Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2014-11-23, 13:11   Praca maturalna - bibliografia

Siema!

Krótko i na temat. Za parę miesiecy czeka mnie matura, a jeszcze wcześniej termin oddania bibliografii na część ustną z języka polskiego. Niestety, ale takie rzeczy czasami informatyka przerastają, dlatego mam do Was prośbę o jakąś ocenę tego co mam (wszystko tylko w głowie) i porady co mogłoby się tam znaleźć.

Temat pracy: "Wizja, sen, proroctwo w literaturze. Omów, analizując wybrane utwory literackie."

Literatura podmiotu:
1) "Makbet" W. Szekspira
2) "Tren XIX" J. Kochanowskiego
3) "Zbrodnia i kara" F. Dostojewskiego

Literatura przedmiotu:
1) Słownik terminów literackich (pojęcie wizji, snu i proroctwa)

Poniekąd celowo zatrzymałem się na tym etapie, ponieważ tych pozycji jestem praktycznie powien, a reszta dopiero co pojawia się w głowie i chciałbym wiedzieć co Wy o tym sądzicie. Największy problem zdecydowanie stanowi dla mnie literatura przedmiotu. Nie chcę iść na łatwiznę i zdecydowanie muszą się też znaleźć jakieś dodatkowe pozycje w literaturze podmiotu (coś związanego z wizją na pewno), ale nie chcę też mieć nawalone od groma literatury, ponieważ samo napisanie pracy nie będzie okropne, ale pytania na egzaminie mogą być zabójcze.
Mogę liczyć na Waszą pomoc? Z góry wszystkim dziękuję! :)
Pozdrawiam
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-11-23, 13:52   

Mógłbyś wykazać nieco inteligencji zamiast pytać tu na forum. Nie bądź głupi . nie potrafisz szukać tak banalnych rzeczy . mnóstwo jest książek traktujących o tym. ponadto można posługiwac się stronami internetowymi. szukasz czego w internecie. wstawiasz im link i tyle.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Bella02  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-23, 13:53   

Ja piszę maturę za rok i byłam przekonana, że matura 2015 będzie pierwszą, na której ustny polski nie będzie polegał na napisaniu pracy i odpowiadaniu z niej. o.O Na egzaminie ustnym wszystkich czeka losowanie tekstów kultury i właściwie odpowiadanie "na żywioł", a Ty mówisz, że piszesz pracę?
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-11-23, 13:56   

Cytat:

Ja piszę maturę za rok i byłam przekonana, że matura 2015 będzie pierwszą, na której ustny polski nie będzie polegał na napisaniu pracy i odpowiadaniu z niej. o.O Na egzaminie ustnym wszystkich czeka losowanie tekstów kultury i właściwie odpowiadanie "na żywioł", a Ty mówisz, że piszesz pracę?



Ludzie którzy kończą teraz technikum piszą starą maturę, bo szli starym programem. Dlatego oni są ostatnim "pokoleniem" robiącym prezentacje.

Ja bym jeszcze dorzuciła Dziady cz. III.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2014-11-23, 13:56   

Robię techikum, 4 lata, więc mamy jeszcze starą maturę, ostatni rocznik ;)
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2014-11-23, 14:14   

Mnie omówienia podrzuciła bibliotekarka - wystarczyło o to zapytać :)
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-11-23, 15:14   

Oprócz Dziadów, dorzuć Proces Kafki.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2014-11-23, 15:52   

Apokalipsa św. Jana? Coś z wizją w końcu by musiało być.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com