Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-10-25, 18:43   AteiÅ›ci w szkole

Witam wszystkich bardzo serdecznie,chciabym poznać wasze zdanie na temat ateistów w gimnazjum i liceum. .Ja osobiście nic do nich nie mam,każdy może być fajnym gościem lub kompletnym głupem.Szczerze czy ktoś wierzy czy nie to mało mnie to obchodzi w co lub dlaczego.Proszę wszystkich użytkowników o napisanie swoich poglądów :-)
 

Salomea  

Stały User


ImiÄ™: Adela

Wiek: 23

Do³±czy³a: 01 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-10-25, 18:54   

Ja mam przyjaciółkę ateistkę, czasami mówi, że chciałaby być z nami na religii, bo ksiądz puszcza fajne filmy, ale kiedy na przerwie podchodzę do księdza z jakimś pytaniem to boi się iść ze mną. Ogólnie to jest spoko i nic jej innego nie różni, nawet można z nią podyskutować na temat religii.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-25, 18:59   

Podaj choć jeden powód dla którego ktoś miałby mieć inne zdanie niż Ty. To może zadajmy pytanie co sądzimy o uczniach którzy nie lubią pizzy... Dziwolągi czy jednak można ich zaakceptować?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

EryczekMisiu  

User


Do³±czy³: 25 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-25, 20:14   

Morzna? morzna! xD
Ps wiem że przez 'ż' :P celowy błąd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-10-26, 10:24   

W szkołach w mieście to nikomu to nie przeszkadza ale na wsi to mogą być problem dla takiej osoby która np:chce mieć przyjaciół,dziewczyne,chłopaka, bo załóżmy taka osoba czuje się samotna i wie że społeczeństwo patrzy na nią pod innym kątem niż na innych,a akurat podoba ( załóżmy że to dziewczyna) jej się chłopak który jest z rodziny mocno przestrzegającej wiary albo odwrotnie.I co taka osoba może zrobić ? Napisałem ten temat dlatego bo mój kumpel właśnie wczoraj o 18 wyżalił mi się przez telefon i chciałem mu pomóc. Ja osobiście jak byłem na wakacjach na wsi to spotkałem się z niechęcią do osób innej wiary lub niewierzących i słyszałem wiele różnych plotek.Z jednej strony to każdy może mówić że nic nie ma do tych osób póki one nie ingerują w nasze życie.Ale dzięki za odpowiedzi i prosiłbym o jeszcze ich trochę.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-10-26, 12:18   

EryczekMisiu, Moszna się piszę, a nie morzna czy co lepsze można :D

DeVaneio,

DeVaneio napisa³/a:

W szkołach w mieście to nikomu to nie przeszkadza ale na wsi to mogą być problem dla takiej osoby która np:chce mieć przyjaciół,dziewczyne,chłopaka, bo załóżmy taka osoba czuje się samotna i wie że społeczeństwo patrzy na nią pod innym kątem niż na innych,a akurat podoba



Taaa, na wsiach to panuje jeszcze 18wiek. My ludzie ze wsi, dalej wierzymy w gusła, i czarną wołgę. A jak się dowiemy,że nie wierzysz w Boga toooo, biada ci, ze wsi pogonim :[
Chciałbym powiedzieć tylko,że to nie My na wsi stawialiśmy krzyże i rozbijaliśmy pod nimi obozy..zdaję mi się,że to Warszawa tak się bawiła.
Ludzie w moim wieku, wieku rodziców moich -mają *********** na to co robisz i co w wierzysz. A babki to są takie same zarówno w mieście jak i na wsi.. więc deva -nie pitol
_________________
You know who i am
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-10-26, 14:07   

Też bym z tą wsią i konserwatyzmem nie przesadzał - czasy kiedy moja prababcia czyniła przerażona znak krzyża, bo zobaczyła faceta na rowerze minęły dawno. :-D
Wiele zależy od pokolenia, czyli głownie wieku danej osoby - wiadomo iż bardziej konserwatywne będą osoby w wieku 60-80 lat czy to w mieście czy na wsi - generalnie jednak młode pokolenie nie różni się chyba, aż tak bardzo w obecnych czasach żeby podział wieś- miasto decydował - tak bywało w dawnych latach gdzie wieś była swego rodzaju wyizolowanym zadupiem.
Dzisiaj, kontakty między wsią a miastem są na porządku dziennym - komputery, komórki, samochody, modne ciuchy to i nowoczesne podejście do życia też.
Starsze pokolenie żyje jeszcze w swoim świecie i kultywuje tradycje ludowe na poważnie, młode już ma inne spojrzenie na świat, a tradycje ludowe bierze bardziej jako element czysto kulturowy ( np. takie dożynki czy odpusty ) niż stricte religijny.
Wiele zależy tez od wychowania w danej rodzinie, konserwatyzm jest obecny zarówno w mieście jak i wsi, choć ze statystyk wynika, że młodzi ludzie na wsiach szybciej biorą śluby.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2014-10-28, 13:45   

Ateista to taki sam człowiek jak i każdy katolik z tym, że ma inne poglądy - ale to może mieć każdy i to pod każdym względem.Za to, że ktoś nie jest katolikiem, to co mam się na nim w jakiś sposób wyżywać? To jego sprawa jakiego jest wyznania,a jeśli w dodatku nie robi niczego złego - to niech sobie nim będzie.Każdy może mieć własne zdanie .
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-10-28, 17:34   

Czy to fenomen jakiÅ›?
Co za temat, głupi bezdennie, głupi.
_________________
W miękkim futrze kota
 

KaÅ›ka19  

User

Baw siÄ™ chwilÄ…!



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 30 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-30, 18:06   

każdy ma wybór i może wybrać w co będzie wierzyć ale w polskiej szkole wpajają mu od małego katolicyzm.
 

caramella  

Stały User



ImiÄ™: Maria Elena

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Wrz 2014

Sk±d: je viens du sud

   

Wys³any: 2014-10-30, 20:05   

Szczerze to ja nawet nie wiem jakiej moi znajomi sa wiary czy niewiary... To temat do poruszenia jesli wchodzi sie z kims w blizsze relacje, a jesli nie to niech kazdy wierzy badz nie wierzy w co chce.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-10-31, 10:30   

Cytat:

Ja osobiście jak byłem na wakacjach na wsi to spotkałem się z niechęcią do osób innej wiary lub niewierzących i słyszałem wiele różnych plotek.Z jednej strony to każdy może mówić że nic nie ma do tych osób póki one nie ingerują w nasze życie.


Wieś czy miasto, ludzie zawsze plotkują, żyją stereotypami, mają uprzedzenia - ja także. To bardzo ludzkie - nie zawsze to godne pochwały, często trzeba z tym walczyć wewnętrznie ale nie zawsze się to udaje. Dlatego rada jest jedna, nie przejmować się zbytnio opinia innych, jeśli wiemy, że niczego złego nie robimy.
Co do ateistów - ludzie jak ludzie. Są ateiści i gimboateisci, są katolicy i katole.
Kulturalna dyskusja, wzajemny szacunek, chęć współpracy - jeżeli te cechy charakteryzują człowieka to nie ważne, gimnazjalista, licealista, student, z kimś takim fajnie się będzie spędzało czas i nawet różnice w poglądach a propo wiary wiele tu nie zmienią. Ja w liceum, mimo specyficznej klasy, natrafilam na takich ludzi.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com