Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-10-25, 14:37   Jak poprawić relacje?

Ostatnio odnoszę wrażenie, że moje kontakty z rówieśnikami uległy pogorszeniu. Czuję,że rozmowa ze mną jest dla nich w pewnym stopniu jakąś katuszą. Nie wiem czy nie odpowiada im moją osoba czy coś.
Z moją koleżanką znam się od 10 lat . Ostatnio często u niej przebywam. Myślałam, że moja obecność w jej domu jest dla niej przyjemnością- w końcu sama mnie zaprasza. Jednak jej zachowanie świadczy o czymś innym. Za każdym razem wyciąga tel. i sprawdza fb. Zresztą robi to za każdym razem jak z nią rozmawiam. Naprzykrzam się jej? Tak to odczuwam, bo uważam, że takie traktowanie ludzi jest nieodpowiednie. Kimś rozmawia i wyciąga telefon, bo ktoś na fb napisał. Wspomnę, że na moje wiadomości w ogóle nie opisuje, a jak już to po czasie .Równie dobrze mogłaby powiedzieć: Ej spadaj, mam ciekawsze rzeczy. Ja nie mam w zwyczaju wyciągania telefonu podczas konwersacji z inną osobą, no chyba,że ktoś dzwoni, ale nie po to by zobaczyć kto jest dostępny na fejsie . Dla mnie to jest chore. Jak mam to niej sprawę, taką dość poważną muszę dzwonić. Odbiera, No cóż. Z kolei z innymi osobami mam to samo. Dalej, chłopak z klasy napisał mi, że fajnie się ze mną pisze i mówi, ze spoko jestem. Tylko co mi po tym jak nie może ni powiedzieć tego face to face, a w szkole to nawet mi zwykle cześć nie powie. To jak mam się czuć? Jakaś niezauważalna jestem czy co? Zielona kropka przy moim nazwisku jest ciekawsza ode mnie w rzeczywistości? Faktycznie, bardzo to miłe. Inny chłopak z mojej klasy powiedział mi, ze jak będę miała wyższą ocenę od niego to mnie zabije. Zaczął się tłumaczyć,że żartował... tylko dlaczego kpił sobie ze mnie?Są osoby z lepszymi ocenami ode mnie( on też) i jakoś mi to powiedział. Jak próbuję z nim o czymś pogadać to mnie ignoruje, ale jak on zacznie rozmowę to trzeba mu odpowiedzieć. Poznałam go na tyle by wydać o nim opinię: impertynencki idealista! Gdy zapytał się mnie co po szkole to ja mu mówię, że germanistyka. Zgadnijcie jego reakcje... powiedział tak:,, Dostałaś piątkę z jednego sprawdzianu( zazdrosny, bo dostał marną tróję! Tylko dlatego, bo nauczycielka się nie doczytała) i zaraz chcesz iść na filologię?''. Mam pasje to powinnam się realizować, a on mi mówi ''Nie rób tego,bo to jest głupie''. Głupota jest pójście do liceum i nie uczyć się, mając maturę głęboko....Równie dobrze ja mu mogłam powiedzieć, jednak czasem potrafię ugryźć się w język, w przeciwieństwie do niego. On się na mnie uwziął, ale mu pokażę...( chociaż jeszcze nie wiem jak.) Z dziewczynami nawet nie próbuję rozmawiać, bo o czym. Jak powinnam poprawić relacje z osobami z mojej klasy? A właściwie z tą koleżanką i tym kolegą?
Jakoś ze starszymi ludźmi i młodszymi dziećmi nie mam problemu. Mogę z nimi gadać o wszystkim. Uśmiechają się i chcą wiedzieć więcej. Pytają się i mi odpowiadają. A mój rocznik najlepiej by to ujęły słowa: Ewelina, spadaj. Nawet ostatnio bardzo zniekształcają moje imię... czasem nawet miłe... a nie zniosę WazELINY!!! ;-) Co mi proponujecie?zwykłe: olej to nie ma sensu.
A i jeszcze jedno... wczoraj byłam na wycieczce i ten sam chłopak dał mi ulotki i powiedział, że pani kazała mi je rozdać. Coś przeczuwałam że to jego kolejna intryga, więc zapytałam się nauczycielki. Nic nie wiedziała o żadnych ulotkach. Natomiast ta sama koleżanka w ogóle nie mała ochoty z nami chodzić( ze mną i inną dziewczyną) po czym w pewnym momencie się odłączyła i poszła do innych osób( rozumiem, że nie odpowiadało jej nasze towarzystwo). Tylko mogła nas poinformować, bo trochę się martwiłyśmy.

Proszę o Was o wparcie, bo nie wiem do kogo się zwrócić.
A tak przy okazji co technologia robi z ludzi?
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

Fansy  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2014-10-25, 15:25   

Dziewczyno, przestań być taka przewrażliwiona na swoim punkcie. Koleżanka sprawdza fejsa prawdopodobnie już z przyzwyczajenia, a zresztą jak możesz od niej wymagać żeby tego nie robiła, skoro nie powiedziałaś jej, że Ci to przeszkadza? Może jej się wydaje, że skoro ma podzielną uwagę i mimo wszystko potrafi Cię słuchać nadal to wszystko jest w porządku.

masterka98 napisa³/a:

Dalej, chłopak z klasy napisał mi, że fajnie się ze mną pisze i mówi, ze spoko jestem. Tylko co mi po tym jak nie może ni powiedzieć tego face to face, a w szkole to nawet mi zwykle cześć nie powie. To jak mam się czuć? Jakaś niezauważalna jestem czy co? Zielona kropka przy moim nazwisku jest ciekawsza ode mnie w rzeczywistości? Faktycznie, bardzo to miłe.


Proszę Cię. Chłopak jest po prostu nieśmiały i pewnie boi się zagadać na żywo, a Ty już tak dramatyzujesz. Sama do niego zagadaj. Dlaczego on ma zagadywać do Ciebie, a Tobie nawet nie przyszło do głowy żeby się do niego odezwać? Przecież on nie pisze na tym fejsie sam ze sobą. Ktoś mu jednak odpisuje. Też wychodzisz na osobę, która przez neta pisze, a w realu nie rozmawia. Każesz ludziom się domyślać czego Ty byś chciała, więc dobrze by było gdybyś sama postarała się zrozumieć też ich.
Co do ostatniego kolegi to po prostu znów za bardzo bierzesz wszystko do siebie. Trochę dystansu. Pośmiej się z siebie samej też czasem, zamiast brać wszystko jako obrazę :). Może Cię nie lubi faktycznie, ale nie wszyscy muszą Cię lubić. A jego zachowanie może być spowodowane tym, że widzi, że wszystko bierzesz na poważnie.

masterka98 napisa³/a:

Z dziewczynami nawet nie próbuję rozmawiać, bo o czym.


Nie masz o czym z nimi rozmawiać bo są dla Ciebie za głupie? Może uważasz, że nie interesuje ich nic prócz ciuszków i chłopaków? Czy istnieje jakiś inny powód?
Ogółem to więcej luzu w życiu :). Za bardzo rozmyślasz nad każdym najmniejszym szczegółem, a co gorsza - zbyt wiele interpretujesz jako atak w Twoją stronę. Mogę jeszcze tylko wspomnieć o tym, abyś nauczyła się mówić ludziom otwarcie, czego oczekujesz. Chcesz żeby koleżanka nie używała przy Tobie tel? Powiedz jej to. Nie odpowiada Ci, że kolega pisze a nie odzywa się w szkole? Powiedz mu to. Tylko zrób to zwyczajnie, jako uwagę lub prośbę, nie próbuj mówić takich rzeczy z fochem :)
 

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-10-25, 16:55   

Masz rację trochę więcej dystansu nie zaszkodzi, jednak trudno o to. A z tym chłopakiem, to nie jest tak, że nie próbuję, tylko on sam przy mnie jakby języka nie miał. Nie będę wyciągać od niego odpowiedzi, jak widzę,że nie chce. Jednak jak pisze to jego wiadomości co do innych są bardzo obszerne. Czasem tylko na biologii się odezwie, poza tym rzadko. No fakt wyszłam na niezaradną, jednak... nie chcę wyjść na czepialską. Jak ta koleżanka rozmawia z innymi to stara się, uśmiecha, żartuje, a ze mną? Jakbym jakaś sztywna była. ( co za dziwne określenie. ;-) ) Tak, przesadzam. Już wiem. Nie rozmawiam z innymi, bo nie chcą gadam z innymi,bo nie chcą ze mną rozmawiać. Pytam co u nich, to opowiedzą,że nic no i na tym się rozmowa kończy. Gdybym chciała się zbliżyć musiałabym zaproponować papierosy, albo postawić flaszkę a tego typu forma spędzania czasu nie jest przeze mnie preferowana. Słuchanie o tym ile fajek dziennie pali i ile wynosi jej rekord w ilości wypitych kieliszków... trochę mnie obrzydza.
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

marcinb1  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 18 Lip 2014

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-10-25, 17:42   

Ewelina w wielu rzeczach się z Tobą zgadzam a zwłaszcza z ostatnim zdaniem. Też mnie to irytuje że dla ludzi z mojej klasy/szkoły/otoczenia ważne jest tylko to żeby się porządnie nachlać. Większość rozmów zaczyna się od masz szluga/ogień. Spróbuj podejść na luzie do tej sprawy. Choć wiem że to jest trudne gdy np. mówi do Ciebie ktoś ktoś przed chwila było na fajkach i czujesz jego od niego. I przedewszystkim nie narzucaj się nikomu. Jeśli nie chce rozmawiać to nie. A co do przemądrzałego kolegi to znajdź przedmiot w którym Tobie najlepiej idzie i który jest piętą achillesowa tego gościa. Jeśli on będzie się do Ciebie chamsko odzywał o oceny to zawsze pytaj się np. "a jak tam z niemieckiego". Niedosyc że utrzesz mu nosa to jeszcze będziesz miała chęć do poprawienia się z innych przedmiotów.
 

£aciateSamoMleko  

User

Jestem Brzydki


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-25, 22:23   

masterka98 napisa³/a:

wczoraj byłam na wycieczce i ten sam chłopak dał mi ulotki i powiedział, że pani kazała mi je rozdać. Coś przeczuwałam że to jego kolejna intryga, więc zapytałam się nauczycielki. Nic nie wiedziała o żadnych ulotkach.



Serio? To się chłopak postarał. Zrobił i wydrukował ulotki dla żartu. :mrgreen:

masterka98 napisa³/a:

Z moją koleżanką znam się od 10 lat . Ostatnio często u niej przebywam. Myślałam, że moja obecność w jej domu jest dla niej przyjemnością- w końcu sama mnie zaprasza. Jednak jej zachowanie świadczy o czymś innym. Za każdym razem wyciąga tel. i sprawdza fb. Zresztą robi to za każdym razem jak z nią rozmawiam. Naprzykrzam się jej?



Nie proponuj jej spotkania. Jeśli sama to zrobi to masz odpowiedź na pytanie. Jeżeli nie - nie spotykaj się z nią. Proste. Lepiej nie spotykać się z nikim niż z kimś kto nie nas nie lubi.

masterka98 napisa³/a:

Czasem tylko na biologii się odezwie, poza tym rzadko. No fakt wyszłam na niezaradną, jednak... nie chcę wyjść na czepialską.



Zdecydowanie za bardzo się przejmujesz. Czy (według ciebie) wyjedziesz na niezaradną czy nie - jakie to ma znaczenie? Jeśli zacznie się śmiać, śmiej się razem z nim. Przecież nic nikomu się nie dzieje. Umrzesz jak wszyscy inni, nie marnuj czasu na zastanawianie się nad takim szambem. :-D
 

masterka98  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 26

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: St±d.

   

Wys³any: 2014-10-26, 10:44   

Dzięki. Tak naprawdę nie miałam się do kogo zwrócić. Teraz już wiem, że to w sumie błaha sprawa, a ja jak zwykle robię z igły widły. Już wiem jak załatwić tę sprawę, ale nie byłoby to możliwe bez Waszej pomocy! Jeszcze raz dzięki! ;-)
_________________
Jeśli nie jesteś sobą, jesteś nikim.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-10-26, 12:05   

masterka98 napisa³/a:

Za każdym razem wyciąga tel. i sprawdza fb



Ee, u nich to normalka, mam koleżankę z gimby, na samym początku znajomości to wyglądało podobnie,ja gadam a Ona w telefon. Za którymś razem poprosiłem ją,żeby mi dała na monet tel..po czym bez ceregieli go wypieprzyłem (telefon się odnalazł ;)
Teraz gdy się spotykamy to od razu wyłącza telefon
wiesz, jestem po sobocie, włączyłem lapka,bo mam chęć pograć, aleee z przyzwyczajenia zajrzałem na forum. Jedynie przychodzi mi na myśl, po pobieżnym przeczytaniu takie zdanie "a ch** z nimi "
_________________
You know who i am
 

Johny987  

User


Do³±czy³: 21 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-10-26, 14:58   

Pogadaj, zapytaj co jest najważniejsze, potrzebne. Czy telefon jest ważniejszy od przyjaźni?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com