Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-18, 04:25   Jezus: Bóg czy człowiek?

Jakie jest Wasze zdanie na temat osoby Jezusa? Był on prorokiem, czy też Bogiem?
Zwłaszcza interesuje mnie zdanie osób uważających iż był on Bogiem, ciekawa jestem dlaczego tak uważacie.
 

Doruś  

Stały User



Doczya: 15 Lis 2012

   

Wysany: 2014-10-18, 11:02   

Jezus nigdy nie wypowiedział dokładnie słów: „Jestem Bogiem”. Ale powiedział takie słowa jak „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” ! Ciżko powedziec za kogo uważał się Jezus ,ale moim zdaniem Bogiem nie był , był Jezusem ,a Bog był tylko jeden . Nawet pozwole sobie w stanie przywołać taka modlitwę jak "Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego" I to wyjasnia wszystko :!: :!:
_________________
Wyjśćie jest z każdej sytuacij tylko najwiekszy problem polega na tym, że każdy zawsze załamuje się przed końcem...
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-10-18, 11:32   

Uważam, że jest Bogiem (m.in. przemawia jak Jahwe w Starym Testamencie). Mam natomiast ogromne wątpliwości co do tego, czy jest tym samym, co Jahwe... ten ostatni nie był w Starym Testamencie wart zaufania...
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Pitek130  

User

Rock'N'Roll


Imię: Piotr

Doczy: 19 Sie 2014

Skd: Zielona Góra

   

Wysany: 2014-10-18, 13:32   

W Piśmie jest napisane, że Jezus Chrystus był Synem Bożym, stał się człowiekiem by odkupić nas, ale wciąż pozostał Bogiem i zasiada po prawicy Ojca w Niebie.
 

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-18, 21:39   

Pitek130 napisa/a:

W Piśmie jest napisane, że Jezus Chrystus był Synem Bożym, stał się człowiekiem by odkupić nas, ale wciąż pozostał Bogiem i zasiada po prawicy Ojca w Niebie.

Gdzie jest tak napisane? Synem bożym nazwany jest też Adam.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-10-18, 22:16   

Jakuta napisa/a:

Gdzie jest tak napisane? Synem bożym nazwany jest też Adam.


Dawid chyba też. Nawet Jezus o tym mówił, gdy ¯ydzi zarzucili mu bluźnierstwo.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2014-10-19, 10:29   

Cytat:

Zwłaszcza interesuje mnie zdanie osób uważających iż był on Bogiem, ciekawa jestem dlaczego tak uważacie.


Uwazam , że jest Bogiem z tego samego względu, dla którego dla Ciebie jest prorokiem - ja jestem katoliczką Ty muzułmanką, dlatego nasza wiara się rożni :-) . W Piśmie jest wiele cytatów a propos tego, ponieważ nie chce cytowac całych treści z neta daje linki:
http://zapytaj.wiara.pl/d...zus-jest-Bogiem
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_09.htm
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_44.htm
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-19, 12:20   

cappuccino napisa/a:


Uwazam , że jest Bogiem z tego samego względu, dla którego dla Ciebie jest prorokiem - ja jestem katoliczką Ty muzułmanką, dlatego nasza wiara się rożni :-) .


Ale czy wierzymy w coś, bo tak mówi nasza wiara, czy wyznajemy daną wiarę, bo w to wierzymy i tak uważamy? : )
A jak interpretujesz te wersy:
"Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie"(Jan 14, 28)
"Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."(Marek 10,17-18)
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2014-10-19, 13:25   

Jan 14 -J 14, 28 - Mówi to Bóg Wcielony: chwała Syna, równa chwale Ojca (J 8,24; J 17,5-24), została w czasie ziemskiego bytowania przesłonięta (J 1,14). Chrystus jako człowiek jest niższy od Ojca. (Przepisane z Biblii Tysiąclecia :-) )
Marek, tez przepisane wyjaśnienie z Biblii Tysiąclecia -Mk 10, 18 - Jako najwyższe dobro i źródło wszelkiego dobra.

Jak widzisz w teologa się nie bawie :-) nie studiowalam teologii wiec nawet nie próbuje tego robić, jak czegoś nie wiem czytam przypisy w Biblii, pytam księży.

Cytat:

Ale czy wierzymy w coś, bo tak mówi nasza wiara, czy wyznajemy daną wiarę, bo w to wierzymy i tak uważamy? : )


Wierzę bo doświadczam, odczuwam, uważam tak, wierze bo tak moja wiara mówi. Mimo iz wyroslam w domu gdzie wiara była i tak sama musialam ją odkryć i odkrywam codziennie.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Pitek130  

User

Rock'N'Roll


Imię: Piotr

Doczy: 19 Sie 2014

Skd: Zielona Góra

   

Wysany: 2014-10-19, 14:24   

Jakuta napisa/a:

Pitek130 napisa/a:

W Piśmie jest napisane, że Jezus Chrystus był Synem Bożym, stał się człowiekiem by odkupić nas, ale wciąż pozostał Bogiem i zasiada po prawicy Ojca w Niebie.

Gdzie jest tak napisane? Synem bożym nazwany jest też Adam.


Jak i my wszyscy, bo wszyscy jesteśmy dziećmi miłosiernego Boga.
 

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-19, 14:48   

Pitek130 napisa/a:

Jakuta napisa/a:

Pitek130 napisa/a:

W Piśmie jest napisane, że Jezus Chrystus był Synem Bożym, stał się człowiekiem by odkupić nas, ale wciąż pozostał Bogiem i zasiada po prawicy Ojca w Niebie.

Gdzie jest tak napisane? Synem bożym nazwany jest też Adam.


Jak i my wszyscy, bo wszyscy jesteśmy dziećmi miłosiernego Boga.

Z tym się zgadzam, ale Bóg jest tylko jeden :)
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2014-10-19, 15:11   

Może od razu zacznijcie strzelać, zamiast marnować czas na temat dyskutowany bez powszechnie uznanego rozstrzygnięcia od co najmniej 1700 lat?
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-19, 17:13   

philosophus napisa/a:

Może od razu zacznijcie strzelać, zamiast marnować czas na temat dyskutowany bez powszechnie uznanego rozstrzygnięcia od co najmniej 1700 lat?

Tutaj chodzi o prawdę a nie strzelanie.
 

kanrunka  

Stały User



Doczy: 11 Lip 2014

   

Wysany: 2014-10-22, 14:28   

Po co kłócić się o naturę kogoś, kto być może nie istniał. I nie, nie ma potwierdzonych dowodów na to, że Jezus istniał. Zgłębiałem temat jako historyk na studiach;)
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2014-10-22, 18:33   

Jeżeli chodzi o poznanie sposobu, to każde wyznanie trynitarne miało swoich wielkich teologów, którzy "dowodzili" boskości Jezusa i vice versa, każde antytrynitarne miało swoje sposoby na "obalanie".
Szukałbym raczej tam, a nie u szeregowych wyznawców, którzy na ogół mają nikłe pojęcie o teologii. Jeżeli chodzi o prawdę, to można jej co najwyżej szukać, tu bym poszedł w kierunku filologów starożytnych spec. się w językach biblijnych.

kanrunka napisa/a:

Po co kłócić się o naturę kogoś, kto być może nie istniał. I nie, nie ma potwierdzonych dowodów na to, że Jezus istniał. Zgłębiałem temat jako historyk na studiach;)



Niestety, wiara nie ma żadnych wiarygodnych dowodów i z założenia nie może ich mieć. Dlatego większość, w tym wszystkie współczesne, zdobycze cywilizacyjne, wywodzą się ze świeckiego sposobu działania. Religia po prostu nie znajduje ścisłego związku z rzeczywistością i dlatego nie jest zdolna do wytworzenia postępu, naukowego, technicznego, a nawet moralnego- bo po co zastanawiać się jakie zachowania wyrządzają krzywdy, a jakie są korzystne, skoro w świętej księdze już postanowiono raz na zawsze jak ma być? Religia wyposażona w instytucję świętej księgi, może się co najwyżej zastanawiać jak rozumieć zapisane pismem prawo już postanowione i ono samo w sobie, ani jego pochodzenie, niestety nie podlegają dyskusji.

[ Dodano: 2014-10-22, 21:24 ]
Errata: W pierwszym zdaniu jest "sposobu", ma być "sposobu myślenia"
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com