Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2014-10-24, 22:10   Ã†wiczenia z zakresu kalisteniki oraz krav magi

Witam :)
(poniżej trochę wstępu o moim obecnym stanie fizycznym... jeżeli tl;dr, zapraszam trochę dalej niżej)

Jak wszyscy mogą zobaczyć po lewej mam 15 lat. Jestem młody, piękny... no dobra, to drugie mało pasuje :-P

Anyway, w końcu zacząłem naprawdę motywować się do robienia czegokolwiek więcej niż tylko granie w tenisa. Nie żebym narzekał na większą/mniejszą otyłość (z sylwetki wyglądam nawet ok), lecz zawsze marzy się ten większy zarys mięśni ramion oraz kaloryfera na brzuchu ;) Dodatkowo, często słyszę jak to nie jestem wysoki i chudy. Well...
Przede wszystkim jednak, obejrzałem na YT wideo o 15latku, który za pomocą znanej mi już, zaawansowanej kalisteniki, w ciągu 1 roku zmienił się wręcz nie do poznania. Klip można znaleźć szukając za pomocą słów 15 year old body transformation.
Od pewnego czasu (tydzień :3) uczęszczam na krav magę do trenera mającego oryginalne uprawnienia z Izraela = nie ma ściemy. Rzecz która rzuca się w oczy jest taka, że nie potrafię wykonać więcej niż 1 poprawną pompkę :-o Kiedy dostajemy ich do zrobienia 20, zostaję w tyle, gdy robię je na kolanach (ostatnie przychodzą mi z wielkim trudem)


W skrócie, mam 15 lat i ważę 68,6 kilo. Moja siła mięśniowa to tylko i wyłącznie ręce (ew. nie jestem specjalnie słaby w biegach, tenis and stuff :-P ), 'klata' czy brzuch prawie że nie istnieją.
Sens tematu brzmi: jakie ćwiczenia (raczej z zakresu kalisteniki, nie chcę papierowych mięśni z siłowni) powinienem zacząć wykonywać oraz z jaką częstotliwością? Z góry wiem, że będą to pompki (początkowo na kolanach :-/ ) oraz podciąganie się (brat ma cały żelazny 'stojak' w pokoju).
Z góry dzięki :-)
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-10-25, 11:05   

Jeśli masz 15 lat i prawie 69 (bez skojarzeń) kilogramów to albo jesteś strasznie wysoki albo masz nadwagę. Jeśli to drugie to proponuję zacząć od porządnej diety bo za nic nie wyrobisz siły jak sadło cię będzie ograniczało. Co dalej? Biegaj do Empika po książkę Paula Wade'a "Skazany Na Trening", możesz ją sobie oczywiście znaleźć za darmo w formie pdf'a ale i tak polecam ją kupić, jest to naprawdę świetna lektura z zakresu kalisteniki.
_________________
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-25, 15:10   

Cytat:

Jeśli masz 15 lat i prawie 69 (bez skojarzeń) kilogramów to albo jesteś strasznie wysoki albo masz nadwagę.



Co Ty mówisz... Jeśli dla Ciebie wzrost załóżmy 180 jest "strasznie wysoki" to pozdrawiam :D. Mógłby przy takim wzroście spokojnie przybrać nawet 10 kg i mieścić się w normie.

Cytat:

Od pewnego czasu (tydzień :3) uczęszczam na krav magę do trenera mającego oryginalne uprawnienia z Izraela = nie ma ściemy. Rzecz która rzuca się w oczy jest taka, że nie potrafię wykonać więcej niż 1 poprawną pompkę :-o Kiedy dostajemy ich do zrobienia 20, zostaję w tyle, gdy robię je na kolanach (ostatnie przychodzą mi z wielkim trudem)



Przepisz się do jakiejś niższej grupy, bo jeżeli masz trudności kondycyjne już przy rozgrzewce to znaczy, że Twój organizm jest przeciążony. Jeżeli nie ma niższej grupy to w takim razie to jest trochę lipa. W normalnym klubie powinna istnieć możliwość stopniowego budowania kondycji.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-10-25, 16:46   

Możliwe, ale to dlatego że ja jestem niziutki haha :D
_________________
 

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2014-10-25, 22:23   

No to mam wyjątkowo wysokie 180cm. ¯ycie ;)
Co do 'klubu'... samo to nazywa się dumnie 'centrum szkolenia'. Jednak w mojej opinii podział grup obecny podział grup, a właściwie jego brak, jest bardzo przydatny. Osoby doświadczone trzymają się ze sobą, a jeżeli trafi im się do pary osoba mniej doświadczona tłumaczą im co i jak powinno wyglądać.


Skazany na trening powiadasz... mam tę książkę w normalnej wersji upchniętą gdzieś w kąt, jako iż należy do brata. Dawno do niej nie zaglądałem, choć gdy robiłem to ostatni raz (2 lata temu?) zapamiętałem ją jako nieciekawą i żmudną pozycję. Hmm, chyba należy zajrzeć tam ponownie i spojrzeć na to poważnie, skoro tyle osób z internetu z różnych części kraju mi ją tak bardzo poleca.
Co więcej, mam nawet istniejącą 2gą część... Brzmi dobrze, z pewnością zerknę.
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com