Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TomasH94  

Wymiatacz

Life is journey.



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 26 Lut 2012

Sk±d: Lublin, okolice.

   

Wys³any: 2014-10-19, 21:13   Mandat drogowy - problem z pÅ‚aceniem

Witam, otrzymałem dzisiaj mandat za przejazd na czerwonym świetle o wysokości 500zł, i 6pkt. Jest to któryś już mój mandat w życiu, od jakiś 2 lat jeździ sie stale samochodem. Wjeżdzałem na skrzyżowanie gdy było światło pomarańczowe, a opuściłem gdy było czerwone.
Jak na złość z prawej strony wyjechał nieoznakowany radiowóz, no i zaczeło się.
¦pieszyłem się na zajęcia, jestem ogólnie studentem pierwszego roku, studiuje dwa kierunki na Politechnice Lubelskiej - architekturę dziennie, i budownictwo zaocznie.
¦pieszyłem się na labolatoria z fizyki, bo miała być wejściówka, stąd ten mandat - ale wg mnie zagrożenia nie stworzyłem.
Mam pytanie do was, czy da sie jakoś anulować ten mandat? Bo ja na serio jestem biednym studentem, ledwo mi wlasnie na studia wystarcza... Nie mam pomysłu skąd go zapłacę, ewentualnie co można innego zrobić?
ProszÄ™ o odpowiedzi ;)
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-19, 21:19   

Jezeli chce Ci się targać po sądach to jest bodajze przepis, ze mozesz przejechac na pomarnczowym jesli by to wymagało gwałtownego hamowania. Ewentualnie istnieje mozliwosc rozlozenia mandatu na raty
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-10-19, 21:26   

PrzyjÄ…Å‚eÅ› ten mandat?
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2014-10-19, 23:26   

Mandat to mandat jak przyjąłeś to musisz zapłacić
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-20, 09:38   

Jest jakaś możliwość anulowania. Mój znajomy dostał mandat za światła 300zł, gdzieś się odwoływał i anulowali. Poszukaj w necie informacji o tym.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-10-20, 13:25   

Cytat:

"Mam pytanie do was, czy da sie jakoś anulować ten mandat? Bo ja na serio jestem biednym studentem, ledwo mi wlasnie na studia wystarcza... Nie mam pomysłu skąd go zapłacę, ewentualnie co można innego zrobić?
ProszÄ™ o odpowiedzi "


Jesli przyjales mandat - to raczej za pozno. Trzeba bylo odmowic przyjecia mandatu, wowczas sprawa trafilaby do sadu grodzkiego, tam musieliby Ci udowodnic, ze wjechales na czerwonym swietle.
_________________
Smile or die!
 

TomasH94  

Wymiatacz

Life is journey.



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 26 Lut 2012

Sk±d: Lublin, okolice.

   

Wys³any: 2014-10-20, 18:06   

$karbówka napisa³/a:

PrzyjÄ…Å‚eÅ› ten mandat?


Tak.


I tak by mi pewnie udowodnili, ponieważ jest monitoring miejski.
Wjezdzałem jak było (mocne) pomarańczowe.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-10-20, 18:29   

No to po meczu, teraz pozostaje już tylko podanie o rozłożenie mandatu na raty.
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-10-20, 18:43   

Widzisz, jak Cie zatrzymali trzeba było prosić o pokazanie nagrania. Jeśli by nie było dowodu na twoją winę, to śmiało trzeba było odmówić. A teraz, pozostaje tylko rozkładanie na raty.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

kliners  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 23 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-23, 11:31   

niby na pomarańczu można.. wtf po co się dałeś :D
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-10-23, 11:41   

Cytat:

wg mnie zagrożenia nie stworzyłem.



Nóż się w kieszeni otwiera.
Mnie, jako pieszego guzik obchodzi, ze się gdzieś spieszysz. Bardzo dobrze, że dostałeś mandat. Masz jeździć zgodnie z przepisami*. Wiesz, czego się obawiam idąc chodnikiem, czy jadąc z mężem po mieście? Co z tego, ze sami przestrzegamy ruchu drogowego - boje się, że wrąbie w nas ktoś taki jak ty, który sam najlepiej wie, czy jest zagrożeniem czy tez nie. Masakra.

*bo jak ktoś sam skomentował:

Cytat:

niby na pomarańczu można


Co to znaczy "niby"?? Pomarańczowe to sygnał by zacząć hamować nie przyspieszać.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-23, 17:24   

cappuccino napisa³/a:

Co to znaczy "niby"?? Pomarańczowe to sygnał by zacząć hamować nie przyspieszać.


zahamuj w miejscu, masz drugi samochod na sobie...
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-10-23, 20:48   

To sygnał dla wszystkich. Jak ten z tyłu i kolejny z tyłu i kolejny i tak dalej zaczną hamować to nikt na nikim nie będzie.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-23, 21:30   

Tylko pomaranczowe włącza się po zielonym. Czy w momencie właczenia odpowiednie jest zachamowanie w miejscu? Czyw tedy to nie jest zagrozenie dla ruchu?
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-10-24, 12:56   

Ranger napisa³/a:

Cytat:

"Mam pytanie do was, czy da sie jakoś anulować ten mandat? Bo ja na serio jestem biednym studentem, ledwo mi wlasnie na studia wystarcza... Nie mam pomysłu skąd go zapłacę, ewentualnie co można innego zrobić?
ProszÄ™ o odpowiedzi "


Jesli przyjales mandat - to raczej za pozno. Trzeba bylo odmowic przyjecia mandatu, wowczas sprawa trafilaby do sadu grodzkiego, tam musieliby Ci udowodnic, ze wjechales na czerwonym swietle.



LOL. co przed sądem powie funkcjonariusz jest święte, tak samo jak kanar powie że nie miałeś biletu to nie miałeś i koniec, żadnych nagrań video nie musza przedstawiać, to raczej oskarżony musiałby takowe przedstawić żeby sie wybronić...

A odnosnie tego naszego madrego prawa to dziala to tak ze jak jedziesz z dozwolona predkoscia i musialbys gwaltownie hamowac to prawo jest po twojej stronie ale jak mandat podpisales to musisz go zaplacic. Jest chyba jeszcze cos takiego ze mozesz grzywne zamienic na godziny do odpracowania (każda godzina to 10zł) ale nie wiem czy na mandaty tez to dziala
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com