Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Przesunity przez: Jimmy FoX | 2014-10-20, 13:04

Autor

Wiadomo

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-20, 10:30   Związek z kimś o 10 lat starszym?

Poznałam ostatnio fajnego chłopaka(mężczyznę?), który jest ode mnie od 10 lat starszy. Naprawdę dobrze się dogadujemy i coś iskrzy. Pytanie tylko, czy warto się w to angażować? Różnica wieku nie będzie problemem?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2014-10-20, 11:31   

Jakuta napisa/a:

Pytanie tylko, czy warto się w to angażować?


Z racji ogólnego przekonania, straszy mężczyzna, to mężczyzna dojrzalszy. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zerwie z Tobą przez sms-a. A tak na poważnie, powinien już mieć coś w głowie poukładane.

Jakuta napisa/a:

Różnica wieku nie będzie problemem?


10lat to nie dużo, szczególnie, ze Ty też jesteś już dorosła.
Kiedyś słyszałam wypowiedź kobiety, która zakochała się w mężczyźnie starszym od siebie o 12 lat. Pobrali się. Kiedy nadszedł już ten wiek podeszły, ona mając 60lat miała ochotę jeszcze bawić się, w sensie, prowadzić towarzyskie życie spędzając czas wśród znajomych. A on już najzwyczajniej nie dał rady, a nawet sam potrzebował opieki. Wtedy pokusiła się o stwierdzenie, że gdyby miała kiedyś ten rozum co teraz, szukałaby mężczyzny od siebie młodszego.
¯ycie jest przewrotne, można potrzebować opieki w każdym wieku, więc moim zdaniem, to nie powód by rezygnować z uczuć.

Jakuta napisa/a:

Naprawdę dobrze się dogadujemy i coś iskrzy


Tym bardziej powinnaś spróbować. Skoro jeszcze szanuje Twoje zasady, to już całkiem:)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2014-10-20, 13:09   

Jakuta napisa/a:

Pytanie tylko, czy warto się w to angażować? Różnica wieku nie będzie problemem?

Nikt Ci nie odpowie na takie pytania, bo nikt nie zna ani Ciebie, ani jego. Może teraz się dogadujecie, ale za rok on dojdzie do wniosku, że potrzebuje dojrzalszej kobiety? A może wam się uda i będziecie razem do końca życia? Nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz. Jesteś dorosła, to Twoje życie, nie rozumiem, dlaczego pytać obcych ludzi o opinię czy przyzwolenie. Tym bardziej, że związek młoda kobieta+starszy mężczyzna nie jest oceniany przez społeczeństwo dość pozytywnie. Jeśli czujesz, że może się to udać, to działaj. I nie patrz na innych.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Fansy  

Mega wymiatacz



Doczya: 10 Maj 2011

   

Wysany: 2014-10-20, 13:27   

Najpierw warto by było się dowiedzieć jak to u niego jest z poszanowaniem Twoich poglądów dotyczących np. seksu. Nie oszukujmy się, facet który ma 28 lat raczej do ślubu z seksem nie będzie chciał czekać. Wątpię żeby w ogóle chciał długo czekać. ¯eby potem nie wyszło tak, że Ty się emocjonalnie zaangażujesz, a różnice poglądów sprawią, że ta znajomość nie wypali.
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



Imię: miniX

Wiek: 36

Doczy: 20 Lis 2009

Skd: Wroclaw/Toronto

   

Wysany: 2014-10-20, 14:10   

Jak to mówią starożytni płetwonurkowie jak się nie wypierdzielisz to się nie nauczysz :-) Zawsze warto próbować ażeby nie żałować.
Jeśli czujesz się przy nim bezpieczna, kochana i szanowana, to spróbuj. Kto wie może to będzie akurat ten jedyny :-)
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-10-20, 14:32   

Moim zdaniem ma szansę wypalić. Jeśli czujecie się ze sobą dobrze, swobodnie i nie macie wrażenia, że to drugie jest jakby z innej epoki... czemu nie? :)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-20, 15:33   

Fansy napisa/a:

Najpierw warto by było się dowiedzieć jak to u niego jest z poszanowaniem Twoich poglądów dotyczących np. seksu. Nie oszukujmy się, facet który ma 28 lat raczej do ślubu z seksem nie będzie chciał czekać. Wątpię żeby w ogóle chciał długo czekać. ¯eby potem nie wyszło tak, że Ty się emocjonalnie zaangażujesz, a różnice poglądów sprawią, że ta znajomość nie wypali.

No on chce brać ślub możliwie jak najszybciej... trochę mnie to niepokoi...
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


Imię: Dominik

Wiek: 29

Doczy: 10 Mar 2011

   

Wysany: 2014-10-20, 15:38   

A ja powiem tak: różnica wieku to nie problem. Pewnie masz ~18 lat to po jakimś czasie ta różnica się zatrze.

Jednak: dojrzały facet: 25 lat w górę, to już facet, nie chłopak: ma inne podejście do życia, inne priorytety.
Dziewczyną w takim wieku wydaje się, że są super dojrzałe itd. Patrząc po moich koleżankach i ich "fiaskach" mogę śmiało stwierdzić, że należy się głęboko zastanowić.

Nie chodzi tu o kwestie rozmów itd. po prostu po jakimś czasie możesz dostrzec, że pewne bardzo ważne kwestie są na różnych priorytetach i możecie się po prostu nie dogadać.

Wiadomo: nie można mówić o szablonie, że ZAWSZE tak jest itd.
Jednak niestety często.

BTW: życzę powodzenia i szczęścia ;)
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

Greta19

Stały User


Doczy: 13 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-10-20, 16:51   

Jakuta napisa/a:

Fansy napisa/a:

Najpierw warto by było się dowiedzieć jak to u niego jest z poszanowaniem Twoich poglądów dotyczących np. seksu. Nie oszukujmy się, facet który ma 28 lat raczej do ślubu z seksem nie będzie chciał czekać. Wątpię żeby w ogóle chciał długo czekać. ¯eby potem nie wyszło tak, że Ty się emocjonalnie zaangażujesz, a różnice poglądów sprawią, że ta znajomość nie wypali.

No on chce brać ślub możliwie jak najszybciej... trochę mnie to niepokoi...



Jak długo się znacie i czy powiedział Ci ogólnie, że chce brać ślub, czy, że chce go wziąć z Tobą?
Moja koleżanka właśnie przeżywa kryzys i zastanawia się nad rozstaniem - jej facet jest dziewięć lat od niej starszy, poznała go mając 18 lat, teraz ma 23 - on chce stabilizacji, dzieci itp, ona dalej chce się bawić i nie ma najmniejsze ochoty na zakładanie rodziny. Moim zdaniem taki związek wypali tylko w przypadku kiedy młodsza strona to typ tradycjonalistki.
 

DecusP

User


Doczy: 31 Pa 2011

   

Wysany: 2014-10-20, 17:21   

Różnica jest duża i będą z tego powodu problemy nie ma co ukrywać. Jeśli planujesz studia, przed Tobą jeszcze 7 lat nauki, przez ten czas pewnie nie zdecydujesz się na założenie rodziny a on już będzie miał grubo po 30. Musicie szczerze porozmawiać o wszystkim, to dojrzały mężczyzna wiec możesz mu zdecydowanie więcej powiedzieć niż rówieśnikowi.
 

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-20, 19:38   

Greta19 napisa/a:

Jakuta napisa/a:

Fansy napisa/a:

Najpierw warto by było się dowiedzieć jak to u niego jest z poszanowaniem Twoich poglądów dotyczących np. seksu. Nie oszukujmy się, facet który ma 28 lat raczej do ślubu z seksem nie będzie chciał czekać. Wątpię żeby w ogóle chciał długo czekać. ¯eby potem nie wyszło tak, że Ty się emocjonalnie zaangażujesz, a różnice poglądów sprawią, że ta znajomość nie wypali.

No on chce brać ślub możliwie jak najszybciej... trochę mnie to niepokoi...



Jak długo się znacie i czy powiedział Ci ogólnie, że chce brać ślub, czy, że chce go wziąć z Tobą?
Moja koleżanka właśnie przeżywa kryzys i zastanawia się nad rozstaniem - jej facet jest dziewięć lat od niej starszy, poznała go mając 18 lat, teraz ma 23 - on chce stabilizacji, dzieci itp, ona dalej chce się bawić i nie ma najmniejsze ochoty na zakładanie rodziny. Moim zdaniem taki związek wypali tylko w przypadku kiedy młodsza strona to typ tradycjonalistki.

Chce się wiązać, już nawet wstępną datę ślubu chciał ustanawiać.
Nie wiem czy mogę siebie nazwać tradycjonalistką, ale zapewne mam w sobie dużo z tradycjonalistki.

DecusP napisa/a:

Różnica jest duża i będą z tego powodu problemy nie ma co ukrywać. Jeśli planujesz studia, przed Tobą jeszcze 7 lat nauki, przez ten czas pewnie nie zdecydujesz się na założenie rodziny a on już będzie miał grubo po 30. Musicie szczerze porozmawiać o wszystkim, to dojrzały mężczyzna wiec możesz mu zdecydowanie więcej powiedzieć niż rówieśnikowi.

Nie wiem czy mam zamiar studiować. Go na pewno stać na to aby utrzymać mnie i jeszcze teoretyczne potomstwo.
Myślę też że macierzyństwo da się połączyć z studiami.
 

Hella  

Pogromca postów



Doczya: 03 Sie 2014

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2014-10-20, 19:42   

Dużo zależy od Twojej dojrzałości. 18 lat to pełnoletność, ale czy już dojrzałość? Kwestia bardzo indywidualna. Jedni w tym wieku czują się jeszcze jak dzieciaki, inni dojrzali już do dorosłości. Jak jest z Tobą - sama musisz ocenić. Byłabyś w stanie po maturze, czy, powiedzmy, na pierwszym roku studiów zdecydować się na małżeństwo? Zrezygnować z własnych planów na przyszłość i zostać w młodym wieku matką? Byłabyś w stanie urodzić i wychować dziecko tak młodo? Musisz to naprawdę dobrze przemyśleć, skoro Twój potencjalny partner szuka już raczej kandydatki na żonę, a nie przypadkowej panny do podrywu na dwie noce.
Inną sprawą jest to, że jeżeli po jakimś czasie w związku on będzie nalegał na małżeństwo, a Ty nie będziesz pewna czy to już ten moment i czy to ten mężczyzna - nie zgódź się. Nie daj się owinąć wokół palca i nie wyjdź za człowieka tylko dlatego, bo jemu zależy, a Ty zdążyłaś się do niego przywiązać. Z takiego małżeństwa nic dobrego nie wyniknie. Ponadto bardzo, ale to bardzo zwróć uwagę na to czy on Cię szanuje, jak traktuje innych ludzi, jak traktuje własną rodzinę. To wiele mówi o człowieku i o tym jakie czekałoby Cię z nim potencjalne przyszłe życie.

Tak jak już Ci przedmówcy pisali - za Ciebie decyzji nie podejmiemy, nie zakażemy Ci ani nie namówimy. Musisz sama wiedzieć czy chcesz takiego związku i czy ten mężczyzna jako człowiek i partner rzeczywiście Ci odpowiada. Tak na marginesie mogę dodać, że byłam pół roku temu w podobnej sytuacji, chciał się ze mną spotykać facet 10 lat starszy - i odmówiłam. Gdyby urodził się jeszcze o te parę lat wcześniej, mógłby być moim ojcem, a nie chłopakiem. :mrgreen: No way. Ale Ty zrobisz jak uważasz. Twój przypadek nie jest moim przypadkiem. ;)
 

Fansy  

Mega wymiatacz



Doczya: 10 Maj 2011

   

Wysany: 2014-10-20, 20:04   

Jakuta napisa/a:

Chce się wiązać, już nawet wstępną datę ślubu chciał ustanawiać.


A właściwie to ile czasu się znacie? Napisałaś, że poznałaś go ostatnio. W świetle tego "ostatnio" ustalanie wstępnej daty ślubu jest co najmniej bardzo dziwne.
Kwestia też tego, że tak dojrzały facet powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo w wieku 18 lat nie mamy pojęcia o tym, czego tak naprawdę chcemy od życia. Nawet po jego przykładzie - ma 28 lat, na pewno miał trochę kobiet w życiu, z każdą pewnie miał jakieś plany ale jak widać nie wyszło. Także namawianie na ślub dziewczyny w tym wieku wydaje się śmieszne. Powtórzę to, co wyżej - nie bierz ślubu pod namową. Do tego trzeba czasem lat w związku, żeby mieć pewność, że po ślubie ten mężczyzna nadal będzie tym mężczyzną, którego się pokochało. Masz również jeszcze sporo życia przed sobą, jesteś młodziutka. Co jeśli po czasie trafisz na kogoś, kto oczaruje Cię bardziej?
 

Jakuta

Stały User



Imię: Jakuta

Wiek: 27

Doczy: 06 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-21, 01:40   

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi.
Jestem trochę nieobeznana w sprawach damsko-męskich, jak się pewnie zorientowaliście, a to dlatego że nikt się mną wcześniej na poważnie nie interesował. Teraz gdy wreszcie ktoś taki się znalazł, jestem kompletnie ogłupiała i mam mętlik w głowie. On proponuje abyśmy wzięli ślub jeszcze przed maturą, ale to chyba faktycznie o wiele za wcześnie.
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


Imię: Dominik

Wiek: 29

Doczy: 10 Mar 2011

   

Wysany: 2014-10-21, 07:14   

Nie wiem jak Ty, jak reszta użytkowników, ale odniosłem wrażenie, że z gościem jest coś nie tak.

Desperat, czy coś takiego?. Kto zupełnie zdrowy chce brać ślub z nieznaną osobą na "wczoraj" ?.
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com