuje. :-D
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-18, 12:20   

Naznaczony napisa³/a:

Moja koleżanka została zgwałcona w wieku 16 lat, przynajmniej tak twierdzi, a teraz mając 19 ciągle jest napalona i często zmienia facetów


Moim skromnym zdaniem, po prostu dała dupy i wstydząc się późnej swojego zachowania, ogłosiła, że została zgwałcona. No ale jednak jej natura okazała być się silniejsza i dała o sobie znać prędzej czy później.

Naznaczony napisa³/a:

także widać dziwną zależność, żę gwałt nie równa się strachem przed sexem, a wręcz odwrotnie


Szczerze wątpię, żeby tak było.

[ Dodano: 2014-10-18, 13:23 ]
$karbówka, dzięki. Tak też czułam.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-10-18, 19:36   

Na początek ostrzegę, że moje poglądy w tej sprawie są mocno kontrowersyjne i jeżeli ktoś jest słabych nerwów, w złym humorze etc. - polecam po prostu nie czytać tej wypowiedzi. ;)

Przede wszystkim gwałt to jedna z największych krzywd, jak nie największa, którą można wyrządzić drugiemu człowiekowi. Nie tylko kaleczy ciało, ale i zabija duszę. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tak ohydnej zbrodni. Nie ma. I nie ma niczego, co mogłoby pomóc ofierze wrócić do stanu sprzed tego wydarzenia. Oczywiście jest pomoc psychologiczna czy psychiatryczna, która czasem daje niemałe efekty, ale i tak to nigdy nie jest w stanie pomóc ofierze wrócić do życia "sprzed". Dlatego uważam, że gwałciciele powinni być traktowani z największą możliwą surowością - torturować do skutku. Metod jest wiele, im boleśniejsza i dłuższa, tym lepiej. Niech przeżyje piekło, które sam zgotował. Nie, w tym przypadku nie ma mowy o sprawiedliwości czy zadośćuczynieniu. Tu nie ma sprawiedliwości, a żadne pieniądze nie są w stanie zadośćuczynić wyrządzonej krzywdy. Jest zemsta i ślepa nienawiść. I tak ma być. Oko za oko, ząb za ząb. Stara, mądra zasada.
Tak btw. to pod molestowanie seksualne de facto podchodzi nie tylko sam seks, ale też jakakolwiek czynność seksualna, do której zmusza się ofiarę. Np. wielu pedofilów myśli, że jak zmusi 14-latkę do dotykania siebie czy jak on jej dotyka to jest okej, bo przecież dziecko nadal jest fizycznie dziewicą. A to nieprawda. Jest to taka sama pedofilia. Nie ma znaczenia czy ją "tylko" dotknie czy się z nią prześpi, za kratkami wyląduje za obydwa czyny.

metalmummy napisa³/a:

Naznaczony napisa³/a:

Moja koleżanka została zgwałcona w wieku 16 lat, przynajmniej tak twierdzi, a teraz mając 19 ciągle jest napalona i często zmienia facetów


Moim skromnym zdaniem, po prostu dała dupy i wstydząc się późnej swojego zachowania, ogłosiła, że została zgwałcona. No ale jednak jej natura okazała być się silniejsza i dała o sobie znać prędzej czy później.



Bardzo możliwe, że masz rację, metalmummy, aczkolwiek nie wysuwałabym zbyt pochopnych wniosków. Psychika ludzka jest skomplikowana i czasem ludzie robią coś, co jest kompletnie nielogiczne dla przeciętnego, normalnego człowieka. Były przypadki kobiet zgwałconych, które nagle... zostawały prostytutkami. Aczkolwiek możliwe, że jednak masz rację. I to wcale nie dlatego, że po trzech latach dziewczyna sypia sobie z każdym napotkanym facetem, a dlatego, że wpierw ogłosiła, że została zgwałcona (zaskakujące! ofiara gwałtu zazwyczaj nigdy nie mówi nikomu, co jej się przydarzyło, bo się niesamowicie wstydzi, czuje się upokorzona; jeżeli już nawet powie, to rodzicom, jeśli jest niepełnoletnia, i policji, a nie kolegom) i co? I nic z tego nie wynikło (z tego co się domyślam, bo Naznaczony nic więcej o tej sprawie nie napisał). Jeżeli ofiara gwałtu decyduje się na powiedzenie o tym komuś, to nie robi tego w taki sposób w jaki chwali się nowymi butami przed przyjaciółkami, tylko w taki, żeby sprawcę tego czynu zamknąć za kratkami. A z tego co pisze Naznaczony wnioskuję, że dziewczyna "pochwaliła się" znajomym, a rzekomy sprawca jakoś dziwnym trafem na wolności, żadnego procesu nie było ani nic.



Jeszcze na zakończenie dodam, że bardzo nie lubię zdjęć przedstawiających małe dziewczynki (kilku- czy kilkunastoletnie), które wychodzą za mąż wbrew swojej woli. Nie wiem czy tylko ja to dostrzegam i czy tylko ja mam takie skojarzenie, ale w ich oczach widzę śmierć. Taką przejmującą pustkę - po prostu śmierć duszy. Coś okropnego. Te spojrzenia mówią wszystko.
 

Naznaczony  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 03 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-10-19, 10:45   

Ona od 3 lat sypia z innymi od tego gwałtu, jak mam być szczery to też byłem jej kochasiem i nawet chyba tym pierwszym, bo mi opowiadała, że ją ten typ niby zgwałcił(wiem który - znam go), a po miesiącu czy nawet kilku tygodniach ciągle jakoś tak dziwnie się dla mnie miła zrobiła i zaproponowała niezobowiązującą zabawę, na początku się opierałem, ale jednak odezwał się we mnie typowy facet i poleciałem do niej :D Jako, że jest sąsiadką to blisko miałem :mrgreen:

A wiem, że ciągle zmienia chłopaka, bo od tych 3 lat to widziałem ją z co najmniej 6-cioma, a też kontakt się nam urwał to nie wnikam z kim się spotyka - tylko wizualnie za rączkę widziałem, że z 6 chadzała, więc raczej to bracia nie są :D

A może to po prostu jest tak, że dziewczyna zgwałcona czuję wstręt do tego i chcę zapomnieć o tym? W sensie, "a ten mnie zgwałcił, jest źle to pójde do innego będzie fajnie i zapomnę" i tak się łudzi i z każdym sypia o.O?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-19, 10:59   

Hella napisa³/a:

Jeżeli ofiara gwałtu decyduje się na powiedzenie o tym komuś, to nie robi tego w taki sposób w jaki chwali się nowymi butami przed przyjaciółkami, tylko w taki, żeby sprawcę tego czynu zamknąć za kratkami. A z tego co pisze Naznaczony wnioskuję, że dziewczyna "pochwaliła się" znajomym, a rzekomy sprawca jakoś dziwnym trafem na wolności, żadnego procesu nie było ani nic.


Właśnie na tej podstawie wysnułam ten wniosek, chociaż go nie rozwinęłam.
Ofiara nie potrzebnie wstydzi się całego zajścia, często obarcza się psychicznym męczeństwem, odizolowując się od świata.
Nie ogłasza tego wszem i wobec. Jeśli decydują się na wyznanie, często po wielu latach, ma to raczej na celu wyswobodzenie niż szukanie zemsty.

Chwalenie się taką tragedią jest nie do pomyślenia, stad moje zdanie o wyimaginowanym gwałcie na potrzeby sytuacji.

[ Dodano: 2014-10-19, 12:01 ]

Naznaczony napisa³/a:

A może to po prostu jest tak, że dziewczyna zgwałcona czuję wstręt do tego i chcę zapomnieć o tym? W sensie, "a ten mnie zgwałcił, jest źle to pójde do innego będzie fajnie i zapomnę" i tak się łudzi i z każdym sypia o.O?


Więc to raczej nic "spektakularnego" nie było, skoro nie czuła strachu przed kolejnym współżyciem albo, że nie miała żadnych obrażeń, które nie pozwalają na te współżycie. Przynajmniej tak od razu.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

mala_mii  

Wymiatacz

zołza jak ich mało



Do³±czy³a: 12 Cze 2015

Sk±d: podlasie

   

Wys³any: 2015-06-18, 15:10   

SzymekHoÅ‚ownia napisa³/a:

Czy bulwersuje was skala zjawiska oraz pytanie głównie do kobiet jak brutalnym przestepstwem jest w waszej opinii gwalt?



Takich tylko za jaja i na latarnie, albo na elektryczne krzeslo. Nie rozumiem jakim trzeba byc czlowiekiem, aby dopuszczac sie takich czynow.

SzymekHoÅ‚ownia napisa³/a:

Czy trudnosc odbudowania psychicznego jest porownywalna z tÄ… po byciu np okradzionym?

Zastanow sie nad tym co piszesz. Mysle, ze bylbys innego zdania jakby np. zgwalcili Twoja corke. To co przezywala kobieta podczas gwaltu i to co przezywa kobieta po tym wydarzeniu, nawet dla mnie jest niewyobrazalne.
_________________
Zamiast czekać i analizować, zrozum że brak odpowiedzi i zaangażowania to też odpowiedź.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-06-18, 19:23   

http://dziendobry.tvn.pl/...nie,171059.html
To dopiero bulwersujÄ…cy wyrok!
http://natemat.pl/132229,...5-lat-wiezienia

A co do statystyk:
Statystyki mówią, że nawet do 90% gwałtów w Polsce pozostaje niezgłoszonych. Więc starozakonny niech swoje statystyki lepiej pomnoży razy 10.
Jednocześnie wyczytałam gdzieś, że wskaźnik fałszywych oskarżeń wynosi w Polsce ok. 2%, ale nie wiem, na ile to prawda.

http://kobieta.onet.pl/zd...o-gwalcie/txh5z za granicą jak widać niekoniecznie lepiej.

Metalmummy, meandry ludzkiej psychiki są nie do końca zbadane ani wytłumaczalne. Tak jak jedna osoba po tragedii odizoluje się i zapadnie na depresję, druga swoje cierpienie będzie dusić rozrywkowym życiem. Ten drugi przypadek jest rzadszy, ale zdarza się. Taką względność reakcji na cierpienie zaobserwowałam w rodzinie po śmierci bliskiej osoby, niektórzy się załamali, inni mieli kompletne wyparcie, z boku to mogło wyglądać niesmacznie, tak jakby mieli wywalone na to. Ale ja wiem, że cierpieli, można to zauważyć gdy jest się z kimś blisko. Nie osądzaj tak stanowczo.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polaków



ImiÄ™: Shlomo

Do³±czy³: 02 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-06-20, 20:52   

Damn, w pełni się z Tobą zgadzam. To oburzające, żeby z tak marnymi dowodami w sprawie w ogóle skazywać ratowników medycznych, którzy jak mniemam niejednokrotnie ratowali wielu ludziom życie. Gdyby tak Tobie coś się stało (nie daj Jahwe) to wolałabyś (jak sądzę) by przyjechali Cię uratować, a nie siedzieli w więzieniu.

Ponadto, fałszywe oskarżenie "boli całe życie".
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-06-20, 21:20   

Nie będę komentować tego prymitywnego trollingu :) Znamy już Twoje zdanie, nie musisz się tu więcej wypowiadać, bo żadną siłą go nie obronisz.
Gwałciciele przyznali się do winy, jednak to niczego nie zmieniło, tak gwoli ścisłości.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Magda Kroczyk

User


Do³±czy³: 22 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-07-06, 20:29   

Gwałt to jest chyba jeden z największych lęków kobiet (mniej lub bardziej uświadomionych). Nawet nie chcę o tym myśleć...
_________________
Szukam pomysłu na książkę! Chcesz mi coś ciekawego powiedzieć?
 

muffasabanana

User


Do³±czy³: 07 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-07, 07:10   

Wakacyjny telefon zaufania grupy Ponton. Odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące seksualności, antykoncepcji, miłości, związków, relacji, uczuć i wszystkiego co was nurtuje.

Możecie dzwonić i pisać smsy codziennie od 19 do 21 pod numer 507-832-741
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/513913418766236/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com